23. 2. 2016 | Martina Nová

Po výhře nad Mostem jedou Benátčané do Třebíče

Benátky vyhrály již tři zápasy po sobě, na což mohou navázat již ve středu 24. 2. v Třebíči, kde je čeká druhý zápas play out. V předešlém utkání Benátčané doma zdolali Most výsledkem 4:1 a udělali tak veledůležitý krok k záchraně, naopak benátský středeční soupeř neuspěl doma proti Šumperku, když prohrál doma 3:4. Nicméně Horácké Slavii již o nic moc nejde, neboť má na poslední příčku náskok osmnácti bodů, který už nelze dohnat ze dna tabulky. Z letošních vzájemných duelů mají oba celky vyrovnanou bilanci, avšak Benátky triumfovaly v posledních dvou utkáních proti Třebíči. Průběh duelu můžete tradičně sledovat prostřednictvím online reportáže od 17:30.

I přes závěrečný boj nakonec play-out

Vstup do sezóny se v Třebíči opravdu povedl. První čtyři duely vyhráli a i přes následné tři prohry přišly zas vítězství. Jenže poté začaly porážky převažovat, a i když Moravané neměli dlouhodobější výpadek v podobě dlouhých sérií proher, i tak jeden triumf ze sedmi utkání je málo. Až do posledního kola základní části sice měli hokejisté Třebíče naději na předkolo play-off, jenže v závěrečném duelu, kdy zavítali Moravané do Ústí nad Labem, neurvali ani bod a po prohře 1:0 se museli s vidinou vyzařovacích bojů rozloučit, i když jim v konečném součtu scházel jediný bod. Horácká Slavia v základní části zvítězila ve 23 utkáních a obdobně jako Benátky, tak i Třebíč se potýkala s ofenzivními nedostatky, nastřílela stejně branek (129) jako Benátčané a i přes o tři góly horší defenzívu, měli Třebíčané náskok před play-out devíti bodů.

Po základní části dva Třebíčané v TOP 20

Přestože Horácká Slavia neměla v základní části nijak věhlasnou ofenzívu, i tak se mezi nejlepších dvacet hráčů kanadského bodování probojovali dva zástupci tohoto moravského mužstva. Patnáctá příčka patří Romanu Eratovi díky 10 gólům a 32 asistencím, které mu zároveň zajišťují sedmou pozici mezi nahrávači. S 17 trefami a 23 přihrávkami je devatenáctý David Dolníček, po základní části šestý nejtrestanější hráč soutěže se 104 trestnými minutami. Zajímavost je na postu brankáře. Většinu duelů odchytal Karel Vejmelka, nicméně v prvním kole play-out nastoupil do brány dvacetiletý Dominik Svoboda, pro kterého to byl teprve druhý zápas v dresu třebíčského „áčka“. Premiéru si odbyl ve 47. kole proti českobudějovickému Motoru, kdy od začátku druhé třetiny vystřídal právě Vejmelku.

Poslední dva zápasy proti Třebíči vítězné

I když v letošní sezóně je bilance na vítězství vyrovnaná, Benátčané získali ve svůj prospěch poslední dva duely. Ve 30. kole, kdy brali v Třebíči dva body za výhru po samostatných nájezdech, ukončili svou druhou dlouhou sérii porážek, která se tak zastavila na šesti. Triumf na vlastním ledě ze 43. kola byl rovněž významným mezníkem. Utkání, ve kterém se blýskl gólem a dvěma asistencemi mladý Slovák Matej Paločko, účastník letošních „dvacítek“, utnulo řadu tří proher a naopak započalo nejdelší benátskou šňůru vítězství, a to pěti.

4. kolo: TŘE – BNJ 2:1

Branky a nahrávky: 11. Raška (Přibyl, Šaur), 45. Zuzin (Niko) – 6. Ordoš (Plodek, Špaček).

17. kolo: BNJ – TŘE 2:4

Branky a nahrávky: 25. Kalina (Špaček, Lakatoš), 34. Jonák (Pabiška, Lakatoš) - 33. Kusko (Čejka, Tomek), 33. Zuzin (Zohorna), 40. Polodna (Niko, Holec), 60. Polodna (Holec).

30. kolo: TŘE – BNJ 1:2sn

Branky a nahrávky: 29. Švec (Dolníček, Bartoň) - 27. Čermák (Špaček, Pletka), rozhodující samostatný nájezd Plodek.

43. kolo: BNJ – TŘE 4:1

Branky a nahrávky: 28. Dlouhý (Špaček, Paločko), 34. Černoch (Paločko, Piskáček), 39. Víšek (Hrníčko, Havlas), 56. Paločko (Špaček, Kajínek) - 32. Erat (Dolníček, Čejka).

Pokus o obrat v posledních dvou minutách

Třebíč má již dle výpočtů jistotu, že nemůže spadnout až na 14. příčku a možná i proto v prvním kole play-out vyzkoušeli na Moravě omlazený celek. První se ujali vedení hosté ze Šumperku, již v 5. minutě, ale ke konci úvodního dějství domácí ještě srovnali. V druhé polovině zápasu šel Salith opět do gólového úniku, který v závěru prostřední dvacetiminutovky navýšil. Ve 49. minutě to už s Horáckou Slavií vypadalo opravdu zle, když prohrávala už 1:4. V posledních dvou minutách přišel ale drtivý pokus o obrat. Nejprve v 58. minutě skóroval bývalý benátský hráč, obránce Ján Niko, a pak v 60. minutě nakonec jen doupravili Třebíčané skóre na 3:4.

Poslední utkání obou týmů – 1. kolo play-out, 20. 2. 2016

HC Benátky nad Jizerou – HC Most 4:1

Branky a nahrávky: 19. Černoch (Kurka, Pletka), 31. Lakatoš (Plodek, Víšek), 33. Víšek (Lakatoš), 36. Víšek (Lakatoš, Plodek) – 44. Havlíček (Alinč).

Sestava Benátek n. J.: Novotný (Vacek) – Kalina, Havlín, Kurka, Hubáček, Ulrych, Pabiška – Hrníčko, Černoch, Pletka – Ordoš, Plodek, Špaček – Dlouhý, Lakatoš, Víšek – Havlas.

SK Horácká Slavia Třebíč – Salith Šumperk 3:4

Branky a nahrávky: 16. Baldwin (Šaur, Matov), 58. Niko, 60. Juráň – 5. Káňa (Milfait, Sedlák), 31. Drtil (Plášek, Staněk), 36. Káňa (Sedlák, Fořt), 49. Haas (Šimun, Holík).

Sestava Třebíče: Svoboda D. – Čejka, Podlipnik, Niko, Bartoň, Schejbal, Wasserbauer Jiří, Hort – Čech, Polodna, Kristl – Kusko, Juráň, Přibyl – Wasserbauer Jan, Petelin, Všetečka – Šaur, Matov, Baldwin.