21. 6. 2021 | Tomáš Nejedlo

Řádná valná hromada HC Benátky proběhla rychle a hladce

Restaurace na fotbalovém stadionu v Benátkách hostila v pondělí 21. června v podvečerních hodinách členy zapsaného spolku HC Benátky nad Jizerou a ostatní hosty u příležitosti Řádné valné hromady. Ta byla usnášeníschopná a proběhla bez sebemenších komplikací a velmi hladce. Všichni se shodli na jediném, a to aby nadcházející soutěžní ročník už nebyl podobně jako ty dva předchozí poznamenám pandemií koronaviru a s ní souvisejícími omezeními, které měly zásadní dopad zejména na mládežnický hokej!

Přítomné hosty na začátku valné hromady přivítal sportovní ředitel klubu Jan Slivka, který zároveň seznámil členy spolku s programem pondělní seance. V prvním bodě programu byla zvolena návrhová komise ve složení Václav Hrabě, Martin Novák a Petr Novák. Následně předal slovo předsedovi klubu Karlu Krinwaldovi, jenž ve svém vyčerpávajícím projevu zhodnotil fungování klubu v období nedávno minulém, které bylo bohužel, jak již bylo v úvodu napsáno, poznamenáno pandemií koronaviru, což negativně ovlivnilo zejména fungování mládežníků, kterým byla bez náhrady ukončena veškerá sportovní činnost.

Řeč přišla samozřejmě také na výkladní skříň každého klubu, a to nejen toho benáteckého, "A" mužstvo. Soutěžní ročník 2021/22 bude pro celky druhé nejvyšší soutěže oproti těm minulým určitě složitější, neboť sezóna už nebude nesestupová a starosti se záchranou může mít až pětice týmů. Benátecké vedení tedy samozřejmě ve spolupráci s partnerskými Bílými Tygry Liberec ještě bude podnikat usilovné kroky k tomu, aby dokázalo připravit pro příští ročník konkurenceschopný tým, který se v ideálním případě vyhne sestupovým starostem a i nadále udrží prvoligovou příslušnost.

Dalším bodem programu byla zpráva o hospodaření, když řečí čísel hovořil místopředseda klubu Miloslav Kučera. Vyzdvihnuta byla práce pánů Martina Nováka a Radka Dostála ohledně získání dotací pro hokejový klub, jež znamenaly určitě nezanedbatelnou částku a velmi pomohly k chodu klubu, potažmo zejména mládežníků. V diskuzi byla v krátkosti řešena problematika mládežnického hokeje, aby poté ředitel Správy sportovních zařízení města Martin Novák seznámil přítomné o chystaných úpravách na zimním stadionu, a to v průběžně chystaných etapách tak, aby byl místní "zimák" opět lepším a kvalitnějším místem pro samotné sportovce a v neposlední řadě i diváky. Usnesení a závěr valné hromady už byly jen formalitou a razítkem na hladký průběh pondělní akce.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2021/2022 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!


05.03.2021

Zápas proti Litoměřicím

Předposlední zápas základní části druhé nejvyšší soutěže proti týmu HC Stadion Litoměřice bude sehrán na litoměřickém ledě.


25.02.2021

Drábek na Slovensko

Devatenáctiletý útočník Michael Drábek zamířil do druhé slovenské hokejové ligy. Oblékat bude barvy týmu HK Levice. Drábek v letošní sezóně odehrál za Benátky nad Jizerou 5 zápasů, v nichž nebodoval.