14. 12. 2007 | Tomáš Nejedlo

Prolomíme konečně prokletí nymburského stadionu?

V sobotu 15.12. bude svým 19. kolem pokračovat druholigová soutěž. V prestižním derby skupiny Střed na sebe narazí odvěcí rivalové Nymburka a Benátek. V dresu soupeře se proti svému bývalému týmu představí hned trio hráčů, konkrétně Tomáš Kaulfus, Jan Kumstát a Jan Kadeřábek. Nymburští mají ve své brance po dobu rekonvalescence Pavla Kreminy kvalitní náhradu, kterou je kmenový gólman Prostějova Jaroslav Jágr. Toto středočeské derby bylo přeloženo již na sobotu, a proto neváhejte a pojeďte povzbudit benátecké hokejisty! Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin!
Hokejisté Benátek minulou sobotu na svém ledě přivítali poslední tým Kutné Hory. Právě Sršni před utkání vyměnili dvojici trenérů, otce a syna Topolových. Mužstvu byl představen Jiří Mlika, dosavadní kouč kutnohorské juniorky. Vedení si od něj určitě slibuje dodání nového impulzu pro mužstvo. Zpočátku se tým pod jeho vedením nejevil vůbec špatně. Po první třetině dokonce vedl již 2:0! Na začátku druhé třetiny sice Benátky snížily, ale poté se stadion zahalil do černé tmy a skoro půl hodiny se nehrálo. Přesto však Benátečtí do konce druhé části zásluhou Milana Beránka dokázali vyrovnat. Ve třetím dějství se už benátecký brankostroj rozjel naplno. Šest branek v síti Barty je průkazný argument. Libor Barta však několika jistým gólům zabránil a byl jednou z největších opor Sršňů. Hráči ze města stříbra však podali smypatický výkon a jejich nový trenér Mlika byl po zápase s předvedenou hrou spokojen. Vrcholem jejich zlepšení je vydřená, ale zasloužená výhra ve středu nad Chrudimí v poměru 5:4!

Hokejisté Nymburka v minulém kole hostili na svém ledě jihočeský IHC Písek a v 35. minutě vedli již 3:0. Hosté však nesložili zbraně a v 54. minutě bylo srovnáno 3:3. Rozhodující gól vstřelil čtyři minuty před koncem domácí Václav Dvořák a rozhodl o tom, že body zůstaly v Nymburce. V brance žluto-modrých se nyní zabydlel Jaroslav Jágr, kmenový hráč Prostějova, který je v Nymburce na hostování s možností střídavého startu v Mladé Boleslavi. Před touto sezónou však měl být dvojka v extraligovém Vsetíně, ale všichni jistě víme, jak to na Valašsku dopadlo. Zraněný je zkušený Pavel Kremina. V obraně hrají dva bývalí hráči Benátek Kaulfus a Kumstát. Spolu s nimi ji dirgují tak zkušení Pavel Kříž a dlouholetý kapitán Jiří Kos. Útok Nymburka by se neobešel bez kanonýra Oldřicha Nýče, velmi pilného střelce. Sekundují mu Martin Dulovec, Tomáš Hertl nebo i Martin Šimek. Zkušenosti týmu dodávají Sirotek a Turinský. Tým teprve nedávno převzal Petr Vrabec, jenž vystřídal neúspěšnou dvojici Zbíral, Haken. Nymburští se nyní nacházejí na osmém místě tabulky.

Dosavadní výsledky NED Hockey Nymburk

Benešov - Nymburk 3:4 (0:2 2:1 1:1)
Nymburk - Kutná Hora 3:2 (0:0 2:0 1:2)
Kolín - Nymburk 5:3 (3:1 1:1 1:1)
Nymburk - Velké Meziříčí 10:2 (3:1 5:0 2:1)
Tábor - Nymburk 3:2 (2:0 1:2 0:0)
Nymburk - Chrudim 0:9 (0:4 0:3 0:2)
IHC Písek - Nymburk 5:1 (0:0 3:0 2:1)
Benátky nad Jizerou - Nymburk 6:3 (3:2 2:1 1:0)
Nymburk - Pelhřimov 5:1 (1:1 2:0 2:0)
Jindřichův Hradec - Nymburk 1:2 (0:0 0:1 1:1)
Nymburk -Milevsko 2:9 (0:3 0:2 2:4)
Nymburk - Benešov 0:2 (0:0 0:0 0:2)
Kutná Hora - Nymburk 3:2 (1:2 1:0 1:0)
Nymburk - Kolín 1:4 (0:1 1:2 0:1)
Velké Meziříčí - Nymburk 5:2 (2:1 3:0 0:1)
Nymburk - Tábor 3:2 (1:0 1:0 1:2)
Chrudim - Nymburk 4:3 (0:0 1:3 3:0)
Nymburk - Písek 4:3 (1:0 2:2 1:1)

Sestavy obou týmů z minulého kola

NED Hockey Nymburk v zápase s Pískem: Jágr – Kaulfus, Kříž, Kos, Kumstát, Sem, Krejčík - Dvořák, Nýč, Hertl, Fišer, Šimek, Martinec, Tondr, Turinský, Dulovec, Kadeřábek

HC Benátky nad Jizerou v utkání s Kutnou Horou: Barek - Beránek, Klaban, Nedbal, Gajda, Klouček, Svoboda, Ton, Tondr - Drak, Jakeš, Skořepa, Malý, Mařík, Kučera, Kadeřábek, Stehno, Weiss