3. 12. 2018 | Ondřej Nejedlo

Radim Šimek má za sebou úspěšný debut v NHL

Radim Šimek se dočkal! Šestadvacetiletý obránce nastoupil v noci na dnešek prvně do soutěžního zápasu NHL. Stal se tak vůbec prvním benáteckým odchovancem, který si zahrál nejslavnější hokejovou ligu světa. Hlavní trenér Peter DeBoer mu dal důvěru namísto Joakima Ryana. Debut Radimovi vyšel na jedničku, neboť Žraloci si po čtyřech zápasech opět mohli vychutnat pocit vítězství. Na ledě slavného Montrealu Canadiens zvítězili 3:1.

Psala se středa 30. listopadu 2011. Tehdy devatenáctiletý Radim Šimek debutoval v dospělé kategorii. Stalo se tak v dresu týmu, kde udělal své první hokejové krůčky. Benátky nad Jizerou tehdy hostily Ústí nad Labem. Prohra 4:5 po prodoužení dnes už není vůbec podstatná. Od této doby nabrala Radimova kariéra strmý vzestup. Hned v následující sezóně poprvé oblékl dres libereckých Bílých Tygrů, kde se postupem času propracoval v oporu tohoto extraligového týmu, kterému ve své čtvrté extraligové sezóně pomohl vybojovat mistrovský titul.

Jeho vynikající výkony v obraně severočeského týmu mu vynesly též několik pozvánek do reprezentačního A-mužstva, byť v sestavách mládežnických reprezentací nikdy nefiguroval. V roce 2016 i o rok později se zúčastnil mistrovství světa. Následně zamířil do organizace týmu z kanadsko-americké NHL San Jose Sharks. Vloni se blýskl sedmadvaceti kanadskými body ve farmářském týmu San Jose Barracuda, nicméně na pozvánku do prvního týmu Sharks čekal marně.

Přesto po skončení sezóny mu bylo nabídnuto prodloužení smlouvy. Od počátku tohoto hokejového ročníku figuroval na soupisce týmu Žraloků a trpělivě vyčkával, kdy na něho hlavní trenér Peter DeBoer ukáže stejně tak, jako na jeho krajana Lukáše Radila, který naskočil do zápasu slavné NHL 25. listopadu.

Stalo se tak v neděli 2. prosince, tedy téměř přesně po sedmi letech od výše zmíněného debutu v benáteckých barvách proti Ústí nad Labem. Tentokrát ale proti Radimovi nestáli na modré čáře Roubík, Pazourek, Klobouček či Boháč a v hledišti nebyly necelé čtyři stovky diváků. Více než dvacet tisíc párů očí sledovalo v montrealské hale Center Bell jeho čestné kolečko i následných čtrnáct úspěšných střídání, ve kterých zaznamenal plusový bod za účast při vstřelené brance i jeden hit.

Klukovi z paneláku v Mladské ulici se splnil sen, o kterém se mu jistě před několika lety ani nezdálo. Díky tvrdé dřině, nezdolné píli, ale i dávce trpělivosti se stal prvním benáteckým odchovancem, který se může pochlubit tím, že nastoupil do zápasu NHL. Věřme, že když svoji šanci chytne za pačesy stejně tak, jako před sedmi lety, další úspěch se jistě dostaví.

Rozhovor s Radimem Šimkem po jeho premiéře v NHL si můžete přečíst zde !

Foto: nhl.com, hcbilitygri.cz


Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka

Semifinále

1. HC Dukla Jihlava1
4. Rytíři Kladno4

2. VHK ROBE Vsetín1
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 4
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
05.04.2019

Zemřel Jiří Blažek

Ve věku 67 let zemřel pan Jiří Blažek, bývalý vedoucí mužstva benáteckého A-týmu. Čest jeho památce.


25.02.2019

Béčku skončila sezóna

Ve velice kvalitním utkání nestačilo benátecké béčko na kolínskou rezervu, na jejímž ledě prohrálo 0:2. Více zde.


23.02.2019

Debakl v prvním zápase

První semifinálové utkání benáteckého béčka s kolínskou rezervou skončilo debaklem domácího týmu 2:8. Více zde.