22. 1. 2015 | Martina Válková

Ján Niko: Negativní bilance s Havířovem? Byla. My ale potřebovali body a chtěli je konečně zlomit

Ještě v pondělí trénoval s prostějovskými Jestřáby, pak ale Benátky čtyřiadvacetiletého beka povolaly opět do služby. Už proti Havířovu tak Ján Niko oblékl znovu benátecký dres a svůj návrat oslavil stylově: přihrál na druhý vítězný gól Jana Plodka. Navrátilec Niko nám poskytl nejen zápasové hodnocení, ale i pár vět týkajících se měsíční štace u LHK Jestřábů Prostějov.

Vítej po měsíci opět v Benátkách. Jak těžké bylo porazit Havířov?
Kluci měli v Ústí nějaký slabší výkon, zápas jim tam nevyšel. Dneska jsme si řekli, že to odbojujeme, že nebudou vycházet nějaké krásné kombinace, ale že musíme cpát všechno do branky a dávat třeba i horší góly. Soupeři jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Stav jsme kontrolovali, ale v závěru jsme si to zkazili zbytečnými vyloučeními. Naštěstí to ale dopadlo dobře.

Neměli jste před zápasem v hlavách tři předešlé porážky z letošní sezóny?
Věděli jsme, že s nimi máme horší bilanci. Ale potřebujeme body do předkola, takže jsme si řekli, že je musíme zlomit.

Vzpomněl sis na vaši poslední výhru proti Havířovu 9:1, která se odehrála takřka před rokem v jejich domácím prostředí?
Vůbec. Zrovna tento zápas pro mě dopadl smolně, protože hned první střídání mi tam hokejkou zlomili nos, takže jsem si utkání moc neužil. Na tenhle zápas nevzpomínám dobře, kluci ho ale zvládli výborně, tak aspoň že tak.

Teď k tvému uplynulému působení v Prostějově, kde jste spolu s Lukášem Krejčíkem byli na měsíčním hostování. Jak bys ho zhodnotil?
S Krejčou jsme potřebovali nějaký nový impuls, protože se nám tady moc nedařilo. V Prostějově jsem dostával hodně prostoru na ledě, zázemí bylo taky dobré, lidi tam mají o hokej velký zájem. V kabině mě mezi sebe v pohodě přijali, je tam dobrá parta. Celkově jsem byl spokojený.

Co rozhodlo o tom, že tam Lukáš Krejčík zůstal a ty ne?
Tyhle okolnosti přesně nevím. V Benátkách byla marodka beků, někdo buď onemocněl, nebo se zranil u Tygrů. Takže jsem se jako obránce vrátil a Krejča tam zůstává do konce sezóny.

V dalším zápase vás na svém ledě přivítají České Budějovice. Bodovat s nimi bude hodně těžké.
Určitě, Motor je rozjetý. Doma hrají výborně, mají velkou podporu fanoušků. My tam ale pojedeme bojovat a pokusíme se něco urvat.

Díky za rozhovor, ať se daří!

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
7. SLA Slavia 21 57:52 38
8. HAV Havířov 21 54:47 36
9. JIH Jihlava 21 52:47 32
10. PRO Prostějov 21 57:69 27
11. FRM Frýdek-Místek 21 64:61 25
12. TRE Třebíč 21 52:61 24
13. BEN Benátky n/J 21 49:68 23
14. UNL Ústí n/L 21 47:87 14
15. SOK Sokolov 21 56:91 12
16. KAD Kadaň 21 36:96 8
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
26.10.2019

Konec hostování

Devatenáctiletému brankáři Jakubu Kašparovi skončilo měsíční hostování v benáteckém klubu. Kašpar se tak vrací zpět do organizace extraligového týmu HC Energie Karlovy Vary. V Benátkách nad Jizerou odchytal 2 utkání.


28.09.2019

Proti Vsetínu s Musilem

Benátecký dres oblékne poprvé v utkání proti Vsetínu dvaadvacetiletý útočník Adam Musil, jemuž byly vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Nadějný český reprezentant odehrál v letošní sezóně v libereckých barvách 5 utkání, v nichž ale nebodoval.


25.09.2019

Bittner do Třebíče

Benátecký útočník Ladislav Bittner mění působistě v rámci Chance ligy. Do konce letošní sezóny bude hostovat v Třebíči.