1. 9. 2018 | Věra Novotná

Příprava skončila, jak ji hodnotí Jiří Průžek?

Benátečtí uzavřeli přípravu soubojem s francouzským celkem. Ani tentokrát však nedokázali vybojovat své premiérové vítězství v přípravě na nadcházející sezonu. Dva poslední duely, proti pražské Slavii a francouzskému Brianconu, zaznamenal body Jiří Průžek, které ho jsme poprosili o rozhovor.

Jak hodnotíte celkovou přípravu?
Přípravu, co se týče tréninků, hodnotím velmi dobře. Jak na ledě, tak v posilovně to bylo dobré. Bohužel, co se týká zápasů, tak už to tak dobré není… Bohužel jsme nevyhrávali…

Který zápas byl z vašeho pohledu ten nejpovedenější a proč?
Když nepočítám modelové utkání proti áčku, tak asi doma proti Slavii.

Pokud se podíváme na poslední dva zápasy, bylo vidět, že třeba Slavii trošku znáte, kdežto soupeře ze zahraničí jste nastudované neměli?
Je jasné, že bylo vidět, že jsme Slavii znali, ale na cizí týmy jsme se připravovali úplně stejně. Vždycky chceme hrát naši hru. Jediný rozdíl byl, že jsme neznali hráče, jejich napadání a jejich přesilovku, což je ale většinou otázka první třetiny, pak už nám trenéři většinou řeknou, co na ně hrát.

Proti Slavii jste zaznamenal branku, proti Brianconu asistenci, vzpomenete si na obě akce?
Proti Slavii Vráťa zavezl puk a já už si křiknul o nahrávku ve středním pásmu, Vráťa to vzal na sebe, krásně projel a já jen šlapal do brány a doufal, že dá zpětnou nahrávku. Já to pak měl do prázdné branky lehké. Proti Brianconu myslím, že to bylo 4na4 a byl to opět Vráťa, který mi dal puk do jízdy v naší třetině, Kolmič naskakoval z trestné, dal jsem mu puk do jízdy a on šanci proměnil.

Z pěti přípravných zápasů hned čtyři skončily jednobrankovým rozdílem, stejný scénář byl i proti francouzskému celku – kde se právě v posledním zápase stala chyba?
Jednou z chyb byla zbytečná vyloučení, tím jsme dostali soupeře do hry. Ve hře 5na5 jsme ale podle mého názoru byli lepším týmem.

Co vám osobně zápasy se zahraničními soupeři daly?
Mně to dalo hodně, poznal jsem, jak se hokej hraje v jiných zemích, a poznal jsem, že dobře bruslit už vám nestačí.

Co z vašeho pohledu z přípravy určitě brát, a čeho se v mistrovských zápasech vyvarovat?
Musíme brát rozhodně to, jak jsme se prezentovali se Slavií, rychlý přechod do útoku a dobrá hra v obraně. Pak můžeme hrát s každým. Na druhou stranu jsme místy zbytečně hráli hurá hokej a zbytečně faulovali. Toho se musíme vyvarovat.

Byl v přípravě nějaký moment, na který budete vzpomínat?
Určitě budu vzpomínat na to, že jsem mohl hrát v lajně s Radkem Dudou. Jako malý jsem na něj chodil na Slavii a teď jsem s ním byl v lajně. Na to rozhodně budu vzpomínat.

Jakým budou Benátky v letošní sezoně týmem?
Chceme být bruslivým, sebevědomým a nepříjemným soupeřem pro každého.

Na jakého soupeře se vy osobně nejvíce těšíte a proč?
Určitě to bude Kladno kvůli Jardovi Jágrovi.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).


01.05.2020

Půček do Vsetína

V nadcházející sezóně nebude oblékat benátecký dres dvacetiletý útočník Roman Půček. Ten vinou zranění odehrál v uplynulé sezóně 7 mistrovských zápasů a získal 3 kanadské body (1+2). Půček odchází do prvoligového klubu VHK ROBE Vsetín, jehož je odchovancem.


04.03.2020

Dále bez Schwarze

Benátecký dres již v této sezóně neoblékne třiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, ten bude působit už jen v extraligovém Liberci. Schwarz letos v Benátkách odchytal 14 utkání.