4. 1. 2020 | Ondřej Nejedlo

Posila do útoku, z Mladé Boleslavi přichází Pabiška

Po více než jedenácti letech přetáhne v utkání proti Frýdku-Místku benátecký dres přes hlavu pětatřicetiletý útočník Lukáš Pabiška. Ten přichází do Benátek nad Jizerou na střídavý start z extraligového týmu BK Mladá Boleslav. V benátecké kabině se tak znovu potká se svým bratrem Markem, který zastává funkci maséra a kustoda tohoto prvoligového týmu.

Liberecký odchovanec Lukáš Pabiška má nepřeberné zkušenosti z nejvyšší soutěže, ve které kromě Liberce nastupoval také za Vítkovice a Mladou Boleslav. Před třinácti lety se dokonce dostal až do české reprezentace, ve které odehrál 2 utkání. Je též majitelem bronzové medaile z mistrovství světa hráčů do 18 let. Celkem na extraligových kolbištích sehrál 653 zápasů, ve kterých získal 199 kanadských bodů (101+98).

Také druhá nejvyšší hokejová soutěž není pro Pabišku ničím neznámým, byť v ní naposledy nastoupil v sezóně 2013/14, ve které pomohl mladoboleslavskému týmu k postupu do extraligy. Kromě Mladé Boleslavi hrál Pabiška v první lize také za Beroun, Hradec Králové a Benátky nad Jizerou. V sezóně 2018/19 odehrál v benáteckém dresu 4 utkání s bilancí 3 kanadských bodů (0+3). Naposledy se tak stalo ve středu 17. prosince, kdy jednou asistencí pomohl porazit Olomouc 5:3. V benáteckém dresu se tehdy potkal i s dvojčetem Markem, stejně tak i při předchozím utkáním v Třebíči. Celkem ve druhé nejvyšší soutěži odehrál 198 zápasů a získal 104 kanadských bodů (50+54).

V letošní sezóně nastupoval Pabiška v extraligové Mladé Boleslavi, kde vyjma kratičké anabáze ve Vítkovicích, působí již úctyhodnou jedenáctou sezónu! Letos odehrál v městě automobilů 16 zápasů, ve kterých ale nebodoval.


Foto zdroj: www.bkboleslav.cz

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
15.09.2022

Permanentky v prodeji

Klub HC Benátky informuje, že jsou k prodeji permanentky na utkání 2. hokejové ligy v sezóně 2022/23, a to na pokladně při zápasech "A" mužstva nebo na sekretariátu klubu po dohodě na e-mailu: hokej@benatky.cz nebo tel. čísle 326 316 500 - p. Nejedlo. Cena celosezónní vstupenky činí 750,- Kč.


29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.