30. 5. 2022 | Ondřej Nejedlo

Návrat staronové tváře, akvizicí do obrany je Martin Tondr

Představitelé benáteckého klubu ulovili další velkou rybu do svých zadních řad. Zdejší dres opět oblékne pětatřicetiletý obránce Martin Tondr. Ten si v minulosti v Benátkách nad Jizerou zahrál jak první, tak i druhou ligu. Posléze působil ve zdejším mužstvu coby masér. Tutéž funkci již několik sezón vykonává v extraligové Mladé Boleslavi a přitom hraje hokej ve třetí nejvyšší soutěži. V ní nyní mění dres, když opouští Dvůr Králové nad Labem a posiluje právě Benátky nad Jizerou.

Kariéra Martina Tondra

Mladoboleslavský odchovanec strávil mládežnická léta též v Liberci. V Benátkách nad Jizerou oslavil postup ze druhé do první ligy a tu si tady také zahrál. Mezi tím hostoval v druholigové České Lípě, Mělníce, Kolíně či v Nymburce. Po konci aktivního hraní v Benátkách nad Jizerou vykonával funkci maséra benáteckého mužstva, následně přešel do extraligové Mladé Boleslavi, v níž je masérem dodnes. Kanadské body sbíral také v Jičíně, hrajícím krajský přebor či v dalších druholigových týmech - Jablonci nad Nisou nebo naposledy ve Dvoře Králové nad Labem.


Martin Tondr: "Byl bych rád, kdyby to tu bylo takové jako při postupu do první ligy"

Postavou nevelkého obránce si diváci jistě pamatují již z postupové sezóny do první ligy a také i z bojů ve druhé nejvyšší hokejové soutěži. Naposledy oblékl benátecký dres v roce 2011, po jedenácti letech se tak vrací na místo, kde to dobře zná. „Domlouval jsem se s manažerem Honzou Stehlíkem a také s hlavním trenérem Tondou Nečasem. Tato jednání jsme dovedli do zdárného konce,“ říká úvodem nová benátecká akvizice. Dle Martina Tondra rozhodlo také to, že ze svého domova to má do Benátek nad Jizerou jen patnáct minut jízdy autem.

Po konci seniorského hokeje ve Dvoře Králové nebylo o dalším Tondrově působení jasno. „Všemu jsem nechával volný průběh, nic jsem nehrotil a nikam se nenabízel. Čekal jsem, co přijde,“ přiznává s tím, že nějaká naťukávání z benátecké strany již před časem proběhlo, dotáhnout jednání se ale podařilo až nyní.

Martin Tondr patří ke zkušeným druholigovým hráčům, vždyť má na svém kontě přes tři stovky startů ve třetí nejvyšší soutěži. Většinu své druholigové kariéry kombinoval s civilním zaměstnáním, jímž je funkce maséra v extraligové Mladé Boleslavi. „Druhou ligu už nějakou dobu hraji a od samého začátku jsem to takto měl nastavené. Nevidím důvod, proč by se to mělo měnit. Vedení benáteckého klubu k tomu bylo určitý čas zdrženlivé,“ připouští, že v jednu chvíli bylo jeho benátecké angažmá nepříliš pravděpodobné. „Všude jinde to fungovalo,“ doplňuje. „Nejsem typ hráče, který by dojížděl jen zápasy, jak si tu asi někteří mysleli. Trénuji sám v Mladé Boleslavi. Letní přípravu absolvuji s mladoboleslavským áčkem,“ říká řízný bek, který zároveň hodnotí i kvalitu druholigové soutěže. „Druhá liga se zkvalitnila jak bruslařsky, tak i rychlostně.“

Také rozdělení skupin ve třetí nejvyšší soutěži dostává postupem času jasnější kontury a dle všeho by se od minulé sezóny nemělo příliš měnit. Martin Tondr ale nechce předjímat, jestli si zahraje proti většině stejných týmů, proti kterým nastupoval vloni. „K tomu mám zdrženlivý postoj. Umělci, kteří to mají na svazu na starost, to mohou ještě desetkrát změnit. Podle selského rozumu by se ale asi nic měnit nemělo,“ usmívá se a doplňuje: „Myslím si, že by se mohly změnit pouze jeden či dva týmy.“

Je také velmi pravděpodobné, že se Tondr postaví také svým bývalým spoluhráčům z Dvora Králové, byť na východě Čech seniorský hokej, alespoň pro příští sezónu, skončil. „Rád si proti klukům zahraji. Někteří možná skončí, ale řekl bych, že nebudou chtít uzavřít kariéru takovým způsobem.“ vrací se ke svým bývalým spoluhráčům z královédvorského RODOSU. Se dvěma z nich, útočníky Vojtěchem Havlasem a Janem Dvořákem, se dokonce potká v benátecké kabině.

Tondrovo před benáteckým angažmá je více než jasné. „Chtěl bych, aby tu po blamáži z let minulých, opět chodili diváci, vždyť pro ně se hraje hokej,“ naráží na minulé sezóny, kdy prvoligové Benátky nad Jizerou se v tabulce návštěvnosti nacházely na úplném chvostu. „Byl bych rád, kdyby to tu bylo takové, jako při postupové sezóně do první ligy. Poté ještě rok či dva sem diváci chodili, pak to už ale šlo dolů,“ navazuje na slova dalších nových akvizic, které by si přály o mnoho lepší diváckou návštěvnost, než byla ta v první lize.

Sám Martin Tondr si přeje hlavní zdravíčko. „Chci si tu zahrát dobrý hokej a dosáhnout hodně vítězství. Druhá liga ale není sranda, jestli si někdo myslí, že ano, je na omylu,“ říká závěrem.

Další články

TABULKA LIGY nadstavba sk. B
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Benátky n.J. 11 59
2. HC Kobra Praha 11 57
3. HC Stadion Cheb 11 46
4. HK Kralupy n.Vltavou 11 44
5. HC Wikov Hronov 12 41
6. IHC Králové Písek 11 35
7. TJ HC Řisuty 11 24
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
26.01.2024

M. Bydžovský mistrem republiky

Náš hráč Matěj Bydžovský, který hostuje v Mladé Boleslavi, se včera stal mistrem republiky na mládežnickém mistrovství krajů ve Zlíně a Lhotě u Vsetína kategorie U15, když ve finále výběr Středočeského kraje vedený Martinem Škaloudem (syn asistenta „A“ týmu Benátek) porazil výběr Prahy 3:0 a získal tak poprvé v historii tohoto MČR krajů zlaté medaile! Gratulujeme!


04.01.2024

Novým hráčem Štrombach

Místo odcházejícího Jindřicha Plíška v benáteckém týmu zaujal jednadvacetiletý útočník Filip Štrombach. V letošní sezóně byl na hostování z Mělníka v druholigovém Hronově, kde sehrál 11 zápasů s bilancí 1+1. Stal se tak součástí této výměny a v Benátkách bude působit na střídavý start z přeborového Mělníka.


28.12.2023

Plíšek do Hronova

Dvacetiletý útočník Jindřich Plíšek opouští Benátky nad Jizerou, bylo mu ukončeno hostování z Mladé Boleslavi. Jeho novým působištěm se stal tým HC Wikov Hronov, kde sehrál již domácí utkání s pražskou Kobrou. V letošní sezóně v benáteckém dresu Plíšek sehrál 12 zápasů s bilancí 0+1.