9. 5. 2019 | Klub

Jiří Kudrna do role asistenta trenéra extraligového Liberce!

Partnerský klub Bílí Tygři Liberec po čtyřech sezónách mění trenéra. Filipa Pešána, který se stal šéftrenérem Českého hokeje, v roli hlavního kouče nahradil jeho dosavadní asistent Patrik Augusta. Do role asistenta trenéra Augusty byl nově jmenován Jiří Kudrna! Ten dvě sezóny vedl mladý benátecký tým a za jeho práci si zaslouží uznání. Zároveň mu touto cestou přejeme hodně úspěchů v nové trenérské výzvě! O novém trenérovi HC Benátky bude rozhodnuto v nejbližších dnech.

VYJÁDŘENÍ SPORTOVNÍHO ŘEDITELE BÍLÍ TYGŘI LIBEREC FILIPA PEŠÁNA:

"Chtěl bych nové trenérské dvojici popřát hodně štěstí a klidu na práci v nadcházející sezóně. Jsem moc rád, že jsme se s Patrikem i Jirkou domluvili na spolupráci na další rok. Patrik je výborný člověk a také trenér, který už má za sebou zkušenost s rolí hlavního kouče, takže to pro něj není nic nového. Během naší spolupráce v minulé sezóně jsem si ověřil, že je velmi pracovitý a férový chlap, a těším se na jeho další práci u Bílých Tygrů. Logickým krokem v trenérské hierarchii naší organizace je posun Jiřího Kudrny z pozice hlavního trenéra Benátek na post asistenta trenéra u A týmu Bílých Tygrů. Jirka v posledních letech odváděl velký kus práce v našich mládežnických kategoriích a v Benátkách nad Jizerou. Jeho nasazení a entuziasmus jistě ocení i Patrik Augusta."

VYJÁDŘENÍ SPORTOVNÍHO ŘEDITELE HC BENÁTKY NAD JIZEROU JANA SLIVKY:

"Souhlasím s Filipem Pešánem, že je to logické zařazení hlavního trenéra farmy při změnách u A mužstva Bílých Tygrů. Jirka je bývalý dobrý hokejista a majitel trenérské licence „A“, takže splňuje veškeré předpoklady pro tuto funkci. Za dvouleté působení v pozici hlavního trenéra Benátek prokázal kvalitu a jsme samozřejmě rádi, že dostal tuto šanci."

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka

Semifinále

1. HC Dukla Jihlava1
4. Rytíři Kladno4

2. VHK ROBE Vsetín1
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 4
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
23.07.2019

Na zkoušku Hrstka

Dalším hráčem na zkoušku je dvacetiletý brankář Jakub Hrstka, který v uplynulé sezóně chytal v druholigovém týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou.


16.07.2019

Dva hráči do zámoří

V příští sezóně neoblékne benátecký dres brankář Lukáš Pařík. Nejvýše draftovaný český hráč letošního roku míří do týmu Spokane Chiefs (WHL). Spolu s ním odchází do zámoří také mladý útočník Jan Cikhart, ten bude hrát stejnou soutěž za Tri-City Americans.


05.06.2019

Maier do Zvolena

V benáteckém týmu již dále nebude působit dvaadvacetiletý obránce Patrik Maier, jenž odchází do slovenského extraligového klubu HKM Zvolen. Maier ve dvou sezónách odehrál v benáteckých barvách 88 zápasů, v nichž si připsal 21 kanadských bodů (6+15).