15. 7. 2018 | Věra Novotná

Hanousek poprvé mezi muži a Nikův tříbodový zápas

V předposledním díle Kroniky benátecké sezony zamíříme do zadních řad celku HC Benátky nad Jizerou. V těch se v letošní sezoně ukázal navrátilec benáteckých barev Ján Niko a poprvé mezi muži bojující Tomáš Hanousek. Jak si oba beci v uplynulé sezoně vedli a jak se těší na nadcházející ročník?

Devatenáctiletý obránce Tomáš Hanousek začal svou kariéru ve Švédsku, jehož občanství mu vedle českého také patří. Chvíli poté to vypadalo, že se Hanousek usadí v EBEL lize, za klub Orli Znojmo si ale připsal jen tři starty a zamířil pod Ještěd.

Za tygřata do dvaceti let odehrál mladý bek 14 zápasů, v nichž si zapsal do statistik tři branky a dvě asistence. S juniorkou Liberce pak, jako spousta benáteckých zástupců, zamířil do vyřazovacích bojů, kde se svými spoluhráči skončil těsně pod vrcholem na druhém místě.

Hanousek ale zamířil také do mužské první ligy, kde se přidal k mladému týmu Benátek nad Jizerou. Poprvé jej diváci mohli v benáteckém dresu vidět ve 28. kole, kdy se Benátečtí představili doma proti Havířovu. V kole následujícím, při výjezdu do Ústí, už Hanousek zařídil obě branky Benáteckých, které ale na vítězství nestačily.

První bod v domácím prostředí přišel ve 32. kole, kdy parta trenéra Kudrny hostila Prostějov. Hanousek se blýskl přihrávkou, která však ani tentokrát na vítězství nestačila. Zajímavostí je, že všechny tyto tři body přišly po spolupráci s Josefem Mikyskou. Pokud si vzpomeneme na duo Jiří Černoch – Radek Prokeš, mohli by z Hanouska a Mikysky být v příští sezoně jejich následovníci.

Hanouskův zápas proti Ústí nebyl jediným dvougólovým večerem tohoto mladého beka. Na ledě Litoměřic se Tomášovi povedly znovu dvě branky, přičemž u jedné byl znovu i Mikyska. Bod do statistik zaznamenal devatenáctiletý obránce také v domácím prostředí Bílých Tygrů, kdy ve spolupráci s Petrem Nedvědem nahrával na gól Jakuba Husy.

Co se týče celkových statistik první ligy, ovládl Tomáš Hanousek tabulku střelců mezi hráči do dvaceti let. K prvnímu místu potřeboval pět přesných tref. V celkové produktivitě si prvenství rozdělil spolu s dalšími třemi hráči včetně svého kolegy z Benátek – Vratislava Kunsta. Tabulky hokejistů do dvaceti let ovládl Hanousek také v počtu bodů dosažených v přesilových hrách (3) a v úspěšnosti střelby (14,71%).

Čtyři otázky pro Tomáše Hanouska

Jak jste si užil minulý ročník a jak se těšíte na novou sezonu?
„Užil jsem si ho moc. Dostal jsem tu obrovskou šanci a podporu. Měl jsem možnost sbírat zkušenosti v Benátkách a zároveň vybojovat stříbrnou medaili s juniorkou. Na další sezonu se těším opravdu hodně.“

Na jakou svoji trefu vzpomínáte nejvíc?
„To bude asi ta, kterou jsem dal v Ústí nad Labem. Byl to můj první gól v dospělém hokeji.“

Práskněte kluky – Kdo by s přehledem zvládl módní přehlídku?
„Stoprocentně Matěj Žajdlík.“

Jak jste si užil volno mezi sezonami?
„Chvíli jsem odpočíval, byl jsem se podívat za kamarádama do Švédska, a pak už jsem se jen připravoval, až začne suchá příprava.

________________________________

Po dvou sezonách v dresu Horácké Slavie Třebíč se do Benátek vrátil Ján Niko. Sedmadvacetiletý obránce se v benátecké hale ale příliš neochladil. Pod vedením trenéra Kudrny odehrál deset zápasů, dalších sedmadvacet si jich poté připsal v dresu druholigového Vrchlabí, s nímž došel do vyřazovacích bojů.

Z deseti zápasů v dresu s benáteckým znakem na prsou si Ján Niko připsal tři kanadské body za jednu branku a dvě nahrávky. Na všechny tři zápisy do statistik potřeboval přitom jen jediné utkání. Tím se stal zápas 37. kola, kdy se Benátečtí představili před vlastním publikem. Soupeřem jim tehdy byli Trhači z Kadaně. K vidění bylo hned deset branek, přičemž sedm padlo do sítě Trhačů a Benátečtí se tak mohli radovat ze třech bodů do tabulky. Ján Niko byl nejprve autorem třetí branky Benáteckých a v posledních minutách, konkrétně v 57. a 60., nahrával na další dva góly svých spoluhráčů, které ztvrdily benátecké vítězství.

Čtyři otázky pro Jána Nika

Jak hodnotíte své výkony z minulé sezony?
„Za Benátky jsem hrál víceméně po práci. Nebylo to jednoduché, ale asi jsem nezklamal. Příští sezonu budu lepší.“

S Vrchlabím jste došel do play-off. Jak jste si vyřazovací boje užil?
„Play off nedopadlo podle představ klubu, protože jsme nepřešli přes čtvrtfinále. Byla to škoda, měli jsme silný tým.“

Práskněte kluky - vzpomenete si na nějakou vtipnou historku na ledě či v kabině?
„To mě bohužel teď nic nenapadne.“

Kdybyste mohl trávit dovolenou kdekoliv, kde by to bylo?
„Letos jsem byl v Egyptě. Rád bych se ale podíval na Mallorcu nebo do Dubaje.“

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 42 121:94 73
10. PRO Prostějov 44 140:138 66
11. FRM Frýdek-Místek 41 135:115 65
12. TRE Třebíč 42 113:120 61
13. BEN Benátky n/J 42 112:142 52
14. UNL Ústí n/L 45 121:185 39
15. KAD Kadaň 43 95:180 30
16. SOK Sokolov 43 114:174 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
23.01.2020

Na soupisce Měchura

Na benáteckou soupisku přibylo jméno šestnáctiletého útočníka Adama Měchury. Ten v letošní sezóně nastupoval v libereckém dorostu (6 zápasů, 8 kanadských bodů, 5+3). Více utkání sehrál v liberekém juniorském týmu (17 zápasů, 7 kanadských bodů, 5+2). Je mládežnickým reprezentantem do 17 let. V tomto výběru letos odehrál 16 zápasů a získal 6 kanadských bodů (1+5).


20.01.2020

Nový brankář

Na soupisku byl dopsán šestnáctiletý brankář Daniel Král z juniorského týmu extraligového Liberce. Český reprezentant do 17 let odchytal letos v liberecké juniorce 7 zápasů (3,93, 89,50%), 16 startů poté přidal za liberecký dorost (3,09, 90,70%).


17.01.2020

Změna termínu

Benátečtí hokejisté se v pondělí 20. ledna nepředstaví na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 24. ledna 2020.