10. 8. 2009 | Tomáš Nejedlo

Pro první výhru v přípravě do Kadaně?

V pořadí již čtvrtý přípravný zápas na novou sezónu sehrají benátečtí hokejisté toto úterý. V předchozích třech zápasech Středočeši ani jednou nezvítězili, ale ve Vrchlabí a především pak doma s Berounem byli k výhře hodně blízko. Benátečtí trenéři stále hledají optimální složení kádru, a proto nejsou výsledky až tak důležité. Jestli se však p odaří Benáteckým premiérově v nové sezóně vyhrát v Kadani, se dozvíme již v úterý 11. srpna. Zápas startuje v 17 hodin a průběh zápasu můžete tradičně sledovat on-line!

Představujeme soupeře - SK Kadaň

Tradiční prvoligový účastník bude v pořadí čtvrtým soupeřem Benátek v přípravném období. Pojďme si nyní udělat krátkou procházku kadaňským kádrem. Největší obměny doznal post brankáře. Loňská jednička Miroslav Hanuljak odešel do partnerského Chomutova a o post prvního brankáře svedou souboj dva gólmani, kteří loňskou sezónu prakticky zmizeli z hokejového světa. Tím prvním je Kamil Jarina. Čerstvě třiatřicetiletý gólman naposledy chytal před dvěma lety v brněnské Kometě, ale jak sám říká, hokej mu chyběl, a proto se k němu vrátil. Zcela jiný osud potkal Lukáše Hronka. Ten loni byl až trojkou prvoligové Komety a dokonce si odskočil i do druholigové Břeclavi. Pak jej však postihlo velice nepříjemné zranění a hokej musel odložit na druhou kolej. Nyní je však zdravotně v pořádku a s Jarinou svedou o brankoviště lítý boj! Obrana zůstala prakticky nezměněna, přišel jen Libor Hlubuček, jenž loňskou sezónu strávil v prvoligovém Mostě. Zkušená útočná osa týmu ve složení Šíp, Boušek, Gombár a Balázs zůstala pohromadě. Navíc přišel Jakub Bauer z karlovarské Energie. V zápase tak nastoupí proti svému bratrovi Honzovi, který je čerstvou posilou benáteckého celku. V neposlední řadě pak Kadaň měnila trenéra. Milan Černý se přesunul právě na lavičku Benátek a žezlo lodivoda převzal na severu Čech Leo Gudas, loňský asistent extraligové Mladé Boleslavi.

Kadaň v přípravě

Stejně jako Benátky, i Kadaň sehrála v dosavadním průběhu přípravy celkem tři zápasy. V tom první na stadionu Ostrova nad Ohří přivítala ruský Gazprom Orenburg. Utkání skončilo předčasně velkou kaňkou v podobě velice nesportovního zásahu ruského trenéra, který napadl kadaňské hráče a dokonce i rozhodčí! Druhý zápas sehrála Kadaň s nedalekým druholigovým Kláštercem a nakonec zvítězila v nájezdech 4:3. Prozatím poslední utkání vyšlo svěřencům Lea Gudase na výbornou. Dokázali totiž zdolat favorizovaný Chomutov v poměru 2:0 a Lukáš Hronek dokonce udržel čistý štít.

Sestavy obou celků z posledního utkání

Tým SK Kadaň nastoupil v Chomutově v sestavě: Hronek (Jarina) - Lang, Hlubuček, Spitzer, Boguský, Zmeškal, Žižka, Kocek, Vitásek - Kašpárek, Kadlec, Indra, Gombár, Šíp, Boušek, Balázs, Bauer, Polanský, Stehlík, Kalinovič, Hofmeister

Celek HC Benátky nad Jizerou se představil proti Berounu ve složení: Stejskal (Blažíček) - Hobza, Tondr M., Lukáč, Hrach, Mrkvička, Ton, Hataš, Muller - Kopic, Skořepa, Bauer Jan, Kudrna, Kazatel, Šinkovič, Hudíček, Ciupa, Jaroš, Pabiška M., Krupka M., Nevyhoštěný, Tondr L., Kica, Vařecha

Webové stránky soupeře

Více informací o kadaňském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webové portálu našeho úterního soupeře - SK Kadaň

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 14 74:27 41
2. CHB Cheb 14 57:36 31
3. HBR Havlíčkův Brod 14 60:46 28
4. HRO Hronov 15 52:43 27
5. BEN Benátky n/J 15 66:65 26
6. KOB Kobra Praha 15 51:47 23
7. MIL Milevsko 15 57:48 21
8. KRA Kralupy n/V 15 55:55 21
9. DEC Děčín 14 41:42 21
10. MOL Most 15 56:60 21
11. VRC Vrchlabí 14 48:45 18
12. PIS Písek 15 37:48 14
13. KAB Kadaň 15 45:69 11
14. UNL Ústí nad Labem 14 15:83 3
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
30.10.2025

Béčku se daří

Po třetině soutěže krajské ligy mužů Středočeského kraje se drží benátecký "B" tým na krásném druhém místě skupiny Východ. Naposledy ve vloženém kole na domácím ledě deklasovali svěřenci trenérů Petra Vorla a Jaroslava Hrušky zkušený tým Žabonos výsledkem 8:2, když se trefili - dvakrát Najč, dále jednou Rudolf, Suk, Vorel, Kusý, Hejňák a Růžek. V dalším průběhu soutěže čeká rezervní tým řada těžkých zápasů a my jim přejeme hodně zdaru!


19.09.2025

B tým hraje doma derby

Po vysokém vítězství 6:1 na ledě Poděbrad hraje benátecký "B" tým další domácí utkání doma, když v sobotu 20. září hostí od 13:30 v derby krajské ligy rezervu Mladé Boleslavi. Přijďte fandit!


02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.