13. 1. 2020 | Tomáš Nejedlo

Jsem rád za možnost hrát v Benátkách, říká Lukáš Pabiška

S příchodem nového kalendářního roku vyrukoval benátecký tým na soupeře s novou posilou do útočných řad. Ve vítězném utkání s Frýdkem-Místkem dres Benátek po dlouhé době opět navlékl zkušený pětatřicetiletý útočník Lukáš Pabiška a ve čtyřech utkáních už našemu týmu pomohl čtyřmi kanadskými body (1+3).

Liberecký odchovanec odehrál v letošní sezóně v extraligové Mladé Boleslavi jen šestnáct zápasů, ve kterých nebodoval. Proto angažmá v Benátkách uvítal. „Chtěl bych poděkovat Boleslavi a hlavně Liberci a Benátkam, že mi umožnili tento střídavý start, protože v Mladé Boleslavi je teď přetlak hráčů a navíc takové konkurenční prostředí, takže jsem dlouho jen trénoval. Z toho důvodu jsem si zažádal o střídavé starty,“ objasnil ostřílený útočník, který za tým ve městě automobilů letos načal už svou jedenáctou sezónu v řadě! Jak ale sám říká, absence herní praxe je znát. „Zatím ještě necítím tu TOP formu, protože v Bolce jsem hrál za poslední dva měsíce jediný zápas, což byl jeden z důvodů, proč jsem o střídavý start zažádal a bylo mi to umožněno,“ doplnil Pabiška.

V Benátkách do dnešního dne odehrál čtyři duely, v nichž si připsal čtyři kanadské body. Ke třem asistencím přidal už i trefu, kterou pomohl v minulém kole k těsné výhře v Ústí. „Ze dne na den to nebude úplně to stoprocentní, ale myslím si, že se do toho postupně dostávám a že třeba klukům pomůžu k nějakému cíli, který tady máme stanoven,“ podotkl Lukáš Pabiška, ale konkrétní být nechtěl. „Ten cíl bych chtěl nechat v kabině, protože třeba v Mladé Boleslavi jsme to několikrát řekli veřejně a moc se nám to nevyplatilo. Osobně to prostě nemám rád. Třeba za dva, tři měsíce si řekneme,“ povídal útočník, který se tak opět v jednom týmu potkává se svým bratrem-dvojčetem Markem - masérem a kustodem HC Benátky.

Hokejista s téměř šesti stovkami extraligových startů si zároveň uvědomuje roli jakéhosi mentora v mladém benáteckém týmu. „Spolupráce Benátek a Liberce je super a právě my zhruba čtyři starší hráči jsme tu od toho, abychom mladým pomáhali třeba k nakouknutí do extraligy, když tu možnost k tomu tady mají,“ ocenil již dvanáctou sezónu trvající spolupráci Benátek a Bílých Tygrů.

Lukáš Pabiška při situaci v BK Mladá Boleslav letos zvažoval varianty svého dalšího hokejového působení. Nastalé okolnosti mu však rozhodování ulehčily. „Pro mě bylo rozhodující, že mi Boleslav a organizace Liberce dovolila nastoupit za Benátky a poté už jsem nepřemýšlel ani vteřinu, že bych šel hrát někam jinam. Navíc to mám v Liberci na stadion na tréninky nějakých sedm minut, takže jsem doma,“ uzavřel spokojeně hráč, jenž by nyní měl patřit k oporám benáteckého mužstva.

Děkujeme za rozhovor, ať se daří!

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
15.09.2022

Permanentky v prodeji

Klub HC Benátky informuje, že jsou k prodeji permanentky na utkání 2. hokejové ligy v sezóně 2022/23, a to na pokladně při zápasech "A" mužstva nebo na sekretariátu klubu po dohodě na e-mailu: hokej@benatky.cz nebo tel. čísle 326 316 500 - p. Nejedlo. Cena celosezónní vstupenky činí 750,- Kč.


29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.