10. 12. 2019 | Ondřej Nejedlo

Předkolo play-off je pro každého našeho hráče výzvou a motivací, říká Valdemar Jiruš

Již dva roky stojí na benátecké střídačce. Zatímco vloni šestačtyřicetiletý Valdemar Jiruš pomáhal hlavnímu trenéru Jiřímu Kudrnovi coby asistent, před touto sezónou se stal hlavním trenérem benáteckého hokejového týmu. Základní část ukončili benátečtí hráči na 13. místě, avšak na příčky zajišťující alespoň předkolo vyřazovací části ztrácí osm bodů, a tak je stále o co hrát.

Po třiceti kolech skončili benátečtí hokejisté na 13. místě. Jak byste zhodnotil právě uplynulou základní část?

Dali jsme si cíl, že se dostaneme do play-off, a to jsme nesplnili, takže jsme zklamaní. Vyřazovací část nám utekla o čtrnáct bodů.

V čem vidíte hlavní příčinu toho, že se benátecké mužstvo nedostalo mezi osmičku nejlepších?

Náš tým je mladý, chybí mu zkušenosti a herní vyzrálost. Hrajeme vyrovnaná utkání, jsme konkurenceschopní, ale pak přijdou důležité, zlomové fáze zápasu a právě v nich to neuhrajeme. Je to o zkušenostech, které kluci teprve nabírají právě v těchto zápasech. Musí to zažít, prožít, a pak budou tyto situace v utkáních zvládat.

Co je tedy potřeba do následující druhé poloviny soutěže zlepšit?

Určitě musíme zlepšit koncovku a přesilové hry. Přestřílíme soupeře, vytváříme si dobré střelecké pozice, ale tyto šance neproměníme. Je to další dovednost, na které pracujeme a chceme, aby naši hráči měli střelu tvrdší, přesnější a překvapivější. S tím souvisí i naše produktivita v přesilových hrách, na kterých budeme pracovat a ve druhé části soutěže chceme být efektivnější právě v této činnosti.

Co vám naopak v základní části udělalo radost?

Jsme s kolegy rádi, že tým je konkurenceschopný a hraje vyrovnané zápasy. Kluci dodržují systém, hrají fyzicky náročný hokej a náš herní projev je slušný. Hráči se objevují v tréninku libereckých Bílých Tygrů a hrají extraligu, to je pro nás taková odměna za dobře vykonanou práci celé naší organizace. Jsou to hráči, kteří se objevují v reprezentacích a bojují o účast na Mistrovství světa svých věkových kategorií. Takže se stává, že nám jich také najednou odjede třeba devět. Týmem nám letos prošlo už osmnáct juniorů, a to jsou pozitivní čísla.

Je něco, co vám naopak dělá starost?

Vzhledem k věkovému průměru našeho kádru máme o starosti postaráno (smích). Ale jsou to věci, které se snažíme každodenním tréninkem odstranit a každého hráče posunout dál. Spoustu věcí konzultujeme s trenéry libereckých Bílých Tygrů a ostatními kolegy v naší organizaci. Od toho tady jsme. Chceme každému hráči dát co nejvíce informací o jeho hře, o jeho silnějších, ale i slabších stránkách a zlepšovat nebo odstraňovat jeho špatné návyky.

Jak byste hodnotil samotné hráče?

Každý z nich je něčím zajímavý a má nějaké předpoklady. Už se nám tu objevují hráči, které vidíme v určitých rolích v dospělém hokeji. Máme tu ofenzivní hráče, kteří vynikají v dovednostech a naším úkolem je, ukázat cestu, kterou jít, aby se stali tím vhodným typem hráče. Jsou tu i kluci, kteří vynikají důrazem, agresivitou, blokují střely. Jsou to defenzivní hráči, bez kterých se hokej neobejde.

Jaký je tedy váš cíl pro druhou polovinu této soutěže?

Hraje se o dvě místa v předkole play-off. Pro každého hráče našeho týmu je předkolo play-off obrovskou výzvou a motivací. Hráči v sobě musí mít obrovský hlad po úspěchu a musí odvádět ještě tvrdší práci. Ne jenom v programu, který mají v našem klubu k dispozici, ale hlavně oni sami si musí uvědomit, co chtějí dokázat a za tím si jít.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 4 21:7 11
2. JIH Jihlava 4 14:9 9
3. SLA Slavia 4 12:7 8
4. KLA Kladno 4 17:10 7
5. SOK Sokolov 4 18:12 7
6. BEN Benátky n/J 3 10:6 6
7. UNL Ústí n/L 4 12:14 6
8. KOL Kolín 4 11:14 6
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.


23.09.2020

Novicem Pekař

V utkání proti Frýdku-Místku poprvé přetáhne benátecký dres přes hlavu dvacetiletý útočník Matěj Pekař. Pekař v loňské sezóně působil v zámořské OHL, kde hrál nejprve za tým Barrie Colts. Zde ve 26 zápasech získal 29 kanadských bodů (14+15). Posléze působil v téže soutěži v týmu Sudbury Wolves, za něž odehrál 25 utkání se ziskem 34 kanadských bodů (12+22). V roce 2018 byl ve čtvrtém kole draftován týmem NHL Buffalo Sabres jako 94. v pořadí. Vloni se také zúčastnil MS hráčů do 20 let v Ostravě a Třinci. V pěti zápasech získal bod za asistenci. V českých mládežnických reprezentacích sehrál celkem 56 utkání.


23.09.2020

Do branky Pavelka

Na benáteckou soupisku byl dopsán sedmadvacetiletý brankář Jaroslav Pavelka, jenž má vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Pavelka vloni, vinou zranění, odchytal pouze 1 mistrovské utkání, ke kterému nastoupil v barvách prvoligového týmu HC Baník Sokolov (3,16, 90%). Byl brankářem extraligové Plzně, v níž se ale v extralize nepředstavil. V minulosti odchytal za Hradec Králové 50 extraligových utkání (2,23, 91,60%).