20. 5. 2022 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Post brankářské jedničky vyřešen – Benátky vítají Martina Sejpala

Známá hokejová pravda zní, že brankářský post je klíčový v každém mužstvu. Na tuto otázku už v Benátkách odpověď znají. Další z řady posil druholigového nováčka je brzy devětadvacetiletý gólman Martin Sejpal, odchovanec Mladé Boleslavi. Ten zažil zatím nejlepší roky kariéry v Kolíně, odkud jej velmi dobře zná sportovní manažer Jan Stehlík. Ani trenéru Nečasovi není Sejpal neznámým hráčem, v sezóně 2015/16 totiž v Benátkách naskočil do jednoho prvoligového zápasu a s týmem trénoval. Nyní se stává u Jizery mužem v masce číslo jedna a my mu touto cestou přejeme hodně chycených puků a čistých kont!

Kariéra Martina Sejpala

Mladoboleslavský odchovanec prošel ve městě automobilů všemi mládežnickými kategoriemi až do juniorského týmu. Během mládežnické kariéry hostoval také v juniorce Hradce Králové. V Mladé Boleslavi se dotkl také seniorského hokeje, když se při zápasech druhé nejvyšší hokejové soutěže podíval na lavičku coby náhradní brankář. Ostruhy v dospělém hokeji začal sbírat v druholigovém Kolíně. První ligu si zachytal v Benátkách nad Jizerou, více příležitostí ale dostával v druholigovém Kolíně, s nímž v roce 2020 postoupil do první ligy. Tu si také v tomto středočeském městě zachytal. Během loňské sezóny odešel na hostování do prvoligového Havířova.


Martin Sejpal: „Skládá se tu zajímavý tým, chceme hrát o nejvyšší příčky.“

Svou kariéru v mužském hokeji spojil Martin Sejpal zejména s Kolínem, za sebou má i krátkou loňskou anabázi v Havířově a také v Benátkách, kam nyní přichází v pozici brankářské jedničky. Při podpisu smlouvy z něho čišelo odhodlání směrem k nové sezóně. „Chci tady podávat co nejlepší výkony, jsem přesvědčen, že utvoříme dobrou partu a doufám, že se umístíme co nejlépe,“ vyjmenoval při otázce, s čím do Benátek přichází tento maskovaný muž.

S druhou ligou má Sejpal bohaté zkušenosti, a to z již zmiňovaného dresu s kozlem na prsou, tedy z Kolína. I on si je moc dobře vědom, že to není žádná „hobby“ soutěž. „Druhou ligu sleduji a myslím si, že její kvalita se zvyšuje každým rokem. Už, když jsme postupovali s Kolínem tam byly dobré týmy. Nyní po sestupu Benátek, Ústí, znovuzařazení Znojma nebo posil Tábora... No, myslím si, že špička se určitě bude rovnat první lize a soutěž to bude hodně kvalitní,“ vypočítává zanedlouho devětadvacetiletý brankář.

V jednom týmu se tak díky kontaktům sportovního manažera Jana Stehlíka opět potká se svými ještě nedávnými spoluhráči z Kolína – Davidem Šafránkem a Dominikem Zumrem. „Samozřejmě, jsem rád, že tu jsou. Nechci zatím prozrazovat jména, ale mají tu být i další hráči, které znám osobně a je to vždycky příjemnější. Těším se na to, bude to zajímavé,“ říká brankář, který byl v sezóně 2019/20 jedním ze základních stavebních kamenů týmu v podobě postupu do první ligy.

Po loňské sezóně, kdy v Kolíně nastoupil jen do pěti prvoligových zápasů a čtyři přidal rovněž v Chance lize v Havířově, se Sejpal rozhodoval co dál. „Nějaké nabídky jsem měl, v jednání bylo i zahraniční angažmá, ale nic nebylo tak silné proto, abych opustil domovinu. Přece jenom, do Benátek to mám kousek a i to bylo v rozhodování jedním z důležitých faktorů,“ přiznává.

Stejně, jako každý jiný hráč – i Martin Sejpal si moc přeje, aby si do hlediště našlo cestu co nejvíce fanoušků, pro ně se hokej hraje. „Doufám, že nás budou chodit podporovat, skládá se tu zajímavý mančaft a věřím, že budeme mít na to, abychom hráli o ty nejvyšší příčky,“ zdůrazňuje závěrem.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!