16. 8. 2017 | Věra Novotná

O pátý gól jsme se vsadili, prozradil Matouš Bělohorský

Při utkání s týmem HC Slovan Ústí nad Labem byl společně s několika dalšími hodně vidět. Sám otevíral skóre a nebyl to jeho jediný gól. Hráč s číslem 84 na zádech byl rovněž u páté branky Benátek. Už víte, kdo se po výhře 6:2 postavil k mikrofonu v rámci pozápasového rozhovoru? Byl to Matouš Bělohorský.

Stačily tři minuty a benátečtí příznivci mohli jásat! Autorem první branky byl právě Matouš Bělohorský, který přiznal, že jeho pětka tento gól tak nějak plánovala. “My jsme se s klukama smáli, že by to v tom prvním střídání mohl někdo z nás urvat, což se povedlo a měli jsme radost,“ prozradil. „Postupem času se to ukazovalo nejenom u nás a padalo to tam jeden po druhém,“ okomentoval následný vývoj utkání, kdy na jeho akci navázali Jaroslav Vlach, Matěj Psota a svým uměním přispěl i Dominik Hrníčko.

Při bližším popsání své akce ale zůstal skromný a pochválil práci všech okolo. „Není to jenom moje práce. Kluci na tom měli ohromný podíl. Já jsem to jenom zakončil, větší část ale určitě patří klukům,“ řekl Bělohorský a i přes naléhání redakce si trval na svém. „Jako bylo to super, ale nebyla to jen moje práce.“

Autor první branky zápasu byl rovněž u páté trefy domácích. Jak jsme zjistili, neobejde se tento gól bez vyřízení sázkařských účtů. „Při pátém gólu jsme se s Kryštofem Hrabíkem vsázeli, kdo ho dá, přiznal Matouš. A o co, že sázka byla? Šlo o peníze, vysvětlil.

Pokud se vrátíme na začátek zápasu, první třetina byla z pohledu Benátek zkrátka ukázková. Je tohle dvacetiminutovka, ke které se vždy lze vracet jako k předloze? „Určitě. Bylo to uvolněnější, vedli jsme 2:0. Pořád jsme ale dělali chyby, nikdy to není bez chyb. I o tom jsme ale museli po třetině mluvit a myslím si, že ve druhé třetině jsme to i plnili,“ potvrdil Bělohorský, avšak připustil i možnou ztrátu koncentrace v určitých částech zápasu. „My jsme chvílemi přestali hrát dozadu a spíš jsme všichni útočili. Po druhé třetině jsme si to řekli a snažili jsme se to zlepšit. Bohužel jsme se na konci třetí třetiny vrátili ke hře, jakou jsme hráli ve druhé třetině, takže určitě musíme zapracovat i v tomto směru.“

Jak ale záhy dodal, i takovéto momenty, jako byly dva góly v těsném sledu v benátecké brance nebo pěstní výměna názorů, ke hře patří. „To občas tak bývá. Když někdo prohrává větším rozdílem, tak pak ty nervy tečou.“

Hráči Benátek nad Jizerou nyní vyhlíží další část přípravy, která je přivede do Salzburgu, kde změří síly s týmy EV Landshut, EVZ Academy a EC Red Bulls Salzburg 2. Co tento turnaj může Benáteckým přinést? „Budeme poměřovat síly s jinými týmy. Nebudou to celky z Čech, bude tam Německo, Rakousko… Budou to pro nás určitě dobré zkušenosti,“ řekl devatenáctiletý útočník.

Na závěr přišla ještě otázka na dosavadní zhodnocení přípravných zápasů. Parta kolem trenéra Kudrny je s výsledky spokojená. Máme poměrně hodně mladý tým, dvě vítězství a dvě prohry, které pro nás nebyly dobré. My jsme i při těchto zápasech hráli dobře a mohli jsme ta vítězství urvat, byla to trošku smůla. Ale jsme rádi za to, jak příprava probíhá,“ uzavřel rozhovor Matouš Bělohorský.

Foto: Zdeněk Langšádl – PPNA.cz

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
26.06.2020

Zápas proti Salzburgu

Do přípravných zápasů přibylo utkání proti rakouskému týmu EC Salzburg, hrajícího mezinárodní soutěž EBEL. Hrát se bude v pátek 14.8.2020 od 12,30 hodin v Liberci.


18.06.2020

Chrtek opouští Benátky

V Benátkách nad Jizerou již nebude dále působit jedenadvacetiletý útočník Ondřej Chrtek, jenž vyslyšel vábení prvoligového nováčka HC Vrchlabí. Chrtek v loňské sezóně odehrál v Benátkách 56 utkání, ve kterých získal 24 kanadských bodů (10+14).


01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).