1. 8. 2022 | Tomáš Nejedlo

Kompletní áčko s příchodem srpna vyjelo na led benáteckého zimního stadionu

Hned první srpnový den vyjel kompletní druholigovým tým HC Benátky k zahajovacímu tréninku před blížící se sezónou 2022/23. Trenéři Antonín Nečas s Luďkem Škaloudem v kabině přivítali tři gólmany, osm obránců a dvanáct útočníků a po zahajovacím proslovu prezidenta klubu Karla Krinwalda se ihned pustili do práce. Do mančaftu bylo vytipováno i několik hráčů z uskutečněného try-outu, který se konal v předchozích čtrnácti dnech. Několik postřehů nám poskytl hlavní trenér Antonín Nečas společně s hrajícím manažerem Janem Stehlíkem.

Trenér Nečas: „Vytipovali jsme několik hráčů z try-outu, kteří se dnes zapojili.“

„Jsem v první řadě spokojen, že se všichni dostavili, jsou zdraví a že nastoupili s elánem, i když první zahajovací trénink byl možná trochu ostřejší,“ říká na startu přípravy na ledě hlavní trenér Nečas a dodává: „Dále jsem rád, že jsou tu hráči, s kterými jsme se dohodli, a ještě budeme hledat vhodné hokejisty pro doplnění týmu.“

Předchozích čtrnáct dní patřily večerní hodiny ledů na benáteckém zimáku try-outu, který klub uspořádal k doplnění kádru. A to se podle Nečase podařilo. „Radost mi dělá zapojení mladých místních gólmanů v tréninku, což jsme pozorovali v tom čtrnáctidenním try-outu. Zatím jsme vytipovali dalších několik mladých hráčů, kteří se s námi dnes zapojili a samozřejmě ještě budeme pokračovat,“ vypočítal Nečas s tím, že záměr akce se podařil.

Zároveň upozornil, že pomyslnou hůl trenérský štáb s manažerem nezlomil ani nad ostatními účastníky zkušebního cyklu. „Další kluci se budou rvát svými výkony v „B“ týmu a juniorce o místo v „A“ týmu. Času máme dost a pomůžou nám k tomu i přátelská utkání, která se blíží,“ dodal.


Manažer Stehlík: „Mužstvo vypadá na ledě velice kvalitně.“

Pár slov nám řekl i sportovní manažer Jan Stehlík, který rovněž oblékl výstroj a pokud mu zdraví dovolí, bude i on členem hráčského kádru. „Na první trénink dorazil kompletní kádr kromě Tomáše Tržického, který kvůli pracovnímu vytížení už bohužel nezapojí,“ upřesnil Stehlík a úvodní společný trénink si pochvaloval: „Mužstvo vypadá na ledě velice kvalitně, doufám, že tu bude dobrá parta a budou se nám vybíhat zranění.“

Už v pátek 5. srpna se Benátečtí představí v první přípravném utkání v pražských Letňanech a doma nastoupí v pátek 12. srpna. „Domácí příprava s Mělníkem je určená k tomu, aby se nám ukázali zejména mladí hráči z try-outu. Dostanou šanci a je na nich, jestli se zapracují do mančaftu,“ objasnil Stehlík blížící se program benáteckého áčka.


Aktuální soupiska hráčů HC Benátky nad Jizerou v rámci přípravného období:

Brankáři:

Radim Hradiský, Daniel Hofman, Martin Sejpal, Ondřej Šuhájek

Obránci:

Milan Antoš, Václav Haspeklo, Jan Klodner, Lukáš Kulvejt, Jan Mašek, Tomáš Mrkvička, Michal Němeček, Lukáš Šípek, Martin Tondr

Útočníci:

Kamil Bříška, Jan Dvořák, Vojtěch Havlas, Pavel Hejňák, Jan Kotyza, Petr Král, Lukáš Křenek, David Šafránek, Daniel Špaček, Dominik Zumr, Jan Stehlík, Kryštof Bouřil, Petr Foerster.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2022/2023 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!