4. 2. 2018 | Věra Novotná

Jsem rád, že mi Džegr nedal gól, připustil Žajdlík

Zápas 46. kola WSM ligy znamenal velký den pro dvě legendy českého hokeje. Jaromír Jágr se vrátil na česká kluziště, Petr Nedvěd na druhé straně pověsil své brusle na hřebík, nyní již definitivně. Právě celek Benátek nad Jizerou měl tu čest nastoupit proti slavné osmašedesátce s Nedvědem ve svých řadách, vedle něhož se v první lajně postavili Ondřej Chrtek a Michal Teplý. S Rytíři drželi Benátečtí krok až do začátku třetí třetiny, kdy ale Kladenským stačily čtyři minuty, aby rozhodli o vítězství 7:2. Jak hodnotili zápas Matěj Žajdlík, Ladislav Bittner a Michal Teplý? To se dozvíte v první části našich ohlasů.

Nejmladší hráč Benátek Michal Teplý nastoupil po Nedvědově boku a měl tu čest pozorovat jednu z legend v akci. “Každý kdo ví, co dokázal a co vlastně znamená v hokejovém světě, tak musí být hrozně šťastný, že si s ním mohl zahrát. Moc jsem si to s ním užil,“ řekl po zápase. Nastupovat vedle Nedvěda ale nebylo úplně jednoduché, benjamínci se občas museli obrnit proti trenérským vtípkům. “Trenéři si z nás dělali srandu, abychom mu to nekazili,“ smál se. Potom ale vše uvedl na pravou míru. “Všichni nám říkali, ať se nebojíme hrát a nejsme ze všeho zaskočení. Je neskutečné, jak mu to i v těch letech jezdí a jak to má pořád v ruce, i když už nehraje,“ uvedl na adresu Petra Nedvěda nejmladší benátecký hráč.

Právě Teplý měl v první třetině obrovskou šanci, kdy se dostal do bezprostřední blízkosti kladenského gólmana a měl na hokejce svůj premiérový gól. „Jediné, co jsem měl udělat jinak, bylo to, že jsem měl být připravený a ještě se vymáčknout. My jsme v první třetině byli na ledě skoro pořád. Už pak trochu chyběly síly, ale měl jsem to dát,“ okomentoval svou největší šanci zápasu. Benátečtí drželi s Rytíři krok do začátku třetí třetiny, poté se ale zápas zlomil. “Třetí třetinu už jsme asi neunesli, dva góly v naší přesilovce jsme dostali a pak už bylo skoro nemožné skóre dotáhnout,“ určil Teplý zlomový moment duelu. Jinak byl ale s výkonem spokojený. “My jsme nehráli vůbec špatně, soupeř byl lepší celý zápas, to je jasné, ale snažili jsme se s ním držet krok a bylo to 2:2. Pro diváky to musel být dobrý hokej.“

V souboji s Jaromírem Jágrem se ocitl také Ladislav Bittner, jenž se slavné ikoně snažil několikrát odebrat puk. “Není to jednoduché, měl jsem tu čest se s ním párkrát poprat u mantinelu o puk. Má ohromnou sílu v rukách a skvěle si dokáže pokrýt puk tělem,“ popsal přednosti kladenské osmašedesátky. Druhá třetina byla z pohledu Benátek velmi povedená, přispěla k tomu i vyprodaná liberecká aréna, která Nedvědův tým hlasitě podporovala. “Povedlo se nám snížit na 2:1, kdy to Petr Nedvěd hezky trefil, atmosféra v hale byla v tu chvíli nepopsatelná. Potom se nám podařilo dát druhý gól, kdy to Husič parádně prostřelil od modré. Diváci byli naprosto úžasní, patří jim velký dík,“ nezapomněl poděkovat vyprodané liberecké aréně. Do konce druhé třetiny se Benátečtí oproti svým obvyklým zvykům drželi daleko od trestné lavice, podle Bittnera to bylo především kvůli Jágrovi. “Řekli jsme si, že budeme disciplinovaní a to se nám i dařilo. Konec konců, kdyby Džegr viděl, že hrajeme tvrdě do těla, mohlo by ho to odradit,“ řekl s humorem hráč s číslem 22, který byl ale jako všichni rád, že Jaromír Jágr odehrál celý duel.

Posila v podobě Petra Nedvěda byla pro Benátecké rovněž velkým přínosem. “Pomohl nám obrovským způsobem. Na to, že absolvoval dva tréninky v Letňanech, tak byl nejlepším hráčem na hřišti. Dal jeden gól a na druhý přihrál, v kabině k nám hodně mluvil, mohli jsme se od něho hodně učit, popsal Nedvědův největší přínos. Stejně jako Teplý byl i Bittner s týmovým výkonem spokojený. “Výkon nebyl špatný, drželi jsme se soupeřem krok až do třetí třetiny, kde nám začaly trošku odcházet síly, škoda, že jsme nedali za vyrovnaného stavu ještě třetí gól, mohlo to být všechno jinak,“ připustil Bittner. “Všichni jsme si ale ten zápas parádně užili a budeme rádi vzpomínat. Hrát s Jágrem a Nedvědem na ledě, to je sen každého hráče,“ dodal.

