13. 1. 2020 | Tomáš Nejedlo

Jsem rád za možnost hrát v Benátkách, říká Lukáš Pabiška

S příchodem nového kalendářního roku vyrukoval benátecký tým na soupeře s novou posilou do útočných řad. Ve vítězném utkání s Frýdkem-Místkem dres Benátek po dlouhé době opět navlékl zkušený pětatřicetiletý útočník Lukáš Pabiška a ve čtyřech utkáních už našemu týmu pomohl čtyřmi kanadskými body (1+3).

Liberecký odchovanec odehrál v letošní sezóně v extraligové Mladé Boleslavi jen šestnáct zápasů, ve kterých nebodoval. Proto angažmá v Benátkách uvítal. „Chtěl bych poděkovat Boleslavi a hlavně Liberci a Benátkam, že mi umožnili tento střídavý start, protože v Mladé Boleslavi je teď přetlak hráčů a navíc takové konkurenční prostředí, takže jsem dlouho jen trénoval. Z toho důvodu jsem si zažádal o střídavé starty,“ objasnil ostřílený útočník, který za tým ve městě automobilů letos načal už svou jedenáctou sezónu v řadě! Jak ale sám říká, absence herní praxe je znát. „Zatím ještě necítím tu TOP formu, protože v Bolce jsem hrál za poslední dva měsíce jediný zápas, což byl jeden z důvodů, proč jsem o střídavý start zažádal a bylo mi to umožněno,“ doplnil Pabiška.

V Benátkách do dnešního dne odehrál čtyři duely, v nichž si připsal čtyři kanadské body. Ke třem asistencím přidal už i trefu, kterou pomohl v minulém kole k těsné výhře v Ústí. „Ze dne na den to nebude úplně to stoprocentní, ale myslím si, že se do toho postupně dostávám a že třeba klukům pomůžu k nějakému cíli, který tady máme stanoven,“ podotkl Lukáš Pabiška, ale konkrétní být nechtěl. „Ten cíl bych chtěl nechat v kabině, protože třeba v Mladé Boleslavi jsme to několikrát řekli veřejně a moc se nám to nevyplatilo. Osobně to prostě nemám rád. Třeba za dva, tři měsíce si řekneme,“ povídal útočník, který se tak opět v jednom týmu potkává se svým bratrem-dvojčetem Markem - masérem a kustodem HC Benátky.

Hokejista s téměř šesti stovkami extraligových startů si zároveň uvědomuje roli jakéhosi mentora v mladém benáteckém týmu. „Spolupráce Benátek a Liberce je super a právě my zhruba čtyři starší hráči jsme tu od toho, abychom mladým pomáhali třeba k nakouknutí do extraligy, když tu možnost k tomu tady mají,“ ocenil již dvanáctou sezónu trvající spolupráci Benátek a Bílých Tygrů.

Lukáš Pabiška při situaci v BK Mladá Boleslav letos zvažoval varianty svého dalšího hokejového působení. Nastalé okolnosti mu však rozhodování ulehčily. „Pro mě bylo rozhodující, že mi Boleslav a organizace Liberce dovolila nastoupit za Benátky a poté už jsem nepřemýšlel ani vteřinu, že bych šel hrát někam jinam. Navíc to mám v Liberci na stadion na tréninky nějakých sedm minut, takže jsem doma,“ uzavřel spokojeně hráč, jenž by nyní měl patřit k oporám benáteckého mužstva.

Děkujeme za rozhovor, ať se daří!

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
04.03.2020

Dále bez Schwarze

Benátecký dres již v této sezóně neoblékne třiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, ten bude působit už jen v extraligovém Liberci. Schwarz letos v Benátkách odchytal 14 utkání.


20.02.2020

Foto s Třebíčí

Foto z domácího utkání proti Třebíči naleznete zde.


17.02.2020

Dva hráči jen v Liberci

Ve zbytku sezóny již neobléknou benátecký dres dva liberečtí obránci. Jedenatřicetiletý Petr Kolmann a třiadvacetiletý Tomáš Havlín už mohou nastupovat pouze v barvách extraligového Liberce. Kolmann letos odehrál v Benátkách 22 zápasů a připsal si 11 kanadských bodů (1+10). Havlín nastoupil do 20 utkání se ziskem 5 kanadských bodů (2+3).