23. 12. 2016 | Věra Novotná

Ohlédnutí za soubojem Benátek s Bethel University

Duel v duchu souboje fair-play a předvánoční atmosféry nabídl benáteckým ochozům skvělou podívanou. Oba celky předvedly výborný hokej. I přestože se členové amerického týmu museli sžít s rozdílným kluzištěm, než na které jsou zvyklí, bavili přítomné diváky velmi pohlednými akcemi. Po utkání jsme vyzpovídali Radka Prokeše spolu s jeho spoluhráčem v dnešním utkání, Justinem Bonannem.

Jednadvacetiletý útočník Radek Prokeš byl u dvou gólů z celkových jedenácti. Jeho přesné přihrávky zužitkovali Jan Víšek a Ladislav Bittner, který díky tomu zkompletoval svůj hattrick.

Justin Bonanno se rovněž zapsal do statistik jako asistující hráč, a to v případě branky Dana Svobody. O minutu později však sám ujel americké obraně a navýšil náskok benáteckého týmu. Justin vede kanadské bodování svého univerzitního týmu, a proto byl druhou volbou právě on.

Jako první se k mikrofonu postavil Radek Prokeš, který hodnotil utkání pozitivně. „Vánoční přátelská utkání jsou vždy ošemetná, ale myslím si, že tohle dopadlo dobře,“ odpověděl, a okomentoval také herní styl amerického univerzitního týmu. „Hráli rychlý hokej, který byl nahoru-dolu,“ řekl Radek, podle něhož ale měli Royals problém s dodržováním pokynů. „Hlavní rozdíl vidím v dodržování našeho systému. To oni moc nedělali, a díky tomu jsme je přehrávali.“ Byl tento zápas pro Prokeše novou zkušeností? „Já si myslím, že to je hlavně o tom, že jsme dnes nemuseli trénovat a mohli si zahrát hokej. Jinak bych řekl, že to zas taková zkušenost dneska nebyla,“ připustil mladý útočník.

Utkání si užil i Justin Bonanno, který v něm neoblékl dres své univerzity, ale nastoupil na straně Benátek. „Bylo to fajn. Hrál jsem s klukama, s kterými jsem nikdy dřív nehrál. Bylo to trochu těžší, když neznáte jazyk, ale byla to zábava,“ neskrýval radost nejproduktivnější hráč minnesotské univerzity, který našel rozdíly ve hře oproti běžným zápasům, na něž je zvyklý. „V porovnání s našimi normálními zápasy se v tomto mnohem více držel puk na holích a také kluziště je mnohem širší.“ A jaká viděl Justin pozitiva? „Prostě a jednoduše zábava! Jako tým jsme zažili spoustu zábavy a já jsem si to moc užil. Mohli jsme vidět, jak se hraje na širokém kluzišti, a to byla asi ta největší výzva,“ uzavřel rozhovor Bonanno, který se spolu se svými americkými spoluhráči přesunul k utkání ve Vrchlabí.

FOTO: http://athletics.bethel.edu/, Zdeněk Langšádl - PPNA.cz

Související články

2. liga 2024/25 - Západ
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Tábor 39 102
2. HC Příbram 39 92
3. HC Stadion Vrchlabí 39 82
4. HC Wikov Hronov 39 68
5. HC Kobra Praha 39 66
6. HC Benátky n.J. 39 65
7. IHC Králové Písek 39 54
8. Slovan Ústí n.Labem 39 52
9. HK Kralupy n.Vltavou 39 52
10. HC Děčín 39 46
11. MOSTEČTÍ LVI 39 43
12. HC Stadion Cheb 39 36
13. SK Kadaň 39 34
14. TJ HC Řisuty 39 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.


18.02.2025

B tým zvládl první play-down

Benátecké béčko zvládlo první duel o záchranu krajské ligy s Žebrákem na výbornou. Na výhře 7:1 se pěti kanadskými body podílel Tomáš Andris. K jeho jednomu gólu se přidali střelci dvakrát Hošek a po jednom Douša, Horáček, Švejda a Haspeklo. Odveta je na programu v sobotu 22. února na ledě hořovické nafukovačky.


07.02.2025

Béčko s Benešovem

Důležitý duel o záchranu krajské ligy mužů čeká o víkendu benáteckou rezervu. V sobotu 8. února od 12:30 doma změří síly s Benešovem, tak přijďte hráče povzbudit!