20. 2. 2018 | Věra Novotná

S venkovní částí sezony se Benátečtí rozloučí ve Vsetíně

Zbývá šest bodů ve hře, tým VHK ROBE Vsetín, který bude právě příštím soupeřem Benátek nad Jizerou, potřebuje na osmou příčku body čtyři. Domácí výhra nad Benátkami je tedy pro Valachy klíčová. Vzájemné zápasy hovoří ve prospěch Vsetína, avšak Benátečtí již několikrát v posledním duelu své soupeře zaskočili. Zda parta trenéra Kudrny zakončí venkovní část ročníku 2017/2018 úspěšně, to se dozvíme ve středu 21. února. Zápas na stadionu Na Lapači započne v 17:30. Vše podstatné přinese tradičně server onlajny.com.

Vsetínští budou bojovat do posledních chvil

Díky poslednímu zápasu, kdy Vsetínští uspěli na nájezdy proti Frýdku-Místku a potvrdili tak svou vynikající bilanci právě v této disciplíně, znovu mohou nahánět příčky zajišťující boje play-off. Aktuální bodový příděl Valachů je 74 bodů. Hned dva soupeři, Havířov a Třebíč, mají o čtyři body více. Kromě svých stoprocentních úspěchů musí Vsetínští doufat ve velké zaváhání jednoho z těch celků, které pronásledují.

Posledních pět zápasů týmu VHK ROBE Vsetín

VHK ROBE Vsetín vs. HC AZ Residomo Havířov 3:4pp

HC ČEZ Motor České Budějovice vs. VHK ROBE Vsetín 4:2

VHK ROBE Vsetín vs. LHK Jestřábi Prostějov 5:1

SK Trhači Kadaň vs. VHK ROBE Vsetín 2:5

VHK ROBE Vsetín vs. HC Frýdek-Místek 2:1sn

Statistické okénko

Vsetín má velkou zbraň ve druhém nejlepším střelci WSM ligy, kterým je David Březina s 22 vstřelenými brankami. K těmto trefám ještě připsal stejný počet asistencí a díky 44 bodům mu tak patří místo pro nejproduktivnějšího hráče Valachů. Není tedy divu, že je Březina nejaktivnějším střelcem, v průměru vypálí na soupeřovu branku přibližně sedmnáctkrát za zápas.

Velkým pomocným faktorem může být pro tým Vsetína domácí publikum. Stadion Na Lapači je druhým nejlépe obsazovaným hokejovým stánkem. V průměru sem na duel zeleno-žlutých dorazí 2576 fanoušků a jak je známo, vynikající atmosféra dělá hodně.

Tváří v tvář

Vzájemné zápasy

Jak vidí 4. vzájemný duel Semjon Mirochnikov?

Jaký očekáváte zápas? „Utkání očekáváme určitě hodně náročné, ale bude to jistě zajímavý duel i pro diváky, protože se Vsetínem se vždycky hraje na krev. Navíc ještě můžou postoupit do play off a o to víc budou chtít vyhrát. My jim ale určitě nic nedáme zadarmo.“

V čem je soupeřova největší síla? „V rychlém přechodu z obrany do útoku. Také mají v týmu o hodně zkušenější hráče, pokud je budeme porovnávat s našim mužstvem.“

Co bude klíčem k úspěchu? „Určitě potřebujeme hrát dobře odzadu, to je v podstatě základ, protože když dobře bráníte, tak z toho potom vznikají i šance v útoku. Také musíme dodržovat to, co nám řekne trenér, hrát obětavě, blokovat střely a být nepříjemní na malém prostoru."

Kdo se z benáteckých hráčů trefí? „Tak trefit se může každý, ale v posledních zápasech dává hodně gólů třeba Láďa Bittner nebo Matěj Psota. Z beků má výbornou střelu Tomáš Hanousek, takže myslím, že i on by se mohl trefit."

Vsetín povolil Benáteckým ve vzájemné sérii pouhé čtyři branky, sám se ale činil. Do sítě Středočechů dokázali Valaši dostat puk hned osmnáctkrát a vzpomínky na vzájemné duely tak mají velmi příjemné. Naposledy se tito dva soupeři potkali 10. ledna a symbolicky padlo u řeky Jizery deset branek. Hned devět z nich do sítě domácího celku. Čestný zásah na straně Benátek si tehdy připsal Matěj Psota. Vsetínští naopak ukázali, že o střelce nemají nouzi. Na výsledku 9:1 z pohledu Valachů se totiž podílelo hned devět různých střelců.

Poslední vzájemný zápas – 10. ledna

HC Benátky nad Jizerou vs. VHK ROBE Vsetín 1:9 (0:2, 0:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 46. Psota (Hrníčko, Bittner) – 1. Protasenja (Vítek, Janáček), 3. Frolo (Žák, Markovič), 27. Podešva (Dundáček, Vávra), 29. Kopta (Markovič, Březina), 37. Karafiát (Illéš, Dundáček), 41. Březina (Janáček, D. Krenželok), 48. Vávra (Slováček, Pokorný), 52. Dundáček (Vítek, Kopta), 53. Illéš (Protasenja).

Sestava Benátek: Žajdlík (27. Stezka) – T. Hanousek, Husa, Jandejsek, Kunst, Maier, Mirochnikov, Jan Bednář – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – Wiencek, Hrabík, Bělohorský – Kuťák, Šír, Průžek.

Sestava Vsetína: J. Pavelka (Šurý) – Janáček, D. Krenželok, Frolo, Ostrčil, Holomek, Dundáček, Žák – Markovič, Kopta, Březina – Protasenja, Kucharczyk, Illéš – Slováček, Podešva, Vávra – Vítek, Pokorný, Karafiát.

Sestavy z posledních zápasů

VHK ROBE Vsetín: J. Pavelka – D. Krenželok, Dundáček, Ostrčil, Slováček, Frolo, Holomek – Illéš, Podešva, Vávra (A) – Protasenja, Kucharczyk (A), P. Beránek – Markovič (C), Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Kajaba.

Benátky nad Jizerou: Žajdlík – T. Hanousek, Husa, Mirochnikov, Maier, Turský, Tržický – Psota, Bittner, Šír – Jeník, R. Veselý, Wiencek – Burda, Nezbeda, Bělohorský.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 54 165:127 98
10. TRE Třebíč 54 164:140 93
11. FRM Frýdek-Místek 54 189:156 85
12. PRO Prostějov 54 178:169 82
13. BEN Benátky n/J 54 142:172 66
14. UNL Ústí n/L 54 143:216 49
15. KAD Kadaň 54 117:232 42
16. SOK Sokolov 54 141:224 33
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
20.02.2020

Foto s Třebíčí

Foto z domácího utkání proti Třebíči naleznete zde.


17.02.2020

Dva hráči jen v Liberci

Ve zbytku sezóny již neobléknou benátecký dres dva liberečtí obránci. Jedenatřicetiletý Petr Kolmann a třiadvacetiletý Tomáš Havlín už mohou nastupovat pouze v barvách extraligového Liberce. Kolmann letos odehrál v Benátkách 22 zápasů a připsal si 11 kanadských bodů (1+10). Havlín nastoupil do 20 utkání se ziskem 5 kanadských bodů (2+3).


13.02.2020

Foto s Jihlavou

Foto z domácího utkání proti Dukle Jihlava naleznete zde.