18. 10. 2018 | Věra Novotná

Na slovíčko o zápase s Přerovem: Ondřej Chrtek a Marek Schwarz

Středa přinesla hokejistům Benátek nad Jizerou tři body. Ty vybojovali před zraky svých příznivců v souboji s Přerovem. Skvělým výkonem se blýskl Marek Schwarz, jenž si připsal své první čisté konto v benáteckém dresu. K výhře 4:0 ale přispěl i Ondřej Chrtek, jenž se blýskl dvěma přesilovkovými brankami…Jak hodnotili zápas proti přerovským Zubrům?

Ondro, gratuluji k výhře 4:0 nad Přerovem, jaké byly pocity v kabině?
Díky moc, pocity byly samozřejmě skvělé, jako po každém vyhraným zápase.

Byl jsi autorem dvou branek, popiš nám obě akce.
První gól padnul hnedka po buly, kdy tam Láďa Bittner výborně vystřelil a puk se ke mně odrazil. Já už měl pak snadnou práci. Druhý gól vyplynul z několika dobrých přihrávek, puk se dostal ke mě a já chtěl vystřelit…Naštěstí to tam spadlo.

Dnes to vypadalo, že si sedlo úplně všechno…
Samozřejmě, plnili jsme všechny tři třetiny to, co jsme si řekli, a podali jsme výborný týmový výkon - od Šváry, který chytal úžasně, až po poslední hráče.

Přerov není lehkým soupeřem, co bylo nejdůležitější z pohledu taktiky? Byla to třeba i zvládnutá 2. třetina?
Přerov je výborný tým, se kterým se nehraje snadno, ale jak jsem říkal, podali jsme výborný výkon ve všech třetinách, a to si myslím, že byl důvod dnešního úspěchu.

V Benátkách se v minulém kole objevil liberecký Dominik Lakatoš, proti Přerovu se zapojil Adam Dlouhý, jak vám tito hráči pomáhají svými zkušenostmi?
Přesně tak, jsou to výborný kluci i hráči a samozřejmě nám jejich přítomnost pomáhá.

V pondělí zamíříte do Prostějova, na který máte příjemné vzpomínky díky prvnímu vzájemnému duelu. Jak na Jestřáby vzpomínáš, utkvělo Ti v hlavě něco, na co si dát pozor?
Prostějov je tým s hodně zkušenými hráči. Vím, že mají výborné přesilovky, takže musíme hrát disciplinovaně a makat tak, jako v minulém zápase…Pak věřím, že tam uspějeme!

_______________________________

Marku, gratuluji k nule v zápase. Jak byste hodnotil zápas s Přerovem?
Děkuji. Čisté konto je ale vždy práce celého týmu. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. Kluci v první a druhé třetině Přerov nepustili do žádné větší šance a to bylo klíčové.

Vyvíjel se zápas podle představ?
Kluci skvěle blokovali střely a pohlídali dorážky. Navíc dali krásné góly, takže myslím, že jsme zápas zvládli podle představ.

Po první třetině jste vedli, druhá třetina skončila bez vstřelených branek. Občas právě prostřední třetina rozhoduje. Bylo důležité nepustit soupeře na dostřel?
„Je pravda, že v minulých zápasech se nám ve druhé třetině tolik nedařilo, tentokrát jsme ji zvládli.“

Co říci k týmovému výkonu?
Přerov je silný tým, nebyl to jednoduchý soupeř. My jsme ale podali skvělý týmový výkon a zaslouženě bereme tři body.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. JIH Jihlava 21 80:50 45
2. POR Poruba 22 76:46 45
3. VRC Vrchlabí 21 77:49 41
4. KLA Kladno 20 74:55 41
5. PRE Přerov 22 67:51 41
6. TRE Třebíč 20 55:54 37
7. SOK Sokolov 20 78:59 35
8. VSE Vsetín 22 60:64 33
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
13.01.2021

Vrací se Hampl

Do benáteckého kádru se vrací osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Ten měl letošní sezónu odehrát v zámoří, konkrétně v klubu Saint John Sea Dogs (QMJHL). Tam ale nakonec nezamíří, první starty v tomto ligovém ročníku by si tak měl připsat v benáteckých barvách.


10.01.2021

Hrabík odchází

Zápas na jihlavském ledě byl v benáteckém dresu poslední pro jedenadvacetiletého útočníka Kryštofa Hrabíka, který se vrací za moře, kde se zapojí do přípravy v organizaci týmu NHL San Jose Sharks.


08.01.2021

Pekař se vrací za oceán

V benáteckém dresu se již neobjeví dvacetiletý útočník Matěj Pekař, který odletěl do zámoří, kde bude nadále působit v organizaci týmu NHL Buffalo Sabres. Pekař odehrál za Benátky 9 mistrovských zápasů, v nichž si připsal 9 kanadských bodů (2+7). Dalších 13 utkání sehrál za extraligový Liberec, kde dosáhl 4 kanadských bodů (1+3).