28. 1. 2016 | Martina Nová

Podali jsme dobrý kolektivní výkon, hodnotí výhru nad Jihlavou Václav Pletka

Ve středečním zápase proti jihlavské Dukle se Benátčanům vyplatila poctivá týmová hra, která byla podpořena třemi gólovými trefami Václava Pletky, Tomáše Havlína a Dominika Hrníčka a navíc chvalitebnou obrannou činností s Markem Schwarzem v bráně. „Pro nás to jsou cenné body. Myslím si, že jsme podali dobrý kolektivní výkon a že jsme navázali na ty předešlé výkony,“ říká k tříbodovému vítězství Václav Pletka. „Vyvarovali jsme se nějakých chyb vzadu, dali jsme důležité góly, kde Hrnec vlastně dal na 3:1, uklidnil to trošku, zachytal dobře Švarcík a ubojovali jsme to,“ chválil své spoluhráče autor úvodní branky.

Ke konci první třetiny proti Jihlavanům v přesilové hře Benátek otevřel skóre Václav Pletka. „Šlo to z levé strany na Říhise, který to střílel z první, a já jsem si jen hledal ten odražený puk a naštěstí se to odrazilo zpoza brány před ní a už jsem dával gól skoro do prázdné,“ popisuje svůj gólový příspěvek. Prosadila se tak opět první formace Jonák – Černoch – Pletka, které se mimořádně vyvedl i předešlý zápas v Mostě, když dohromady nasbírali devět kanadských bodů.

Na severozápadě Čech se střelecky prosadili Pletkovi spoluhráči Černoch s Jonákem, proti Dukle pak on sám. Jak by zatím zhodnotil spolupráci s „Čenčim“ a „Johnnym“? „Myslím si, že jsme si sedli a začínáme už o sobě vědět, že si to dáváme. Zatím máme i štěstí v koncovce a padá nám to tam. Přidali se i jiné lajny, pro nás proti Jihlavě cenné body a uvidíme, co bude dál.“

Ve třetí třetině přišly nemilé chvíle pro Středočechy, neboť nejprve špatně sehráli vlastní přesilovku a následně Dukla snížila ve vlastní početní výhodě na 2:1. „Zbytečně jsme je tou naší přesilovkou zvedli. Místo toho, abychom dali další gól, tak jsme je postavili na nohy,“ přiznává s povzdechnutím zkušený útočník. „Připadalo mi, že jsme se báli hrát s pukem. Zbytečně jsme to od sebe odpalovali a dělali jsme chyby. Samozřejmě cítili, že mají šanci. Začali nás více napadat,“ dodává.

Benátčanům už se letos párkrát stalo, že ztratili slibně rozehraný zápas, ale tentokrát ustáli i druhé snížení Jihlavy a nakonec vyhráli v základní hrací době.„Museli jsme to pak spíše uklidnit, protože jsme přestali hrát a pustili jsme je více do hry. Opouštěli jsme naší hru, oni se zvedli, ale naštěstí jsme to dotáhli. Švarcík tam chytil pár šancí, ubránili jsme to a máme důležité tři body.“ říká závěrem Václav Pletka.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 9 31:18 16
2. JIH Jihlava 7 24:17 16
3. SLA Slavia 8 22:16 16
4. BEN Benátky n/J 9 30:29 16
5. SOK Sokolov 8 32:22 15
6. KLA Kladno 8 30:22 15
7. VSE Vsetín 7 23:16 14
8. PRO Prostějov 10 37:33 13
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
09.10.2020

Čtyři zápasy odloženy

Z důvodu nařízení vlády budou domácí utkání proti Vrchlabí a Přerovu a venkovní zápasy na Kladně a ve Vsetíně odloženy. Termíny jejich konání by měly být známy během nadcházejícího týdne.


05.10.2020

Změna utkání

Ve středu 7.10.2020 se neuskuteční domácí utkání proti týmu HC Baník Sokolov z důvodu zdravotní indispozice několik hráčů sokolovského týmu. V Benátkách nad Jizerou se v derby utkání představí tým SC Kolín. Zápas bude bohužel bez přítomnosti diváků.


24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.