20. 2. 2018 | Věra Novotná

S venkovní částí sezony se Benátečtí rozloučí ve Vsetíně

Zbývá šest bodů ve hře, tým VHK ROBE Vsetín, který bude právě příštím soupeřem Benátek nad Jizerou, potřebuje na osmou příčku body čtyři. Domácí výhra nad Benátkami je tedy pro Valachy klíčová. Vzájemné zápasy hovoří ve prospěch Vsetína, avšak Benátečtí již několikrát v posledním duelu své soupeře zaskočili. Zda parta trenéra Kudrny zakončí venkovní část ročníku 2017/2018 úspěšně, to se dozvíme ve středu 21. února. Zápas na stadionu Na Lapači započne v 17:30. Vše podstatné přinese tradičně server onlajny.com.

Vsetínští budou bojovat do posledních chvil

Díky poslednímu zápasu, kdy Vsetínští uspěli na nájezdy proti Frýdku-Místku a potvrdili tak svou vynikající bilanci právě v této disciplíně, znovu mohou nahánět příčky zajišťující boje play-off. Aktuální bodový příděl Valachů je 74 bodů. Hned dva soupeři, Havířov a Třebíč, mají o čtyři body více. Kromě svých stoprocentních úspěchů musí Vsetínští doufat ve velké zaváhání jednoho z těch celků, které pronásledují.

Posledních pět zápasů týmu VHK ROBE Vsetín

VHK ROBE Vsetín vs. HC AZ Residomo Havířov 3:4pp

HC ČEZ Motor České Budějovice vs. VHK ROBE Vsetín 4:2

VHK ROBE Vsetín vs. LHK Jestřábi Prostějov 5:1

SK Trhači Kadaň vs. VHK ROBE Vsetín 2:5

VHK ROBE Vsetín vs. HC Frýdek-Místek 2:1sn

Statistické okénko

Vsetín má velkou zbraň ve druhém nejlepším střelci WSM ligy, kterým je David Březina s 22 vstřelenými brankami. K těmto trefám ještě připsal stejný počet asistencí a díky 44 bodům mu tak patří místo pro nejproduktivnějšího hráče Valachů. Není tedy divu, že je Březina nejaktivnějším střelcem, v průměru vypálí na soupeřovu branku přibližně sedmnáctkrát za zápas.

Velkým pomocným faktorem může být pro tým Vsetína domácí publikum. Stadion Na Lapači je druhým nejlépe obsazovaným hokejovým stánkem. V průměru sem na duel zeleno-žlutých dorazí 2576 fanoušků a jak je známo, vynikající atmosféra dělá hodně.

Tváří v tvář

Vzájemné zápasy

Jak vidí 4. vzájemný duel Semjon Mirochnikov?

Jaký očekáváte zápas? „Utkání očekáváme určitě hodně náročné, ale bude to jistě zajímavý duel i pro diváky, protože se Vsetínem se vždycky hraje na krev. Navíc ještě můžou postoupit do play off a o to víc budou chtít vyhrát. My jim ale určitě nic nedáme zadarmo.“

V čem je soupeřova největší síla? „V rychlém přechodu z obrany do útoku. Také mají v týmu o hodně zkušenější hráče, pokud je budeme porovnávat s našim mužstvem.“

Co bude klíčem k úspěchu? „Určitě potřebujeme hrát dobře odzadu, to je v podstatě základ, protože když dobře bráníte, tak z toho potom vznikají i šance v útoku. Také musíme dodržovat to, co nám řekne trenér, hrát obětavě, blokovat střely a být nepříjemní na malém prostoru."

Kdo se z benáteckých hráčů trefí? „Tak trefit se může každý, ale v posledních zápasech dává hodně gólů třeba Láďa Bittner nebo Matěj Psota. Z beků má výbornou střelu Tomáš Hanousek, takže myslím, že i on by se mohl trefit."

Vsetín povolil Benáteckým ve vzájemné sérii pouhé čtyři branky, sám se ale činil. Do sítě Středočechů dokázali Valaši dostat puk hned osmnáctkrát a vzpomínky na vzájemné duely tak mají velmi příjemné. Naposledy se tito dva soupeři potkali 10. ledna a symbolicky padlo u řeky Jizery deset branek. Hned devět z nich do sítě domácího celku. Čestný zásah na straně Benátek si tehdy připsal Matěj Psota. Vsetínští naopak ukázali, že o střelce nemají nouzi. Na výsledku 9:1 z pohledu Valachů se totiž podílelo hned devět různých střelců.

Poslední vzájemný zápas – 10. ledna

HC Benátky nad Jizerou vs. VHK ROBE Vsetín 1:9 (0:2, 0:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 46. Psota (Hrníčko, Bittner) – 1. Protasenja (Vítek, Janáček), 3. Frolo (Žák, Markovič), 27. Podešva (Dundáček, Vávra), 29. Kopta (Markovič, Březina), 37. Karafiát (Illéš, Dundáček), 41. Březina (Janáček, D. Krenželok), 48. Vávra (Slováček, Pokorný), 52. Dundáček (Vítek, Kopta), 53. Illéš (Protasenja).

Sestava Benátek: Žajdlík (27. Stezka) – T. Hanousek, Husa, Jandejsek, Kunst, Maier, Mirochnikov, Jan Bednář – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – Wiencek, Hrabík, Bělohorský – Kuťák, Šír, Průžek.

Sestava Vsetína: J. Pavelka (Šurý) – Janáček, D. Krenželok, Frolo, Ostrčil, Holomek, Dundáček, Žák – Markovič, Kopta, Březina – Protasenja, Kucharczyk, Illéš – Slováček, Podešva, Vávra – Vítek, Pokorný, Karafiát.

Sestavy z posledních zápasů

VHK ROBE Vsetín: J. Pavelka – D. Krenželok, Dundáček, Ostrčil, Slováček, Frolo, Holomek – Illéš, Podešva, Vávra (A) – Protasenja, Kucharczyk (A), P. Beránek – Markovič (C), Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Kajaba.

Benátky nad Jizerou: Žajdlík – T. Hanousek, Husa, Mirochnikov, Maier, Turský, Tržický – Psota, Bittner, Šír – Jeník, R. Veselý, Wiencek – Burda, Nezbeda, Bělohorský.

Související články

2. liga 2024/25 - Západ
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Tábor 39 102
2. HC Příbram 39 92
3. HC Stadion Vrchlabí 39 82
4. HC Wikov Hronov 39 68
5. HC Kobra Praha 39 66
6. HC Benátky n.J. 39 65
7. IHC Králové Písek 39 54
8. Slovan Ústí n.Labem 39 52
9. HK Kralupy n.Vltavou 39 52
10. HC Děčín 39 46
11. MOSTEČTÍ LVI 39 43
12. HC Stadion Cheb 39 36
13. SK Kadaň 39 34
14. TJ HC Řisuty 39 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.


18.02.2025

B tým zvládl první play-down

Benátecké béčko zvládlo první duel o záchranu krajské ligy s Žebrákem na výbornou. Na výhře 7:1 se pěti kanadskými body podílel Tomáš Andris. K jeho jednomu gólu se přidali střelci dvakrát Hošek a po jednom Douša, Horáček, Švejda a Haspeklo. Odveta je na programu v sobotu 22. února na ledě hořovické nafukovačky.


07.02.2025

Béčko s Benešovem

Důležitý duel o záchranu krajské ligy mužů čeká o víkendu benáteckou rezervu. V sobotu 8. února od 12:30 doma změří síly s Benešovem, tak přijďte hráče povzbudit!