18. 2. 2017 | Věra Novotná

Kryštof Hrabík: Pokud navážeme na hru ze druhého zápasu, můžeme uspět

Po nevydařeném úvodním duelu, kdy benátečtí hokejisté nenašli recept na brankáře Danečka, otočili svou hru o 180° a srovnali sérii na 1:1. Kouzlo frýdeckomísteckého brankáře bylo zrušeno a hned osm hráčů domácího výběru si připsalo body. Jedním z nich byl také reprezentant Bílých Tygrů ve službách Benátek, Kryštof Hrabík, který měl dnes svůj den. Ocitl se v několika šancích a svůj výkon korunoval čtvrtou, a vítěznou, brankou. My jsme s ním poté zápas zhodnotili.

Je jasné, že hodnocení dnešního duelu bylo v pozitivnějším světle, než tomu bylo v prvním střetnutí. „Musím říct, že dnes jsme začali lépe než včera, celý zápas jsme odehráli lépe. Myslím si, že jsme to dnes chtěli víc. Něco jsme si po včerejším zápase řekli, a dneska jsme to splnili.“ Od začátku bylo jasné, že pro Frýdek bude opět klíčová první lajna v čele s Aronem Chmielewskim, která byla u všech branek hostů. Hrabík však hru soupeře hodnotit nechtěl. „My se soustředíme na sebe, na to, jak hrajeme my. Já nechci Frýdek nijak hodnotit. Myslím si, že včera jsme jim to trošku nabídli my. Dneska jsme ale hráli hru, kterou bychom se chtěli prezentovat, a takhle by to mohlo jít.“ V čem tedy tkvěla hlavní změna taktiky oproti prvnímu vzájemnému duelu? „Řekli jsme si, že musíme více chtít, vyhrávat souboje, více se tlačit do brány, střílet. Včera to vypadalo jako zápas v základní části, my už chceme hrát, jako v play-off,“ připustil reprezentant do osmnácti let, jemuž se i v národním dresu velmi daří.

Možným impulsem pro hru Benátek mohla být také nově složená první formace, která naskakovala ve složení Dlouhý-Plodek-Víšek, díky své souhře tak mohla být dalším hráčům inspirací. „Kluci jsou zkušení a my se od nich učíme. Když jsou takhle spolu, tak je vidět, jak si vyhoví a určitě jim to spolu jde,“ vyzdvihl Kryštof hru zkušených spoluhráčů.

Po vyrovnávací brance Adama Dlouhého a dalších dvou gólech Plodka a Bittnera, přišla Hrabíkova chvíle v podobě samostatného nájezdu. Věděl Kryštof přesně, co chce udělat? „Abych řekl pravdu tak ano. Tohle zkouším i na tréninku a vím, že když se to povede, tak to vychází. Zkusil jsem to a naštěstí to vyšlo,“ okomentoval situaci u čtvrté branky domácího celku,kterou ale nechtěl nechat jen sám sobě. „U mantinelu mi to Láďa Bittner ještě přistrčil a to bylo taky důležité. Polovina toho gólu je určitě jeho.“

Celkem dnes padlo patnáct dvouminutových trestů. Z toho devět na straně domácího celku. Hned v osmi případech Benátečtí oslabení zvládli, hlavně díky velké obětavosti při blokování střel. V početních výhodách si připsali dvě vstřelené branky. Právě na těchto dvou herních aspektech mohli Benátečtí postavit dobrý výkon. „Měli jsme tam dobrá oslabení, hráli jsme dobře, kluci tam výborně bránili. Oproti prvnímu zápasu jsme více blokovali střely, v přesilovkách se tlačili do brány a o tom to v play-off je. Jsem rád, že jsme to dneska zvládli.“

Velké množství tvrdých soubojů a slovních výměn je pro play-off typickým znakem, nikdo nechce ztratit žádný zápas. Mohlo to být v sérii 1:1 nebo 0:2. Byl i právě proto druhý zápas více nervózní? „Určitě, každý zápas je v play-off důležitý, každý chce vyhrát a dostat se dál. Samozřejmě to dnes bylo trošku vyhecované, ale jenom dobře pro diváky.“ Jak sám Hrabík říká, stav 0:2 by nebyl úplně nejlepší. „Bylo by to těžké. My jsme rádi za ten jeden zápas, který jsme doma zvládli a jedeme do Frýdku s tím, že zase chceme hrát svoji hru a co urvem, to urvem,“ hlásí hráč s číslem 53 před venkovními zápasy, kde bude hlavní nezapomenout na předvedenou hru. „Musíme se soustředit na svůj výkon, pokud navážeme na druhý zápas, tak to půjde,“ uzavírá rozhovor Kryštof Hrabík.

FOTO: Zdeněk Langšádl – PPNA.cz

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
7. POR Poruba 30 97:93 49
8. HAV Havířov 30 76:70 48
9. JIH Jihlava 30 74:68 46
10. FRM Frýdek-Místek 30 93:82 42
11. PRO Prostějov 30 87:100 42
12. TRE Třebíč 30 75:82 39
13. BEN Benátky n/J 30 76:100 34
14. UNL Ústí n/L 30 71:114 28
15. SOK Sokolov 30 82:129 15
16. KAD Kadaň 30 56:136 14
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
11.12.2019

Niko do Vrchlabí

Benátecký tým opouští devětadvacetiletý obránce Ján Niko, který odchází hostovat do konce sezóny do druholigového týmu HC Vrchlabí. Niko v letošní sezóně odehrál v benáteckém dresu 28 zápasů, ve kterých si připsal 7 kanadských bodů (3+4).


08.12.2019

Foto proti Ústí

Foto z domácího utkání proti Ústí nad Labem naleznete zde.


06.12.2019

Žemba se vrací

Na benáteckou soupisku přibylo jméno devatenáctiletého útočníka Jana Žemby. Ten již vloni benátecký dres oblékal. V letošní sezóně působil v nejvyšší finské juniorské soutěži v týmu TUTO Hockey, kde si v 15 utkáních připsal 3 kanadské body (2+1). Další čtyři zápasy pak odehrál po návratu za libereckou juniorku s bilancí jedné branky.