13. 1. 2019 | Věra Novotná

I kdybychom hráli další třetinu, gól bychom asi nedali, povzdechl si Kolmann


Hokejisté Benátek nad Jizerou přivítali tým z Přerova, který bilancuje na hraně play-off. Zápas nabídl pěkný hokej, který byl ale doprovázen několika vyloučeními, což mělo za následek nerovnoměrné rozložení sil v zápasu, což potvrdil po zápase i kapitán Petr Kolmann, jenž byl v duelu velmi blízko ke vstřelení vedoucí branky, jeho pokus však zastavila tyčka. Co vše k zápasu řekl? Podívejte se na našem webu!

Petře, jak hodnotit dnešní duel?

Je to těžké, prohráli jsme o gól a nedali branku. Nebyl to od nás špatný zápas, ale pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát a v dnešní době se dá říci, že nemůžeme bodovat.

K vidění bylo dnes hodně osobních soubojů, stupňoval je Přerov nějak, nebo vám to nepřišlo?

Šli do toho od začátku zápasu. Jim nic jiného ani nezbývalo, jsou na hraně play-off. Přerov nemá tým extra technických hráčů, z dvanácti útočníků mají deset silových. Mají navíc nového trenéra, takže se každý z hráčů chce ukázat. Hrají zkrátka silový hokej, který na nás dnes platil.

Na začátku jste měli k dispozici přesilovku, vypadalo to, že jste se díky tomu dostali do potřebného tempa…

Ono to možná někdy zkresluje. Měli jsme čtyři minuty přesilovku, která se zkrátila kvůli našemu vyloučení. Přesilovky u nás hraje deset lidí a další kluci koukají a tím pádem se nedostanou do tempa, takže možná nám to mohlo trochu uškodit, než nám pomoci.

Právě jsem se na to chtěla zeptat. Hrálo se buď v početní výhodě, nebo v oslabení, rozložení sil v týmu tedy nebylo ideální…

Je to tak, dostávají se do hry hráči, kteří na tyto situace trénují a ostatní nejsou v tempu. Každý kdo hokej hraje tak ví, že není ono, když máte za třetinu tři střídání.

Přerov dal gól při své přesilové hře, této situaci předcházela vaše tyčka, mrzela vás nevyužitá šance v tu chvíli o to více?

Tak určitě. Přesilovku trénujeme, snažíme se ji zjednodušit a co nejvíce střílet. V předchozích zápasech nám početní výhody vycházely, dneska to vypadalo, že i kdybychom hráli další třetinu, tak bychom gól asi stejně nedali. Střel jsme měli v přesilovkách dostatek.

Ustáli jste soupeřovu přesilovku 5na3, před třetí třetinou byl rozdíl jednobrankový. Co jste si řekli v kabině, že nemáte co ztratit?

Řekli jsme si, že nesmíme bláznit, že máme ještě dvacet minut do konce a nebylo by dobré, abychom na začátku propadli a soupeř nám odskočil o dva, tři góly. Hráli jsme trpělivě a věřili jsme, že ten jeden gól do branky nějak dotlačíme. Po průběhu zápasu bychom bod určitě brali.

Jak jste vy osobně spokojen s posledními 10-11 duely?

Probírali jsme to teď i s klukama. Nám ujel vlak ve střední části, kde jsme deset, patnáct zápasů nedokázali bodovat. Kdybychom hráli tak, jako na začátku nebo teď na konci, mohli jsme se zapojit do bojů o play-off. Teď máme manko kolem 20 bodů a to už je strašně těžké.

V pondělí přijedou Budějovice, jaký zápas očekáváte?

Myslím si, že to nebudou Budějovice, jako bývaly. Aktuálně se jim nedaří a trenér na ně vyvíjí docela tlak. Čekám podobný zápas jako dnes, půjdou po nás silově.

Petře, děkujeme za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů!

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 51 154:117 93
10. TRE Třebíč 51 150:134 85
11. FRM Frýdek-Místek 52 182:147 83
12. PRO Prostějov 52 170:163 79
13. BEN Benátky n/J 51 130:167 60
14. UNL Ústí n/L 52 137:208 46
15. KAD Kadaň 52 115:219 42
16. SOK Sokolov 53 139:219 33
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
20.02.2020

Foto s Třebíčí

Foto z domácího utkání proti Třebíči naleznete zde.


17.02.2020

Dva hráči jen v Liberci

Ve zbytku sezóny již neobléknou benátecký dres dva liberečtí obránci. Jedenatřicetiletý Petr Kolmann a třiadvacetiletý Tomáš Havlín už mohou nastupovat pouze v barvách extraligového Liberce. Kolmann letos odehrál v Benátkách 22 zápasů a připsal si 11 kanadských bodů (1+10). Havlín nastoupil do 20 utkání se ziskem 5 kanadských bodů (2+3).


13.02.2020

Foto s Jihlavou

Foto z domácího utkání proti Dukle Jihlava naleznete zde.