21. 6. 2021 | Tomáš Nejedlo

Řádná valná hromada HC Benátky proběhla rychle a hladce

Restaurace na fotbalovém stadionu v Benátkách hostila v pondělí 21. června v podvečerních hodinách členy zapsaného spolku HC Benátky nad Jizerou a ostatní hosty u příležitosti Řádné valné hromady. Ta byla usnášeníschopná a proběhla bez sebemenších komplikací a velmi hladce. Všichni se shodli na jediném, a to aby nadcházející soutěžní ročník už nebyl podobně jako ty dva předchozí poznamenám pandemií koronaviru a s ní souvisejícími omezeními, které měly zásadní dopad zejména na mládežnický hokej!

Přítomné hosty na začátku valné hromady přivítal sportovní ředitel klubu Jan Slivka, který zároveň seznámil členy spolku s programem pondělní seance. V prvním bodě programu byla zvolena návrhová komise ve složení Václav Hrabě, Martin Novák a Petr Novák. Následně předal slovo předsedovi klubu Karlu Krinwaldovi, jenž ve svém vyčerpávajícím projevu zhodnotil fungování klubu v období nedávno minulém, které bylo bohužel, jak již bylo v úvodu napsáno, poznamenáno pandemií koronaviru, což negativně ovlivnilo zejména fungování mládežníků, kterým byla bez náhrady ukončena veškerá sportovní činnost.

Řeč přišla samozřejmě také na výkladní skříň každého klubu, a to nejen toho benáteckého, "A" mužstvo. Soutěžní ročník 2021/22 bude pro celky druhé nejvyšší soutěže oproti těm minulým určitě složitější, neboť sezóna už nebude nesestupová a starosti se záchranou může mít až pětice týmů. Benátecké vedení tedy samozřejmě ve spolupráci s partnerskými Bílými Tygry Liberec ještě bude podnikat usilovné kroky k tomu, aby dokázalo připravit pro příští ročník konkurenceschopný tým, který se v ideálním případě vyhne sestupovým starostem a i nadále udrží prvoligovou příslušnost.

Dalším bodem programu byla zpráva o hospodaření, když řečí čísel hovořil místopředseda klubu Miloslav Kučera. Vyzdvihnuta byla práce pánů Martina Nováka a Radka Dostála ohledně získání dotací pro hokejový klub, jež znamenaly určitě nezanedbatelnou částku a velmi pomohly k chodu klubu, potažmo zejména mládežníků. V diskuzi byla v krátkosti řešena problematika mládežnického hokeje, aby poté ředitel Správy sportovních zařízení města Martin Novák seznámil přítomné o chystaných úpravách na zimním stadionu, a to v průběžně chystaných etapách tak, aby byl místní "zimák" opět lepším a kvalitnějším místem pro samotné sportovce a v neposlední řadě i diváky. Usnesení a závěr valné hromady už byly jen formalitou a razítkem na hladký průběh pondělní akce.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2022/2023 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!