27. 3. 2008 | David Schlegel

Milan Gajda touží po první lize

Benátkám zbývá v boji o první ligu učinit poslední krok. Ve čtyřech zápasech udolaly Řisuty a po dvaceti letech ve druhé lize sahají po historickém postupu. "Je to výborný pocit a něco podobného se stává opravdu málokdy. Naším cílem bylo dostat se co nejdál a teď už je to postup do první ligy. Uděláme všechno proto, abychom tam byli," říká odhodlaně obránce Benátek Milan Gajda (na snímku).
V základní části Benátky se 182 brankami zcela dominovali celému šestatřicetičlennému druholigovému peletonu. Právě ofenzivu označil za nejsilnější stránku týmu i Gajda. "Útočná hra dopředu je naší největší zbraní. Jen bychom měli být trochu zodpovědnější směrem dozadu," přemýšlí.

Řisutům ukázali Benátečtí jak se dávají góly, ve třetím utkání, kdy ve Slaném nasázeli soupeři jedenáct branek a dostali se do vedení 2:1 na zápasy. V úterý pak naznačili, že ani s jejich defenzivou to nemusí být tak špatné, když soupeři povolili jediný gól a postoupili do bojů o první ligu.

Řisuty táhnou především starší zkušení hráči v čele s Michalem Mádlem a Josefem Zajícem. Právě Zajíc však Buldokům v obou domácích zápasech citelně chyběl, poněvadž měl komentátorské povinnosti v televizi.

"Zjišťovali jsme, zda bude hrát a mysleli jsme, že ve čtvrtém zápase nastoupí. Je to pořád dobrý hráč, který se umí prosadit," hodnotí ho rodák z Frýdku-Místku, který se přes Plzeň dostal až do Benátek, kde nyní bydlí. "Je to malé město. Připadám si tu dost o samotě, protože kluci jsou většinou odjinud," říká.

Teď čeká Benátky souboj s Chrudimí a Technikou Brno o dvě postupová místa do první ligy. "Musíme si dávat pozor na začátky zápasů. V pátek nás čeká Chrudim. Zkouknu pěkný film, půjdu brzo spát, dám si dobrý oběd a půjdu na to," popisuje plán před nadcházejícím důležitým zápasem.

"Z těch dvou soupeřů známe akorát Chrudim. Ta sbírala hráče a chce za každou cenu postoupit. Je to její jasný cíl. Pro nás je výhoda, že na nás nebude takový tlak," věří.

V těchto vypjatých bitvách rozhoduje více než kdy jindy disciplína. Gajda, který patřil v Plzni k elitním obráncům s dělovou střelou, v minulosti míval trochu sklony ke zbytečným faulům. "Dávám si teď hodně bacha, abych moc neseděl na trestný. Už ale nedělám likvidační fauly, spíše jen nešťastné," říká.

Gajdových výkonů si všimli i v prvoligovém Berouně, kde dostal šanci ve dvou utkáních. Celkem si v nich připsal dvě asistence. "V Berouně jsem znal řadu kluků z Plzně a trenéra Setikovského, který mě trénoval v juniorech. Dělá výborné tréninky a moc se mi tam líbilo," vzpomíná.

Další články

2. liga 2024/25 - Západ
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Tábor 39 102
2. HC Příbram 39 92
3. HC Stadion Vrchlabí 39 82
4. HC Wikov Hronov 39 68
5. HC Kobra Praha 39 66
6. HC Benátky n.J. 39 65
7. IHC Králové Písek 39 54
8. Slovan Ústí n.Labem 39 52
9. HK Kralupy n.Vltavou 39 52
10. HC Děčín 39 46
11. MOSTEČTÍ LVI 39 43
12. HC Stadion Cheb 39 36
13. SK Kadaň 39 34
14. TJ HC Řisuty 39 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.


18.02.2025

B tým zvládl první play-down

Benátecké béčko zvládlo první duel o záchranu krajské ligy s Žebrákem na výbornou. Na výhře 7:1 se pěti kanadskými body podílel Tomáš Andris. K jeho jednomu gólu se přidali střelci dvakrát Hošek a po jednom Douša, Horáček, Švejda a Haspeklo. Odveta je na programu v sobotu 22. února na ledě hořovické nafukovačky.


07.02.2025

Béčko s Benešovem

Důležitý duel o záchranu krajské ligy mužů čeká o víkendu benáteckou rezervu. V sobotu 8. února od 12:30 doma změří síly s Benešovem, tak přijďte hráče povzbudit!