24. 7. 2011 | Tomáš Nejedlo

Hokejisté Benátek poprvé vyjeli na led

V neděli 24. července podvečer vyjeli benátečtí hokejisté poprvé na ledovou plochu. Trenérskému triu Černý, Škaloud a Nečas se na ledě hlásilo celkem sedmadvacet hráčů. Chyběli pouze zranění Petr Kolmann a Tomáš Mrkvička, a také Jiří Říha, který je v kempu reprezentační dvacítky v Třemošné. K benáteckému týmu se připojí po 28. červenci. O místo v kádru se poperou také tři noví mladíci, jejichž krátké představení nabídneme v následujících řádcích.
Prvním hokejistou, který bude usilovat o místo v benáteckém kádru, je dvacetiletý obránce Ondřej Vitásek. Urostlý zadák působil ve Slezanu Opava, kde už tři sezóny po sobě střídavě hrál v "A" týmu a juniorce. Nejplodnější sezónou, co se kanadských bodů týče, byla pro Vitáska 2009/2010. Mezi muži totiž získal ve třiatřiceti zápasech jedenáct bodů a v juniorce pak v jedenatřiceti utkáních hned šestadvacet bodů! Za tuto statistiku by se nemusel stydět ani leckterý útočník. 193 centimentrů vysoký bek si také připsal jeden extraligový start za Vítkovice.

Dalším hráčem na zkoušce je brzy jedenadvacetiletý slovinský útočník Miha Verlič. Ten od roku 2009 nastupoval stejně jako Vitásek mezi seniory i juniory Opavy a je taktéž velmi urostlý. Shodnou okolností měří také 193 centimetrů. Před příchodem do České republiky hrál Verlič ve Slovinsku, konkrétně v Mariboru. Svou rodnou zemi reprezentoval v dorostu i juniorech na mistrovství světa první divize.

Třetím novicem je David Kellner, který v říjnu letošního roku oslaví jedenadvacáté narozeniny. Většinu své kariéry strávil tento forvard v karlovarské Energii. Mezi seniory se Kellner poprvé objevil v ročníku 2008/09, když nastupoval za druholigové Milevsko. Poté se vrátil do Karlových Varů, aby v loňské sezóně hrál v prvoligovém Písku.

Doplňme ještě, že Benátky budou v tomto týdnu v úterý a čtvrtek trénovat na ledě dvoufázově. V ostatní všední dny na hráče Středočechů čeká jedna tréninková jednotka. První přípravný zápas je naplánován na úterý 2. srpna, kdy se na benáteckém zimním stadionu představí od 18 hodin Hradec Králové.

Kompletní soupiska hráčů pro přípravu

Brankáři:
Michal Nedvídek, Jiří Stejskal, Robin Blažíček

Obránci:
Aleš Vála, David Kajínek, Jan Bendík, Petr Kolmann, Petr Ulrych, Tomáš Mrkvička, Ján Niko, Tomáš Hobza, Jiří Říha, Ondřej Vitásek

Útočníci:
Josef Skořepa, Petr Weiss, Marek Pabiška, Tomáš Klimt, Ctibor Jech, Lukáš Vařecha, Tomáš Liška, Miroslav Kopic, Lukáš Krejčík, Daniel Skalický, Vít Jonák, Filip Jánošík, Lukáš Král, Tomáš Kouřil, Martin Malinský, Miha Verlič, David Kellner

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
14.08.2020

Nový systém

Nový systém Chance ligy najdete zde.


12.08.2020

Hampl za moře

V příští sezóně nebude oblékat benátecký dres osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Jeho novým působištěm se stane tým Saint John Sea Dogs (QMJHL). Více se můžete dočíst https://liberecky.denik.cz/hokej_region/obrance-jan-hampl-miri-do-severni-ameriky-20200720.html


11.08.2020

Pravidla otevření ZS

Pravidla otevření zimního stadionu naleznete zde.