Velký duel zažil také brankář Matěj Žajdlík, který na 46. kolo WSM ligy rovněž rozhodně hned tak nezapomene. “Zápas jsem si užil na maximum. Byl to ohromný zážitek, jak pro nás hráče, ať už kladenské nebo benátecké, fanoušky, rodiny, tak i pro mě. Takový zápas se přeci nehraje každé hrací kolo, navíc s takovou skvělou atmosférou, před tolika lidmi a hlavně s takovými legendami, jako je teď už Péťa Nedvěd a hrající Jarda Jágr. Já jsem hrozně vděčný za takovou příležitost a hlavně zkušenost, se kterou se jen tak nepotkám,“ neskrýval své nadšení mladý gólman, jehož právě slavná osmašedesátka několikrát prověřila. Jak moc tedy střela od Jardy Jágra štípe? “To nemůžu pořádně posoudit, protože střela většinou štípe, pokud letí do lapačky a tam jsem bohužel Jardu nevychytal. Trefil mě do ramene, hrudníku a pak si ještě pár střel připsal, takže musím říct, že nemá úplně špatnou střelu,“ smál se Žajdlík, který ale nezapomněl složit slavnému hráči poklonu. “68 je výborný hráč s několika pokořenými milníky, takže jsem rád, že se mu nepovedlo vstřelit mi gól, i když nějakou tu asistenci si připsal. Tedy, přesně tři,“ připomněl Jágrův bodový příděl.

Když se Žajdlík dozvěděl, že jde mezi tři tyče právě on, zůstal ze začátku v klidu. “Nervózní jsem nebyl, protože jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu, i když jsem věděl, že to bude velký zápas. Při nástupu jsem cítil malou nervozitu, ale to k tomu patří a vždy je lepší mít víc respektu, než ohromné sebevědomí. To samozřejmě taky musí být, ale s mírou. Po pár minutách jsem se oklepal a běželo to tak, jako v jiných zápasech.“ Bohužel pro Benátecké, klíčový nástup do třetí třetiny nebyl takový, jaký by si představovali. Během čtyř minut skončilo za Matějem Žajdlíkem pět puků. “Těžko říct, co bylo zlomem. Můžeme polemizovat, jestli to byl výpadek, únava, nervy na konci zápasu nebo něco jiného. Rozhodla nejspíš naše přesilovka, kde ujeli dva hráči Kladna sami proti mě a bohužel se mi puk doklouzal až za brankovou čáru. Chyběl kousek, abych to chytil, ale to se stává. Potom to tam bohužel napadalo a výsledek už všichni známe.“ Na Matěje letělo přes čtyřicet střel, práce měl tedy více než dost. “Byl to velice těžký zápas, v němž byla většina střel obtížných. Můžu si vybavit třeba střely od “Džegiho”, jak už jsem zmínil, nicméně nebyl jediný. Těžkou situací pro mě byl sedmý gól, chvíli na to na mě zase uháněli sami. Teď už pociťuji těžký zápas na celém těle a půjdu si konečně odpočinout,“ uzavřel rozhovor Žajdlík.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 4 21:7 11
2. JIH Jihlava 4 14:9 9
3. SLA Slavia 4 12:7 8
4. KLA Kladno 4 17:10 7
5. SOK Sokolov 4 18:12 7
6. BEN Benátky n/J 3 10:6 6
7. UNL Ústí n/L 4 12:14 6
8. KOL Kolín 4 11:14 6
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
23.09.2020

Novicem Pekař

V utkání proti Frýdku-Místku poprvé přetáhne benátecký dres přes hlavu dvacetiletý útočník Matěj Pekař. Pekař v loňské sezóně působil v zámořské OHL, kde hrál nejprve za tým Barrie Colts. Zde ve 26 zápasech získal 29 kanadských bodů (14+15). Posléze působil v téže soutěži v týmu Sudbury Wolves, za něž odehrál 25 utkání se ziskem 34 kanadských bodů (12+22). V roce 2018 byl ve čtvrtém kole draftován týmem NHL Buffalo Sabres jako 94. v pořadí. Vloni se také zúčastnil MS hráčů do 20 let v Ostravě a Třinci. V pěti zápasech získal bod za asistenci. V českých mládežnických reprezentacích sehrál celkem 56 utkání.


23.09.2020

Do branky Pavelka

Na benáteckou soupisku byl dopsán sedmadvacetiletý brankář Jaroslav Pavelka, jenž má vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Pavelka vloni, vinou zranění, odchytal pouze 1 mistrovské utkání, ke kterému nastoupil v barvách prvoligového týmu HC Baník Sokolov (3,16, 90%). Byl brankářem extraligové Plzně, v níž se ale v extralize nepředstavil. V minulosti odchytal za Hradec Králové 50 extraligových utkání (2,23, 91,60%).


12.09.2020

Novou posilou Hrabík

Benátečtí mohou využít služeb dvacetiletého útočníka Kryštofa Hrabíka. Hrabík hrál v uplynulé sezóně v zámoří v týmu Tri-City Americans (WHL), v němž byl dokonce kapitánem. Sehrál v něm 42 zápasů a získal 31 kanadských bodů (14+17). V letošní sezóně by měl posléze nastupovat na farmě San Jose Sharks v týmu San Jose Barracuda (AHL). Bývalý mládežnický reprezentant a účastník MS do 18 i 20 let už má s benáteckým dresem zkušenosti. Ve 2 sezónách odehrál za Benátky 71 zápasů a nasbíral 27 kanadských bodů (10+17).