27. 9. 2018 | Věra Novotná

Ladislav Bittner: Svými fauly dostáváme soupeře do hry

Osmé kolo zavedlo na benátecký led soupeře z Litoměřic. Benátečtí chtěli utnout svou šňůru čtyř proher v řadě, což se jim povedlo i zásluhou Ladislava Bittnera, jenž vstřelil čtvrtý gól benáteckého celku. Věděl přesně, co chce udělat? Díky čemu byly Litoměřice těžkým soupeřem? Dozvíte se v pozápasovém rozhovoru.

Láďo, jak důležitý byl domácí zápas proti Litoměřicím?
Zápas to byl hodně důležitý, protože jsme měli čtyři porážky v radě a to jsme chtěli zlomit. Jsme rádi, že se nám to podařilo.

Po 1. třetině byl stav vyrovnaný, soustředili jste se pak na hladký průběh 2. třetiny?
V kabině jsme si říkali, že musíme hrát jednoduchý hokej, jelikož se nám druhé třetiny nedaří.

Co bylo proti Kališníkům nejtěžší?
Litoměřice na nás vyvíjely velký tlak při napadání, takže jsme to v obraně neměli vůbec jednoduché. Těžké bylo také ubránit jejich přesilovky, ve kterých byly nebezpečné.

Několikrát vás podržel Schwarz v bráně... Co říci k jeho výkonu?
Mára byl úžasný, musíme mu hodné poděkovat… Bylo tam hodně gólových situací, které pochytal, takže klobouk dolů před ním.

Byl jsi autorem důležité branky, věděl jsi, co uděláš?
Naskočil jsem z trestné lavice a Míca mně našel hezkou nahrávkou. Jel jsem z pravé strany, takže jsem byl už dopředu rozhodnutý pro bekhendový blafák.

Povedl se i závěr zápasu, kterou část duelu tedy vybrat jako nejpovedenější a proč?
Nejdůležitější bylo, že jsme odskočili na 3:2 ve třetí třetině, tam se to zlomilo. Čtvrtý gól nám dodal ještě více klidu.

Máme za sebou osm kol, jak zatím hodnotíš dosavadní duely?
Nemůžeme být spokojeni po osmi kolech, určitě jsme mohli vítězit více. Některé zápasy jsme si prohráli sami, musíme dál poctivě pracovat!

Máte s trenéry nastavený cíl, kde byste se chtěli pohybovat v tabulce po první čtvrtině, polovině soutěže?
Cíl je jasný, chceme vyhrávat každý zápas, to nás posune tabulkou výš.

Do sestavy se vrátili zkušení hráči Kolmann a Špaček... Do sestavy přibyl Radek Duda.. dodávají kabině jiný ráz?
Určitě, v kabině jsou tito hráči důležití, mladým klukům se snaží hodně pomáhat jak na ledě, tak mimo něj.

Góly jste dali snad ve všech herních situacích. Je něco s čím jste v zápase s Litoměřicemi nemohli být spokojeni?
Určitě, měli jsme strašně moc vyloučených hráčů. To se nesmí stávat, dostáváme pak soupeře do hry. Je důležité také držet si systém naší hry celý zápas.

V sobotu vás čeká dlouhá cesta do Frýdku, co bys řekl k tomuto soupeři?
Soupeř to bude těžký, v posledním zápase prohráli 2:3 na půdě Vsetína, což určitě budou chtít odčinit před domácím publikem, na druhou stranu my budeme chtít navázat dalším vítězstvím.

Tipneš si výsledek a střelce příštího duelu?
Vyhrajeme 3:1, co se střelců týká, nechám si je pro sebe.