15. 8. 2016 | Martina Nová

Příprava pokračuje, Benátky hostí Litoměřice

Po ruském Almetěvsku a prvoligovém Ústí nad Labem a Mostem čeká na hokejisty Benátek nad Jizerou další soupeř, v úterý 16. 8. na benáteckém zimním stadionu vyzvou hráče celku WSM ligy, HC Stadion Litoměřice. Litoměřice skončily v uplynulé sezóně na celkové 10. místě, sen o čtvrtfinále jim tedy nevyšel, o to víc mají ale motivace do blížícího se ročníku. Přijďte podpořit od 18 hodin středočeský celek. Tradičně bude pro Vás připravena i online reportáž.

V uplynulé sezóně opět bez play-off

V ročníku 2014/15 Litoměřicím zastavily cestu do čtvrtfinále Benátky nad Jizerou v předkole, v poslední sezóně se Stadion dostal také do vyřazovacích bojů, avšak opět skončil v předkole, když nestačil na Havířov 0:3 na zápasy, a dokonce ve dvou zápasech nedokázali ani skórovat.

V základní části si kališníci připsali po základní hrací době 15 vítězství a 21 porážek, k tomu přidali 10 výher a 6 proher v nastavení. Co se týče bilance domácích a venkovních střetnutí, tak se ve srovnání s dalšími týmy Stadionu dařilo více venku, v konečném součtu, ale doma měl pozitivní bilanci 14:12 a venku 11:15 (výhra:prohra).

Litoměřice byly jedním z nejhůře bránících týmů s celkovým počtem 177 inkasovaných branek. Dopomohla jim k tomu i častá vyloučení, neboť hráči Stadionu nasbírali dohromady 1050 trestných minut, což z nich činilo nejtrestanější mužstvo WSM ligy v čele s Jakubem Šulcem, jenž přispěl 115 TM, ale v základní části byl „až“ čtvrtý v porovnání s ostatními hokejisty první ligy.

V útoku nejproduktivnější Kalla, v obraně Šulc

Vůdcem kanadského bodování v litoměřických barvách byl v sezóně 2015/16 zkušený šestatřicátník Jaroslav Kalla. Dohromady nastřílel 12 gólů a k tomu přidal 29 asistencí. Nejproduktivnějším střelcem byla pak benátecký odchovanec Zdeněk Doležal s 18 přesnými trefami.

Třicetiletému obránci Jakubu Šulcovi nepatřilo jen prvenství ve sbírání trestů, byl rovněž nejproduktivnějším mezi litoměřickými obránci. Bek, který stejně jako Kalla i v nadcházející sezóně bude nastupovat za Stadion, čtyřikrát skóroval a hned patnáctkrát přihrával.

Stadion posílil Pletka či Šindelář

Část minulé sezóny hájil ostřílený útočník Václav Pletka dres Benátek nad Jizerou, nyní nastupuje za Litoměřice. V dresu středočeského týmu nastoupil ke 24 utkáním, v nichž zaznamenal 9 gólů a 10 asistencí, v playout pak ještě ve třech duelech jednou skóroval a dvakrát přihrával.

Posilu hlásí kališníci i v brance. Přichází šestatřicetiletý Filip Šindelář, který si v extralize naposledy oblékl dres Vítkovic, uplynulou sezónu strávil ve WSM lize v Šumperku a Třebíči. Bývalý hráč Mladé Boleslavi nebo Liberce ale není pro Benátky zcela neznámý, v sezóně 2004/05 odchytal, tehdy ještě za druholigový tým, devět utkání v základní části s průměrem 1,88 a v playoff další čtyři, tentokrát ale již s trochu horšími čísly, 2,92 gólu na zápas.

Litoměřice tři výhry z pěti zápasů

Hokejisté Stadionu mají v přípravně velice podobné přípravné duely. Stejně jako Benátečtí první dva ztratili, nejprve vysoko prohráli 2:6 v Mladé Boleslavi, následně těsně po úvodním vedení 1:2 s Ústím nad Labem.

Poté ale přišlo střelecké probuzení. Utkání v Kadani zvládli na výbornou, když svého soupeře zdolali 7:2. Následovali dvě výhry výsledkem 5:2, nejprve s Mostem a naposledy proti jihokorejskému celku trenéra Patrika Martince – Anyang Halla.

Poslední zápas Benátek nad Jizerou – 11. 8. 2016

HC Benátky n. J. – HC Most 5:2

Sestava Benátek n. J.: Groh (32. Hosnedl) – Kolmann, Havlín, Husa, Kočí, Kurka, Pyrochta, Hubáček – Hrníčko, Plodek, Špaček – Král, Mikyska, Víšek – Bělohorský, Havlas, Miškovský – Babec, Janele, Bittner

Branky a nahrávky: 12. Kurka (Pyrochta, Mikyska), 28. Bittner (Kurka), 30. Hrníčko (Plodek), 36. Pyrochta (Král, Víšek), 45. Hrníčko (Plodek, Špaček) – 33. Kubinčák (Divíšek, Hora), 57. Divíšek (Kubinčák, Moravec).

Vyloučení: 6:6.

Využití: 3:1.

V oslabení: 1:0.

Střely na branku: 35:30.

Poslední zápas Litoměřic – 11. 8. 2016

HC Stadion Litoměřice – Anyang Halla 5:2

Sestava Litoměřic: 14. Švagrovský (Uhlík), 27. Hanták (Kovářů, Chmel), 31. Uhlík (Hanták, Kovářů), 36. Krátoška (Pilař, Jakúbek), 39. Krátoška – 32. Plante (Ki-Sung), 37. Radunske.

Branky a nahrávky: Pavelka (Michajlov) – Málek, Pavlas, Frühauf, Matějček, Piegl, Šťáva, Smetana, Chmel – Valášek, Veselý J., Švagrovský – Krátoška, Pilař, Jakúbek – Sýkora, Rubeš, Zajan – Kovářů, Hanták, Uhlík – Procházka, Racek, Šťastný.

Vyloučení: 3:3.

Využití: 1:0.

V oslabení: 1:0.

Související články

2. liga 2024/25 - Západ
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Tábor 39 102
2. HC Příbram 39 92
3. HC Stadion Vrchlabí 39 82
4. HC Wikov Hronov 39 68
5. HC Kobra Praha 39 66
6. HC Benátky n.J. 39 65
7. IHC Králové Písek 39 54
8. Slovan Ústí n.Labem 39 52
9. HK Kralupy n.Vltavou 39 52
10. HC Děčín 39 46
11. MOSTEČTÍ LVI 39 43
12. HC Stadion Cheb 39 36
13. SK Kadaň 39 34
14. TJ HC Řisuty 39 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.


18.02.2025

B tým zvládl první play-down

Benátecké béčko zvládlo první duel o záchranu krajské ligy s Žebrákem na výbornou. Na výhře 7:1 se pěti kanadskými body podílel Tomáš Andris. K jeho jednomu gólu se přidali střelci dvakrát Hošek a po jednom Douša, Horáček, Švejda a Haspeklo. Odveta je na programu v sobotu 22. února na ledě hořovické nafukovačky.


07.02.2025

Béčko s Benešovem

Důležitý duel o záchranu krajské ligy mužů čeká o víkendu benáteckou rezervu. V sobotu 8. února od 12:30 doma změří síly s Benešovem, tak přijďte hráče povzbudit!