23. 12. 2012 | Petra Skopcová

S Litoměřicemi to byl ubojovaný zápas, hodnotí střelec Špaček

Daniel Špaček potvrdil, že je střelec. Letos za Benátky odehrál již 14 zápasů, ve kterých si připsal 11 bodů za sedm branek a čtyři nahrávky. A jeho branka byla důležitá i v sobotním utkání proti Litoměřicím. Vyrovnávací gól pomohl k výhře 2:1 a k zajištění tří bodů do tabulky a rovněž k tomu, aby Vánoce byly skutečně klidné a veselé.

Vítězství se ale nezrodilo zrovna snadno. Již v deváté minutě dával Robin Malý, nová obranná posila Litoměřic, první branku utkání. "Byl to ubojovaný zápas, který se hrál nahoru dolu. Jiří Stejskal to dnes perfektně zavřel, takže tři body jdou dneska za ním," vyzdvihl našeho brankáře Daniel Špaček.

O sedm minut později dokázal však na úvodní střelu zápasu reagovat právě Daniel Špaček, který vstřelil vyrovnávací branku a nastartoval tak tým k obratu. Sám svůj přesný zásah zhodnotil takto: "Při mé brance mi Honza Plodek přihrál do situace jeden na jednoho, já jsem zavřel oči a padlo to tam."

Ve druhé třetině dokázal přidat ještě druhou branku Petr Kolmann a Benátky se ujaly vedení. To ovšem zdaleka neznamenalo, že měly vyhráno. Litoměřice dotíraly až do posledních chvil, zkoušely hru bez brankáře a tlačily se do branky. "Litoměřice byly nepříjemný soupeř. Dobře napadaly, což nám dělalo problém hlavně ze začátku a myslím, že to bylo dost vyrovnané utkání," potvrdil Daniel Špaček.

šestadvacetiletý útočník se rovněž rozhovořil o své aktuální formě: "V prvních utkáních za Benátky jsem se docela hledal, protože v Liberci jsem moc nenastupoval, nebyl jsem rozehraný. Ale tady mám prostor na ledě, tak je to čím dál víc lepší. Více si věřím a myslím, že je to i znát. Doufám a věřím, že se do Liberce zase vrátím." Úplně závěrem pak Daniel nastínil, jak stráví Vánoce, které jsou doslova za dveřmi: "Vánoce budu trávit s rodinou, přítelkyní. Udělám si pohodu na pohovce u jídla," směje se zkušený střelec.