9. 9. 2008 | Mirek Ondra

Ligu zahájí Benátky s Chrudimí

Historicky první zápas naší druhé nejvyšší hokejové soutěže svedou benátečtí hokejisté proti celku HC Chrudim. Tradiční rival posledních druholigových ročníků si podržel všechny své největší hvězdy a jeho tým je nabitý o poznání zkušenějšími hokejisty. Věkový průměr hráčů je o pět let vyšší než je tomu v případě Benátek. Souboj ostřílených hráčů typu Pospíšila, Zadiny, Stavenského či Martince se utká s dravým benáteckým mládím ve středu od 17:30 na místním zimním stadionu. Přijďte všichni povzbudit benátecké hokejisty a vytvořit atmosféru hodnou první ligy.
Chrudim si sjedala jednáct předsezónních přátelských utkání. Čtyřikrát se Chrudimští radovali z vítězství, dvakrát nad Duklou Jihlava (5:3, 5:1), nad Vrchlabím (4:2) a Hradcem Králové (6:2). Ve Vrchlabí remizovali 3:3, jednu prohru si připsali proti Hradci. Nad síly Východočechů byli dvakrát Panteři z Havířova a Havlíčkův Brod. Extraligovým Pardubicím podlehli vysoko 2:7.

Benátky se s Chrudimí potkaly i v kvalifikaci o první ligu, ani jednou ji nedokázaly porazit, ale díky výhře v posledním zápase na Technikou Brno, tvořily postupovou dvojici právě tyto celky.

Jedničkou v brance bude místo Barty, který se k mužstvu nepřipojil na začátku letní přípravy, Martin Růžička. Kmenový hráč Pardubic, jenž svými skvělými výkony pomohl Mladé Boleslavi k postupu do extraligy, byl do chrudimského celku uvolněn na hostování.

Sestava Chrudimi z posledního přípravného zápasu proti Havlíčkovu Brodu: Růžička - Daňo, Fejgl, Kolář, Kuncl, Suchý, Šafařík, Toužimský, Vyskočil - Bělohlávek, Beránek, Král, Pospíšil, Stavenský, Šeda, Valko, Zadina, Zohorna, Žák, Semorád

Více o týmu HC Chrudim se dovíte na jejich nových internetových stránkách.

Historicky první prvoligové utkání Benátek v 1.lize můžete sledovat také prostřenictvím podrobného on-line přenosu!

ON-LINE: 1.kolo HC Benátky nad Jizerou - HC Chrudim, středa 10. září od 17:30!

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 19 92:35 50
2. HBR Havlíčkův Brod 19 89:58 40
3. CHB Cheb 18 71:49 37
4. HRO Hronov 19 67:54 35
5. KOB Kobra Praha 19 65:55 35
6. BEN Benátky n/J 19 81:75 35
7. MIL Milevsko 19 75:53 33
8. VRC Vrchlabí 18 58:52 28
9. DEC Děčín 19 57:65 28
10. MOL Most 19 66:76 23
11. KRA Kralupy n/V 19 63:68 21
12. PIS Písek 19 43:64 17
13. KAB Kadaň 19 51:88 11
14. UNL Ústí nad Labem 19 28:114 3
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
30.10.2025

Béčku se daří

Po třetině soutěže krajské ligy mužů Středočeského kraje se drží benátecký "B" tým na krásném druhém místě skupiny Východ. Naposledy ve vloženém kole na domácím ledě deklasovali svěřenci trenérů Petra Vorla a Jaroslava Hrušky zkušený tým Žabonos výsledkem 8:2, když se trefili - dvakrát Najč, dále jednou Rudolf, Suk, Vorel, Kusý, Hejňák a Růžek. V dalším průběhu soutěže čeká rezervní tým řada těžkých zápasů a my jim přejeme hodně zdaru!


19.09.2025

B tým hraje doma derby

Po vysokém vítězství 6:1 na ledě Poděbrad hraje benátecký "B" tým další domácí utkání doma, když v sobotu 20. září hostí od 13:30 v derby krajské ligy rezervu Mladé Boleslavi. Přijďte fandit!


02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.