30. 5. 2022 | Ondřej Nejedlo

Návrat staronové tváře, akvizicí do obrany je Martin Tondr

Představitelé benáteckého klubu ulovili další velkou rybu do svých zadních řad. Zdejší dres opět oblékne pětatřicetiletý obránce Martin Tondr. Ten si v minulosti v Benátkách nad Jizerou zahrál jak první, tak i druhou ligu. Posléze působil ve zdejším mužstvu coby masér. Tutéž funkci již několik sezón vykonává v extraligové Mladé Boleslavi a přitom hraje hokej ve třetí nejvyšší soutěži. V ní nyní mění dres, když opouští Dvůr Králové nad Labem a posiluje právě Benátky nad Jizerou.

Kariéra Martina Tondra

Mladoboleslavský odchovanec strávil mládežnická léta též v Liberci. V Benátkách nad Jizerou oslavil postup ze druhé do první ligy a tu si tady také zahrál. Mezi tím hostoval v druholigové České Lípě, Mělníce, Kolíně či v Nymburce. Po konci aktivního hraní v Benátkách nad Jizerou vykonával funkci maséra benáteckého mužstva, následně přešel do extraligové Mladé Boleslavi, v níž je masérem dodnes. Kanadské body sbíral také v Jičíně, hrajícím krajský přebor či v dalších druholigových týmech - Jablonci nad Nisou nebo naposledy ve Dvoře Králové nad Labem.


Martin Tondr: "Byl bych rád, kdyby to tu bylo takové jako při postupu do první ligy"

Postavou nevelkého obránce si diváci jistě pamatují již z postupové sezóny do první ligy a také i z bojů ve druhé nejvyšší hokejové soutěži. Naposledy oblékl benátecký dres v roce 2011, po jedenácti letech se tak vrací na místo, kde to dobře zná. „Domlouval jsem se s manažerem Honzou Stehlíkem a také s hlavním trenérem Tondou Nečasem. Tato jednání jsme dovedli do zdárného konce,“ říká úvodem nová benátecká akvizice. Dle Martina Tondra rozhodlo také to, že ze svého domova to má do Benátek nad Jizerou jen patnáct minut jízdy autem.

Po konci seniorského hokeje ve Dvoře Králové nebylo o dalším Tondrově působení jasno. „Všemu jsem nechával volný průběh, nic jsem nehrotil a nikam se nenabízel. Čekal jsem, co přijde,“ přiznává s tím, že nějaká naťukávání z benátecké strany již před časem proběhlo, dotáhnout jednání se ale podařilo až nyní.

Martin Tondr patří ke zkušeným druholigovým hráčům, vždyť má na svém kontě přes tři stovky startů ve třetí nejvyšší soutěži. Většinu své druholigové kariéry kombinoval s civilním zaměstnáním, jímž je funkce maséra v extraligové Mladé Boleslavi. „Druhou ligu už nějakou dobu hraji a od samého začátku jsem to takto měl nastavené. Nevidím důvod, proč by se to mělo měnit. Vedení benáteckého klubu k tomu bylo určitý čas zdrženlivé,“ připouští, že v jednu chvíli bylo jeho benátecké angažmá nepříliš pravděpodobné. „Všude jinde to fungovalo,“ doplňuje. „Nejsem typ hráče, který by dojížděl jen zápasy, jak si tu asi někteří mysleli. Trénuji sám v Mladé Boleslavi. Letní přípravu absolvuji s mladoboleslavským áčkem,“ říká řízný bek, který zároveň hodnotí i kvalitu druholigové soutěže. „Druhá liga se zkvalitnila jak bruslařsky, tak i rychlostně.“

Také rozdělení skupin ve třetí nejvyšší soutěži dostává postupem času jasnější kontury a dle všeho by se od minulé sezóny nemělo příliš měnit. Martin Tondr ale nechce předjímat, jestli si zahraje proti většině stejných týmů, proti kterým nastupoval vloni. „K tomu mám zdrženlivý postoj. Umělci, kteří to mají na svazu na starost, to mohou ještě desetkrát změnit. Podle selského rozumu by se ale asi nic měnit nemělo,“ usmívá se a doplňuje: „Myslím si, že by se mohly změnit pouze jeden či dva týmy.“

Je také velmi pravděpodobné, že se Tondr postaví také svým bývalým spoluhráčům z Dvora Králové, byť na východě Čech seniorský hokej, alespoň pro příští sezónu, skončil. „Rád si proti klukům zahraji. Někteří možná skončí, ale řekl bych, že nebudou chtít uzavřít kariéru takovým způsobem.“ vrací se ke svým bývalým spoluhráčům z královédvorského RODOSU. Se dvěma z nich, útočníky Vojtěchem Havlasem a Janem Dvořákem, se dokonce potká v benátecké kabině.

Tondrovo před benáteckým angažmá je více než jasné. „Chtěl bych, aby tu po blamáži z let minulých, opět chodili diváci, vždyť pro ně se hraje hokej,“ naráží na minulé sezóny, kdy prvoligové Benátky nad Jizerou se v tabulce návštěvnosti nacházely na úplném chvostu. „Byl bych rád, kdyby to tu bylo takové, jako při postupové sezóně do první ligy. Poté ještě rok či dva sem diváci chodili, pak to už ale šlo dolů,“ navazuje na slova dalších nových akvizic, které by si přály o mnoho lepší diváckou návštěvnost, než byla ta v první lize.

Sám Martin Tondr si přeje hlavní zdravíčko. „Chci si tu zahrát dobrý hokej a dosáhnout hodně vítězství. Druhá liga ale není sranda, jestli si někdo myslí, že ano, je na omylu,“ říká závěrem.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!