14. 5. 2022 | Ondřej Nejedlo, Tomáš Nejedlo

Návrat dalšího odchovance, přichází Dominik Zumr

Po Vojtěchu Havlasovi se do Benátek nad Jizerou vrací další odchovanec. Z prvoligového Kolína přichází osmadvacetiletý útočník Dominik Zumr, který na zdejším zimním stadionu začínal s hokejem a hrál tu až do dorosteneckého věku. V tomto týdnu se tak stal čtvrtou posilou nově se tvořícího druholigového benáteckého kádru.

Kariéra Dominika Zumra

S hokejem začínal ve svých sedmi letech v Benátkách nad Jizerou, kde působil až do dorosteneckých let. Následně přešel do Nymburka. Po konci mládežnického hokeje v tomto královském městě se posunul o kus dále proti proudu řeky Labe do Kolína. Zde také prvně okusil seniorský hokej u tamních kozlů, tehdy ještě ve druhé lize. Postupem času se vypracoval v jednu z kolínských opor a i díky jeho výkonům Kolín postoupil do první ligy. V ní pak odehrál dvě sezóny. V té poslední epizodně vypomohl druholigovému Havlíčkovu Brodu.

Dominik Zumr: „Po nějaké době si chci hokej zase užívat.“

Jak již bylo řečeno v úvodu, Dominik Zumr udělal své první hokejové krůčky na benáteckém zimním stadionu. „Obnovím si tu takovou premiérku,“ usmála se nová benátecká akvizice na vzpomínku sahající třináct let zpátky. V jeho hokejovém životopisu následoval Nymburk a poté desetileté působení v Kolíně. Kvůli časté výpomoci z extraligového Hradce Králové ale v poslední sezóně nedostával na ledě tolik prostoru, kolik by si sám představoval. „Po nějaké době si chci hokej zase užívat. Poslední dva roky to nebylo to pravé ořechové, pro co hokej hraji,“ sdělil Zumr bezprostředně po podpisu smlouvy v útrobách benáteckého zimního stadionu a následně ještě doplnil: „Věřím, že s kluky utvoříme dobrou partu a sezóna bude povedená.“

V kabině potká i známé tváře. Jednou z nich bude útočník David Šafránek, s nímž jej pojí působení v Kolíně a na jehož slova také navázal. „Šáfa to již říkal, chceme udělat dobrou sezónu. Bavili jsme se Honzou Stehlíkem, měl by tu být kvalitní tým. Chtěli bychom hrát na špičce druhé ligy, hlavně kvůli tomu jsme sem šli.“

Zumr by též rád viděl v ochozech daleko více lidí, než tomu bylo v prvoligových sezónách. „Zdejší hokej bude dělat ryze benátecké vedení, mělo by to být něco jiného než s Libercem. Bude to více domácké a věřím, že to bude opět jako v té druhé lize, kdy tu lidi chodili a fandili,“ uzavírá naše povídání osmadvacetiletý útočník.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!