18. 6. 2024 | Tomáš Nejedlo

Nový ročník druhé ligy zná svůj formát i jízdní řád

V pátek 14. června proběhl v sídle Českého svazu ledního hokeje předsezónní druholigový aktiv, na kterém se rozhodlo o novém systému 2. hokejové ligy pro nadcházející ročník 2024/25. Ten si v letošní sezóně zahraje sedmadvacet týmů, které se rozdělí do skupiny Západ (14 týmů) a skupiny Východ (13 týmů). Benátecký tým se ve skupině Západ v základní části utká tříkolově se všemi celky západní skupiny, dohromady tedy náš tým sehraje v první části 39 zápasů, což je o pět zápasů méně než v loňském ročníku. Ubyde tak pět středečních termínů. Změnou je také to, že do play-off postoupí jen osmička nejlepších, tudíž se předkolo hrát nebude. Znám je již také jízdní řád soutěžního ročníku. Benátky startují ve středu 18. září doma s Kralupy nad Vltavou, následně jedou v sobotu 21. září do Hronova a o týden později v sobotu 28. září doma vyzvou Písek.

Po základní části se družstva umístěná na 1. až 8. místě probojují do play-off, do kterého postoupí také osm celků ze skupiny Východ. Těchto šestnáct družstev má možnost si zahrát čtyři série - osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a finále. Osmifinále a čtvrtfinále se hrají na tři vítězná utkání. O semifinále a finále rozhodnou čtyři vítězné duely.

Družstvo, které ve skupině Západ skončí na 14. místě, se střetne s posledním celkem nadstavbové skupiny Východ v play-down o udržení 2. ligy, které se hraje na dva vítězné zápasy. Ten úspěšnější se ve třetí nejvyšší soutěži udrží, poražený sestupuje do krajské ligy.

Účastníci 2. ligy skupiny Západ: HC Tábor, HC Příbram, HC Děčín, HC Stadion Vrchlabí, HC Benátky nad Jizerou, HC Kobra Praha, Mostečtí Lvi, Slovan Ústí nad Labem, HC Stadion Cheb, HK Kralupy nad Vltavou, HC Wikov Hronov, IHC Králové Písek, TJ HC Řisuty, SK Kadaň

Účastníci 2. ligy skupiny Východ: HC Leram Orli Znojmo, AZ Havířov, Hokej Vyškov, BK Havlíčkův Brod, HK Nový Jičín, SHKM Baník Hodonín, HK Opava, HC ISMM Kopřivnice, SKLH Žďár nad Sázavou, Draci Pars Šumperk, Technika Hockey Brno, HC Bobři Valašské Meziříčí, HHK Velké Meziříčí.

Další články

TABULKA LIGY nadstavba sk. B
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Benátky n.J. 12 62
2. HC Kobra Praha 12 58
3. HC Stadion Cheb 12 48
4. HK Kralupy n.Vltavou 12 44
5. HC Wikov Hronov 12 41
6. IHC Králové Písek 12 38
7. TJ HC Řisuty 12 24
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
24.06.2024

Zemřel Petr Hendrych

Jsou zprávy, které se nepíší opravdu lehce...Ve věku 61 let zemřel po dlouhé těžké nemoci dlouholetý benátecký srdcař - kustod Petr "Prkýnko" Hendrych. Tuto funkci obětavě vykonával neuvěřitelných 24 let v prvoligové i druholigové éře a nedílnou součástí benátecké střídačky byl i v uplynulé sezóně. Do poslední chvíle věřil, že se v novém ročníku opět postaví na své místo u vrátek mantinelu, odkud si ho všichni tak dobře pamatujeme. Několik generací hokejistů, kterým tento povoláním truhlář za ty roky dělal potřebný servis, mu tak věnuje malou vzpomínku do hokejového nebe! Čest jeho památce!


21.05.2024

Výroční zpráva 2023

Výroční zpráva HC Benátky nad Jizerou 2023


11.04.2024

Valná hromada

Klub HC Benátky nad Jizerou zve všechny své členy a příznivce na valnou hromadu, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna od 18:00 hodin v prostorách VIP na zimním stadionu v Benátkách.