22. 4. 2018 | Věra Novotná

Nejtrestanější benátecké duo

V pořadí již třetí díl Kroniky benátecké sezony se znovu podívá do obranných řad, kde najdeme dvojici s nelichotivými prvními dvěma místy. Patrik Maier i Adam Jandejsek nasbírali v průběhu uplynulého ročníku nejvíce trestných minut z celého benáteckého kádru. Patrik Maier se zapsal do podvědomí diváků jak ve WSM lize, tak v české nejvyšší lize, když v obou soutěžích vyzval soupeře na férový souboj bez rukavic.

Jedenadvacetiletý slovenský obránce zakusil prostředí českého hokeje v minulé sezoně vůbec poprvé a nutno podotknout, že se jistě vůbec nenudil. Za benátecký tým odehrál 41 zápasů, v nichž nasbíral šest asistencí. Navíc k tomu stihl hned dvacetkrát obléci dres Bílých Tygrů Liberec, kde si však na svůj premiérový bod bude muset počkat do příští sezony.

Patrik Maier byl třetím nejvíce vytěžovaným obráncem, který ovládl benátecké statistiky v počtu zablokovaných střel. Prolétnout puku na bránu zabránil hned v 63 případech. Na svůj první kanadský bod si musel slovenský bek počkat až do 14. kola. Tehdy symbolicky ve 14. minutě nahrával na úvodní branku duelu proti Horácké Slavii Třebíč. I Maier patří do skupiny hráčů, kteří zaznamenali více než 1 bod v zápase. Patrikovi se to povedlo ve 42. kole, kdy Benátečtí hostili v domácím prostředí Ústí nad Labem. Tehdy byl hráč s číslem 8 u prvního a posledního gólu benáteckého celku.

Maier byl svou defenzivní hrou platným také při hře v nevyrovnaném počtu hráčů. V oslabení byl z hokejistů, kteří odehráli alespoň 20 duelů, druhým obráncem s největším průměrným ice-timem, který činil 3 minuty a 31 sekund. Celkově strávil ve hře při čtyřech hráčích na benátecké straně 144:07 minut, což jej řadí celkově na 2. místo. Větší ice-time při hře 4na5 měl jen Vratislav Kunst.

Jak již bylo zmíněno výše, Maier se často ocital na trestné lavici. Celkem nasbíral 132 trestných minut, čímž se stal třetím netrestanějším hráčem ligy. Do podvědomí diváků se Patrik zapsal nejen svou defenzivní hrou, ale rovněž i bitkou v zápase s Prostějovem nebo Českými Budějovicemi. Na nejvyšší místo zařadil bitku v české nejvyšší soutěži, kdy v dresu Bílých Tygrů shodil rukavice proti Ryanu Hollwegovi.

Čtyři otázky pro Patrika Maiera

Odhlédněme od výsledné tabulky, jak sis svoji první sezonu ve WSM lize užil?

Pre mňa osobne to bola dobrá sezóna, hral som veľa a užíval som si to. Aj napriek tomu ako sme skončili v tabuľke, to hodnotím pozitívne. Boli sme veľmi mladý tím a pritom sme mnohokrát hrali lepšie ako mužstvá, čo majú skúsených a oveľa starších hráčov.

Nasbíral jsi nejvíce trestných minut. V souvislosti s tím mě napadá otázka, zda trénuješ na fyzické souboje nad rámec klasických tréninků?

Hrám fyzický hokej a veľakrát sa to aj neprávom vylučuje, a preto si myslím, že som nazbieral aj najviac trestných minút. Samozrejme, bolo tam zopár bitiek, to ale patrí k hokeju. Špeciálnu prípravu na fyzický hokej nemám. Vždy som tak hral a to ma vždy bavilo.

Práskni kluky – Kdo zláme za sezonu nejvíce hokejek?

Priznám sa, že vôbec neviem povedať kto zlomil najviac hokejok, ale viem že Radek Veselý ich menil ako ponožky, keď mal “strelecké suchoty”.

Kdyby se v benátecké kabině konal turnaj v hraní videoher…Kterou hru by sis vybral a věřil bys, že porazíš všechny spoluhráče?

Tak myslím si, že určite FIFA ide najviac v kabíne. Môžem povedať, že som dobrý. Ale veľa chalanov tiež, takže ťažko povedať, či by som vyhral.

_____________________________________________

Do Benátek nad Jizerou se, po roční pauze ve Vrchlabí, vrátil obránce Adam Jandejsek. V dresu s benáteckým znakem na prsou jej diváci mohli vidět hned ve 30 zápasech, v nichž si však čtyřiadvacetiletý obránce kanadský bod nepřipsal.

Jandejsek se rovněž, stejně jako Maier, dokázal postarat o obránce u mantinelu a jeho soubojů nebylo málo. Celkem nasbíral 72 trestných minut, což jej zařadilo na druhé místo nejtrestanějších hráčů - obránců benáteckého celku.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
14.08.2020

Nový systém

Nový systém Chance ligy najdete zde.


12.08.2020

Hampl za moře

V příští sezóně nebude oblékat benátecký dres osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Jeho novým působištěm se stane tým Saint John Sea Dogs (QMJHL). Více se můžete dočíst https://liberecky.denik.cz/hokej_region/obrance-jan-hampl-miri-do-severni-ameriky-20200720.html


11.08.2020

Pravidla otevření ZS

Pravidla otevření zimního stadionu naleznete zde.