13. 5. 2022 | Tomáš Nejedlo

Prezident klubu Karel Krinwald: Naším hlavním cílem je návrat fanoušků zpět na tribuny!

Jak hokejová veřejnost již jistě dobře ví, benátecký hokej po čtrnáctileté spolupráci s Libercem vstupuje do zbrusu nové éry. Opět se na benátecký zimák vrátí druholigový hokej, který zde měl před postupem do první ligy více než dvacetiletou tradici a těšil se zájmu fanoušků. Jejich návrat zpět na tribuny benáteckého stadionu je prvořadým cílem nově sestaveného výkonného výboru klubu, v jehož čele stojí i nadále pan Karel Krinwald. Se srdcařem z Benátek jsme si na prahu nové sezóny povídali o novinkách, který hokej u Jizery v brzké době nabídne, o tvorbě kádru, fanoušcích a také o mládežnickém hokej, jenž k oddílu jednoznačně a neodmyslitelně patří!

Skončila jedna etapa benáteckého hokeje a první otázka pro nové vedení je nasnadě. Co dál?

Nechci samozřejmě zabíhat do historie, ale pravda je taková, to všichni víme, spolupráce s Libercem skončila. Prožili jsme krásných čtrnáct let, zapsali jsme se nesmazatelně do hokejové i klubové historie, ale bez nostalgie začínáme znovu – tento nový ročník bude plně v našich rukou.

Benátecký hokej před spoluprácí s Libercem měl velkou druholigovou tradici. Bylo i toto jedním z klíčových bodů v rozhodování?

Nikdo z vedení klubu neuvažoval o tom hrát nějakou nižší soutěž, protože Benátky skutečně patřily k tradičním druholigovým účastníkům, a to nepřetržitě přesně jednadvacet let! I z toho je přirozené na tuto tradici navázat a v příští sezóně druhou ligu hrát.

Po sestupu z Chance ligy a ukončení spolupráce s Bílými Tygry došlo v klubu k řadě personálních změn. Mohl byste je představit?

Opustil nás z logických důvodů generální manažer, který byl pověřen Libercem, Bartoloměj Salanský. Potom skončil, i vzhledem k svému věku, sportovní ředitel Jan Slivka a zároveň ze stejného důvodu místopředseda klubu Ing. Miloslav Kučera. Všem jmenovaných bych chtěl ještě jednou touto cestou moc poděkovat za dlouholetou obětavou práci pro klub! Nastupuje nová generace a myslím si, že nová krev je ku prospěchu věci – do správní rady přicházejí pánové Michal Fornůsek a Petr Ballek. Na místo sekretáře pak nastupuje Tomáš Nejedlo, který benátecké prostředí dobře zná a bude pro naši činnost taktéž posilou.

Jako první jsme na našem webu představili trenérský tým a sportovního manažera. Co na adresu tohoto kvarteta říká prezident klubu?

K prvnímu dubnu jsme přijali do funkce sportovního manažera pana Jana Stehlíka, který se ihned ve spolupráci s trenéry pustil do práce a začali tvořit základ kádru s tím, že jednání samozřejmě neustále pokračují. Jak jsem pana Stehlíka poznal, tak jsem přesvědčen, že je pro tento post vhodným kandidátem, protože zná prostředí v klubech i hráče ze svého manažerského působení v Kolíně a věřím, že mužstvo sestaví dobře. Stejně tak trojice trenérů - Tonda Nečas v klubu působí celou řadu let, Luděk Škaloud taktéž a Radek Hrabák je naším odchovancem, tudíž všichni mají k Benátkám vztah a to je přesně ono, co chceme.

Plynule navážeme s tím, co se přímo nabízí - jaká jsou očekávání před novou sezónou?

Naše minimalistická představa je se ve druhé lize udržet. Možná to vypadá jako malý cíl, ale po čtrnácti letech skutečně vstupujeme do nové vody. Základ kádru se v tuto chvíli, jak jsem již řekl, tvoří a s tím bychom v průběhu té sezóny chtěli stabilizovaně hrát v klidných patrech tabulky, abychom v lednu nebo únoru nemuseli „bláznit“. To je naše přání a uvidíme, jaká bude realita.

Postavit kvalitní mančaft v sobě skrývá samozřejmě otázku financí. Jak náročné bude složit odpovídající rozpočet? A co otázka sponzorů a partnerů klubu?

Mužstvo bez financí sestavit nelze, a to nemluvíme jen o odměnách, ale i o další řadě nákladů, které s tím přímo souvisí. Tady jsme řekněme v polovině cesty, nějakou představu o rozpočtu máme, víme zhruba co by kolik mělo stát... Nechci hovořit o konkrétních číslech, ale s tím, co v tuto chvíli zajištěno je, a věřím, že se ještě podaří něco dalšího zajistit, bychom důstojnou roli hrát mohli.

Benátecký stadion na druholigové poměry má poměrně kvalitní zázemí. Je však ještě něco, co by bylo v plánu vylepšit – například s ohledem na komfort pro diváka?

Samozřejmě víme, že nás stadion je chladný, ale my uděláme vše pro to, abychom nalákali diváky zpět do ochozů – to je náš hlavní cíl. I s ohledem na silně omezující finanční stránku věci se asi v tuto chvíli žádné velké změny nechystají, ale to je spíš otázka na ředitele Správy sportovních zařízení města pana Martina Nováka. Během zápasů bude tradičně v provozu restaurace a kiosek tak, jak jsou fanoušci zvyklí.

