21. 5. 2022 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Po Šafránkovi další útočná pecka! Do Benátek míří kanonýr Kamil Bříška

Že Benátky skládají na druhou ligu opravdu zajímavý tým nyní nabírá na významu. Brankáři ve třetí nejvyšší soutěži by se už teď měli obávat. Vždyť po Davidu Šafránkovi, který loni v prvoligovém Kolíně měl bilanci bezmála bodu na zápas, přichází další obávaný kanonýr – Kamil Bříška. Třiatřicetiletý forvard ovládl loňskou produktivitu druholigové skupiny Jih, když v dresu pražské Kobry v 47 zápasech nasbíral 88 kanadských bodů (38+50)! Všichni příznivci benáteckého hokeje by si jistě přáli, aby si podobnou fazónu přinesl i k Jizeře – Kamile, ať to střílí i nadále!

Kariéra Kamila Bříšky

Odchovanec mladoboleslavského hokeje vstoupil mezi dospělé krátkým angažmá v druholigovém Mělníku. Následně zamířil do téže soutěže do Jablonce nad Nisou. Poté na dva roky přerušil aktivní činnost. K hokeji se vrátil znovu v Jablonci nad Nisou, kde se brzy stal ústřední postavou a nepostradatelným článkem tohoto severočeského týmu. Sbíral mraky bodů, jimiž pomohl Jablonci k dvojnásobné účasti v baráži o první ligu! Poslední tři sezóny strávil v druholigové pražské Kobře a i zde plnil stěžejní úlohu, která je od něho očekávána také po příchodu do Benátek nad Jizerou.


Kamil Bříška: „Když se bude dařit a vyhrávat, věřím, že si lidé cestu na hokej najdou.“

Kanonýr Kamil Bříška má druhou ligu takříkajíc v malíčku. Nastupoval v ní zejména v dresu Jablonce a naposledy pražské Kobry (dohromady téměř čtyři stovky druholigových startů a v nich takřka 300 gólů, k tomu 261 asistencí) a všude patřil k vůdčím osobnostem. A stejná role se od něj očekává i v Benátkách. „Počítám s tím, do toho s tím sem jdu,“ zdůrazňuje na úvod našeho krátkého povídání kanonýr a dodává: „Přichází z Kolína David Šafránek, takže předpokládám, že my dva bychom měli patřit k těm hlavním tahounům ofenzivy a za sebe říkám, že tu zodpovědnost na sebe beru,“ neschovává se bez nadsázky jedna z hlavních osobností druholigové scény posledních sezón.

Jak se vůbec zrodil přestup Kamilův přestup k Jizeře? „Už v průběhu sezóny jsem sledoval výsledky Benátek, a když mi po sezóně zavolal Stehla (sportovní manažer Benátek Jan Stehlík, pozn.red.), že se tu bude hrát druhá liga, nebylo co řešit. A z to z několika důvodů – rodina od přítelkyně je přímo z Benátek, moji rodinu mám zase z Chotětova, co je odtud kousíček, navíc jsem tu za Benátky hrával hokejbal...,“ vyjmenovává hlavní důvody svého přesunu.

Poslední roky zájem o prvoligový hokej z diváckého hlediska opadal, dobrými výkony a výsledky by chtěl fanoušky nalákat do hlediště i Kamil Bříška. „Tak jasně, když se bude dařit a vyhrávat, lidi si cestu najdou. A hlavně – budou chodit na hráče, které znají. I příbuzní mi říkali, že na hokej v Benátkách chodili, ale přestali, protože nikoho neznali... Takže za sebe můžu slíbit, že dvacet nebo třicet lidí z našeho příbuzenstva bude chodit,“ říká se smíchem obávaný druholigový snajpr.

Jak už říkalo před Kamilem několik další benáteckých posil – druhá liga se každým rokem zkvalitňuje. I sám Bříška to potvrzuje. „Je to tak, je tam i dost mladých, šikovných kluků – na druhou stranu, co se tu skládá za mužstvo, myslím si, že bychom mohli hrát vysoko,“ neskrývá svou spokojenost s tvorbou kádru Kamil Bříška, který je všestranným sportovcem - zahrál si v České Lípě i extraligu florbalu, což jen ukazuje na jeho šikovné ruce, na které budou v Benátkách rozhodně spoléhat!

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!