13. 10. 2016 | Martina Nová

Petr Ulrych: Zápas měl velikou kvalitu!

Takřka dvoumetrový obránce Petr Ulrych není benáteckému publiku nijak neznámý. Dres Benátek nad Jizerou oblékl v posledních šesti sezonách, když byl zároveň hráčem Liberce od ročníku 2010/11 poté, co se vrátil po nucené herní pauze zapříčiněnou zdravotními komplikacemi. Nyní se však k Jizeře vrátil ale jako hráč hostujícího mužstva. Nová předsezónní posila kladenských Rytířů si v dosavadním průběhu WSM ligy stojí velice dobře. Ve 12 odehraných utkání čtyřikrát asistoval a v hodnocení +/- je skvělém čísle +10.

Duel Benátek s Kladnem byl velmi nabitý a strhující. Přestože diváky nerozehřálo příliš vstřelených branek, radost jim mohl dělat pohled na kvalitní hokej, který předváděly oba tábory. Hrálo se ve vysokém tempu a obě mužstva s jejich odhodláním dělala druhému soupeři značné obtíže. „Řekl bych, že zápas měl velikou kvalitu z obou stran, jak ze strany Benátek, tak z naší strany,“ potvrzuje Ulrych, jenž dodává, že šli do zápasu opravdu naplno. „Už od začátku zápasu to mělo veliké nasazení.“

Benátečtí se jako první ujali vedení ve druhé třetině zásluhou Josefa Mikysky. Přestože domácím zazvonila dvakrát tyč a vypadalo to, že jsou nebezpečnější, nakonec hostující mančaft srovnal skóre na 1:1 a v prodloužení druhou trefou v duelu se blýskl Petr Tenkrát. Hlad po vítězství měly obě dvě strany, ale pro Petra to mělo ještě vyšperkovanější nádech, vždyť s mnoha hráči v minulých sezonách hájil stejný dres. „Byla to trochu výzva. Jako pro každého odchovance, který se vrací na domovskou půdu, tak je to výzva,“ říká ke svému představení proti benáteckému týmu Ulrych.

Opět se na ledové ploše střetl s hokejisty jako Víšek, Plodek, Mikyska, Dlouhý nebo Hrníčko. Neproběhlo s bývalými spoluhráči nějaké hecování nebo špičkování? „Jak se to vezme. Každý se spíše koncentruje na svoji hru, aby podal co nejlepší výkon,“ vysvětluje Petr, i když připouští, že drobné komentáře tam byly. „Spíš mezi vhazováním, ale jakmile se vhodí puk, tak se každý věnuje tomu svému,“ objasňuje bek, který během působení u Jizery měl pověst jednoho z nejtrestanějších hráčů týmu.

I když Ulrych nehraje již za Benátky, konkurenční mančaft ze Středočeského kraje má shodné barvy – modrou a bílou. Nicméně benátecký tým má za cíl výchovy mladých hráčů a jejich přípravu na dospělý hokej, na Kladně mají extraligové myšlenky. Jak se líbí Petrovi v novém prostředí? „Nemám si na co stěžovat. Jsem naprosto spokojený, co se týče hry, zázemí, kolektivu. Máme skvělý tým, nemůžu nic vytknout,“ pochvaluje si závěrem působení v mužstvu lídra tabulky WSM ligy.

FOTO: Zdeněk Langšádl / PPNA.cz

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
14.08.2020

Nový systém

Nový systém Chance ligy najdete zde.


12.08.2020

Hampl za moře

V příští sezóně nebude oblékat benátecký dres osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Jeho novým působištěm se stane tým Saint John Sea Dogs (QMJHL). Více se můžete dočíst https://liberecky.denik.cz/hokej_region/obrance-jan-hampl-miri-do-severni-ameriky-20200720.html


11.08.2020

Pravidla otevření ZS

Pravidla otevření zimního stadionu naleznete zde.