V posledních letech se vytrácel zájem fanoušků, chyběl tradiční kotel... Místní to možná nebrali už jako ty pravé Benátky. To je určitě škoda, protože rádi bychom opět slýchali – Benátky to jsou koně!

Toto utichlo zhruba tak před třemi lety. Do té doby to nějak fungovalo, ale určitě ne tak, jak bychom si představovali! Jsme rádi, že se nám už ozvali někteří lidé, kteří by na tuto tradici chtěli navázat. Věříme tomu, že obnovíme spolupráci a že bubny a kotel tu opět budou.

Menší zájem diváků jistě vedení trápil. Jak nalákat diváky zpět do ochozů?

Pamatuji si na doby před lety, kdy jsme pro diváky vypravili autobus do okolních vesnic, ale lidé stejně nepřijeli. Byla tu třeba i dlouhodobá divácká soutěž o zahraniční zájezdy, ani to divácký zájem nezvýšilo. Hlavním problémem v tu dobu dle mého názoru bylo, což nám i sami diváci řekli, že když tu hraje „Liberec“, tak je to tolik nezajímá. V tu dobu to nepochybně z jejich pohledu byla pravda objektivní, to jejich vymezení se vůči Bílým Tygrům nyní s odstupem času i chápu. My ale teď jednoznačně chceme, aby v našem druholigovém týmu byli i benátečtí odchovanci, což by mohlo přispět k tomu, aby se nám diváci na stadion vrátili a opět tu byla hokejová atmosféra! To je prvořadou věcí a úkolem pro nás vedení.

Účast v druhé lize by například mohla být motivací pro mládežníky ...

Myslím si, že druhá liga bude ve všech ohledech Benátkám slušet, protože „A“ mužstvo by mělo a je výkladní skříní každého oddílu, ať už celorepublikovou nebo lokální. Mládež uvidí trénovat mužské áčko, což tu roky nebylo, ale opět se vrátí to, co je chloubou klubu, byť třeba už ne na celorepublikové úrovni.

Benátecký hokej, jak už bylo nakousnuto, to není samozřejmě jen „A“ mužstvo. Dobrá práce s mládeží se na tak malém městě, jakým Benátky jsou, daří...

Už několik let pro nejmenší děti existuje kampaň „Pojď hrát hokej“ a jsem rád, že benáteckému vedení mládeže a trenérům se podařilo nalákat děti k tomuto sportu. Byly doby, kdy se zápasilo s naplněním počtu hráčů do jednotlivých mládežnických družstev, což nás teď netrápí. I na tomto poli chceme, aby veškerá propojení fungovala a ve spolupráci s trenéry se tomu budeme plně věnovat.

Za všechna jména benáteckých odchovanců jmenujme Radima Šimka. Příběh skromného kluka z malého města by měl být motivací pro každého mladého borce, který hraje za Benátky...

Benátecká veřejnost, která se zajímá o hokej, určitě dobře zná celý příběh Radima Šimka, benáteckého odchovance. Přes Mladou Boleslav a poté střídavě Benátky a Liberec se dostal až do NHL a české reprezentace. Chtěl bych k tomu říct – Radim je lokálním patriotem a nejen, že nyní dává příklad mladým hráčům, kteří k němu mohou vzhlížet, ale účastní se různých akcí mimo svou sezónou, zkrátka se k Benátkám hlásí. Vím od někoho osobně, že až skončí svou hráčskou kariéru, chce jít zpět do Benátek a pracovat i pro benátecký hokej! Už nyní je toto přínosem a kdyby se to za několik let skutečně vyplnilo, tak si myslím, že nic lepšího by benátecký hokej nemohlo potkat. Určitě se budeme snažit teď mimo jeho sezónu, například v srpnu, aby se třeba při některém z přípravných zápasů tady Radim na zimáku objevil.

K tomu není co dodat, to by byla skutečně paráda...

Ještě bych chtěl říci, že v mládežnických týmech tu máme i řadu dalších talentů, jsou tu šikovní kluci a mají před sebou dobrou kariéru.

No a co říci závěrem našeho rozhovoru, prezidente klubu?

Jsem rád, že za těch pár měsíců, kdy teď stojíme na vlastních nohou, už bez partnera Bílých Tygrů, že se ukázal entuziazmus nového vedení – přichází spousta nápadů co se týče fungování sportu jako takového a myslím si, že všichni členové správní rady jsme na správné vlně a zatím z toho mám radost.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů a radosti z benáteckého hokeje!

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 5 29:6 15
2. LET Letňany 5 22:7 15
3. CHM Chomutov 5 29:16 12
4. TAB Tábor 5 22:11 12
5. UNL Ústí nad Labem 5 16:9 12
6. MOL Most 5 13:14 9
7. BEN Benátky n/J 5 13:13 8
8. KLT Klatovy 5 14:18 6
9. CHB Cheb 5 15:16 5
10. KOB Kobra Praha 5 14:16 5
11. PIS Písek 5 15:24 4
12. HRO Hronov 5 6:23 4
13. DEC Děčín 5 17:23 3
14. JBL Jablonec 5 14:20 3
15. RIS Řisuty 4 10:18 3
16. VRC Vrchlabí 4 5:20 1
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
15.09.2022

Permanentky v prodeji

Klub HC Benátky informuje, že jsou k prodeji permanentky na utkání 2. hokejové ligy v sezóně 2022/23, a to na pokladně při zápasech "A" mužstva nebo na sekretariátu klubu po dohodě na e-mailu: hokej@benatky.cz nebo tel. čísle 326 316 500 - p. Nejedlo. Cena celosezónní vstupenky činí 750,- Kč.


29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.