10. 12. 2019 | Ondřej Nejedlo

Předkolo play-off je pro každého našeho hráče výzvou a motivací, říká Valdemar Jiruš

Již dva roky stojí na benátecké střídačce. Zatímco vloni šestačtyřicetiletý Valdemar Jiruš pomáhal hlavnímu trenéru Jiřímu Kudrnovi coby asistent, před touto sezónou se stal hlavním trenérem benáteckého hokejového týmu. Základní část ukončili benátečtí hráči na 13. místě, avšak na příčky zajišťující alespoň předkolo vyřazovací části ztrácí osm bodů, a tak je stále o co hrát.

Po třiceti kolech skončili benátečtí hokejisté na 13. místě. Jak byste zhodnotil právě uplynulou základní část?

Dali jsme si cíl, že se dostaneme do play-off, a to jsme nesplnili, takže jsme zklamaní. Vyřazovací část nám utekla o čtrnáct bodů.

V čem vidíte hlavní příčinu toho, že se benátecké mužstvo nedostalo mezi osmičku nejlepších?

Náš tým je mladý, chybí mu zkušenosti a herní vyzrálost. Hrajeme vyrovnaná utkání, jsme konkurenceschopní, ale pak přijdou důležité, zlomové fáze zápasu a právě v nich to neuhrajeme. Je to o zkušenostech, které kluci teprve nabírají právě v těchto zápasech. Musí to zažít, prožít, a pak budou tyto situace v utkáních zvládat.

Co je tedy potřeba do následující druhé poloviny soutěže zlepšit?

Určitě musíme zlepšit koncovku a přesilové hry. Přestřílíme soupeře, vytváříme si dobré střelecké pozice, ale tyto šance neproměníme. Je to další dovednost, na které pracujeme a chceme, aby naši hráči měli střelu tvrdší, přesnější a překvapivější. S tím souvisí i naše produktivita v přesilových hrách, na kterých budeme pracovat a ve druhé části soutěže chceme být efektivnější právě v této činnosti.

Co vám naopak v základní části udělalo radost?

Jsme s kolegy rádi, že tým je konkurenceschopný a hraje vyrovnané zápasy. Kluci dodržují systém, hrají fyzicky náročný hokej a náš herní projev je slušný. Hráči se objevují v tréninku libereckých Bílých Tygrů a hrají extraligu, to je pro nás taková odměna za dobře vykonanou práci celé naší organizace. Jsou to hráči, kteří se objevují v reprezentacích a bojují o účast na Mistrovství světa svých věkových kategorií. Takže se stává, že nám jich také najednou odjede třeba devět. Týmem nám letos prošlo už osmnáct juniorů, a to jsou pozitivní čísla.

Je něco, co vám naopak dělá starost?

Vzhledem k věkovému průměru našeho kádru máme o starosti postaráno (smích). Ale jsou to věci, které se snažíme každodenním tréninkem odstranit a každého hráče posunout dál. Spoustu věcí konzultujeme s trenéry libereckých Bílých Tygrů a ostatními kolegy v naší organizaci. Od toho tady jsme. Chceme každému hráči dát co nejvíce informací o jeho hře, o jeho silnějších, ale i slabších stránkách a zlepšovat nebo odstraňovat jeho špatné návyky.

Jak byste hodnotil samotné hráče?

Každý z nich je něčím zajímavý a má nějaké předpoklady. Už se nám tu objevují hráči, které vidíme v určitých rolích v dospělém hokeji. Máme tu ofenzivní hráče, kteří vynikají v dovednostech a naším úkolem je, ukázat cestu, kterou jít, aby se stali tím vhodným typem hráče. Jsou tu i kluci, kteří vynikají důrazem, agresivitou, blokují střely. Jsou to defenzivní hráči, bez kterých se hokej neobejde.

Jaký je tedy váš cíl pro druhou polovinu této soutěže?

Hraje se o dvě místa v předkole play-off. Pro každého hráče našeho týmu je předkolo play-off obrovskou výzvou a motivací. Hráči v sobě musí mít obrovský hlad po úspěchu a musí odvádět ještě tvrdší práci. Ne jenom v programu, který mají v našem klubu k dispozici, ale hlavně oni sami si musí uvědomit, co chtějí dokázat a za tím si jít.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 44 126:100 76
10. PRO Prostějov 46 150:145 69
11. FRM Frýdek-Místek 42 142:117 68
12. TRE Třebíč 44 122:125 67
13. BEN Benátky n/J 44 116:152 52
14. UNL Ústí n/L 46 123:189 39
15. KAD Kadaň 45 102:181 36
16. SOK Sokolov 45 118:187 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
23.01.2020

Na soupisce Měchura

Na benáteckou soupisku přibylo jméno šestnáctiletého útočníka Adama Měchury. Ten v letošní sezóně nastupoval v libereckém dorostu (6 zápasů, 8 kanadských bodů, 5+3). Více utkání sehrál v liberekém juniorském týmu (17 zápasů, 7 kanadských bodů, 5+2). Je mládežnickým reprezentantem do 17 let. V tomto výběru letos odehrál 16 zápasů a získal 6 kanadských bodů (1+5).


20.01.2020

Nový brankář

Na soupisku byl dopsán šestnáctiletý brankář Daniel Král z juniorského týmu extraligového Liberce. Český reprezentant do 17 let odchytal letos v liberecké juniorce 7 zápasů (3,93, 89,50%), 16 startů poté přidal za liberecký dorost (3,09, 90,70%).


17.01.2020

Změna termínu

Benátečtí hokejisté se v pondělí 20. ledna nepředstaví na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 24. ledna 2020.