13. 8. 2012 | Jakub Vais

K Jizeře přijede k dalšímu utkání ústecký Slovan

Další týden letní přípravy začnou benátečtí hokejisté na svém ledu v souboji proti Ústí nad Labem. Bilance v přátelských zápasech hokejistů od Jizery je zatím velice dobrá! Po výhrách proti Hradci, Havlíčkovu Brodu a Berounu přišla v pátek první prohra proti libereckým Bílým Tygrům. Jak dopadne páté přípravné utkání? Úvodní buly bude u Jizery vhozeno v úterý 14. srpna přesně v 18 hodin! Pokud se nedostane přímo na zimní stadion, tak bude připraven také tradiční on-line přenos!

Představujeme soupeře - HC Slovan Ústečtí Lvi

Ústečtí lvi v loňské sezóně bojovali opět na vrcholu a do sedmého finále první ligy se prali s Chomutovem o výhru. Nakonec v prodloužení sedmého finále vyhrál Chomutov, který to následně dotáhl až do extraligy. Po tomto nepovedeném finále nastala v kádru Lvů velká čistka, kdy se z týmu poroučelo hned několik hráčů. Z Ústí odešli brankáři Pavel Francouz a definitivně Dušan Salfický, obránci Miroslav Gureň, Petr Hořava, Jiří Zeman. Dalším obráncem, který skončil v kádru Severočechů, byl David Pazourek, který ukončil kariéru. Další tři hráči odešli z Ústí na hostování - obránce David Pojkar a dva úderní forwardi Miroslav Třetina a Robin Hanzl, jejich 37 bodů v základní části budou Ústí asi hodně scházet.

Když už jsme se v první části podívali na odchody, tak se podívejme i na opačný pohyb hráčů, na příchodu do Slovanu. Tam je ten počet nízký. Na sever Čech zamířil ze Zlína útočník Tomáš Sýkora a z pražské Slavie dorazil na hostování útočník Miroslav Čermák. Ještě jeden příchod v Ústí zaznamenali, novým trenérem se v rámci tzv. úsporných opatření v Ústí stal Jaromír Šindel, který kromě funkce hlavního trenéra setrvá i na místě sportovního manažera. Jeho asistentem se stal Tomáš Mareš a Jiří Mička, který přišel z Hradce Králové.

Ústí na rozdíl od benáteckého týmu zatím má za sebou pouze dva přípravné zápasy. Ten úvodní proti regionálnímu rivalovi v Mostě. Ústí v utkání vedlo už 2:0, ale nakonec nedokázalo zvládnout závěr druhé třetiny a dvakrát inkasovalo. V dalším průběhu střetnutí už na vstřelený gól nedošlo a oba týmy se rozešly smírně 2:2. Druhé utkání hráli Lvi proti pražské Slavii. Utkání nakonec skončilo také 2:2. Tentokráte, ale mělo utkání jiný průběh. Slovan ještě dvě minuty před koncem prohrával 0:2, ale nakonec Robin Kovář dvěma góly srovnal.