27. 12. 2012 | Petra Skopcová

Poslední zápas letošního roku v Hradci

Na posledním klání letošního roku budou na benátecké hokejisty čekat protivníci hájící barvy Hradce Králové. Benátky totiž v sobotu 29.12. odcestují na jejich led, bojovat poslední body tohoto roku. Utkání začíná v 17:00 a pokud se nechystáte do Hradce vyjet podpořit naše kluky přímo s fanclubem, můžete zápas sledovat prostřednictvím textového onlajn přenosu.

Benátky mají poslední týden roku 2012 v cestovatelském duchu. Nejprve se netradičně ve čtvrtek vydaly na led Salithu Šumperk. Zde po dvě třetiny ovládaly hru, vytvořily si náskok 2:0 a rozhodně měly šanci náskok zvětšit. Vždyt za vlastního oslabení 5 na 3 ujel domácím Skořepa, který musel být zastaven až za cenu faulu, trestné střílení bohužel nedal. A tak se začaly dít věci ve třetí třetině. Po tlaku Šumperka nejprve snížil tři minuty před koncem Hlinka a v poslední minutě vstřelil vyrovnávací branku Červenka. A protože ani prodloužení nepřineslo prodloužení, rozhodovaly až nájezdy. A když už nájezdy, tak se vším všudy: rozhodovat musela až devátá série. V té byl bohužel jediným přesně skórujícím Hulva a tak si Šumperk po infakrtovém závěru zápasu zajistil, dle své tradice domácích úspěchů, i druhý bod zápasu.

To našeho soupeře, Královské lvy, nečekal jednoduchý úkol. V rámci 35. kola se vydali na led Mladé Boleslavi. A překvapení se nakonec nekonalo. Čtvrtá hradecká formace sice dokázala dobře vstoupit do zápasu, když vstřelila první branku, ale přesto si Hradec body nezajistil. Domácí ještě do přestávky vyrovnali a ve druhém dějství rozhodli třemi brankami o svém vítězství, zejména díky přesilovým hrám. Středočeši tak nakonec vyhráli 5:1.

Pokud se podíváme na letošní vzájemné zápasy obou rivalů, tak v prvním střetnutí na hradeckém ledě nedokázaly Benátky skórovat a odvezly si porážku 0:3. Domácí zápas byl již veselejší. Benátky si spravily střeleckou chuť a nasázely do hradecké branky hned pět gólů, na které dokázali hosté odpovědět pouze dvěma přesnými trefami. Nejproduktivnějším hráčem Lvů je Petr Haluza s 38 body (13+15), Zdeněk Kubica dokázal pak letos vstřelit 12 branek. Zdali to bude na překonání našeho brankáře stačit, to se dozvíme až v sobotu.