2. 12. 2011 | Ondřej Nejedlo

Severočeský trojboj zakončíme v Mostě

Čtyřikrát za sebou nedokázali benátečtí hokejisté vyhrát za tři body. Nutno podotknout, že se utkali s velmi zdatnými soupeři. Nyní je čeká tým o poznání slabší. I když... Hokejisté Mostu v minulém kole skórovali na píseckém ledě šestkrát! Přesto si z jihu Čech nepřivezli ani bod, prohráli totiž 6:7. Poslední tým tabulky ale svoji kůži rozhodně lacino neprodá. Sice ztrácí na předposlední příčku 14 bodů, což je téměř přímo úměrné s dosavadním ziskem, ale Jeřábkova družina se bude bít do poslední chvíle. "V zápase chceme uspět a tím si upevnit svoje postavení v tabulce. Soupeře známe a jsme na něj připraveni. Bude to těžký bojovný zápas," hlásí před utkáním mladý benátecký obránce Jiří Říha.

Představujeme soupeře - HC Most

Oddíl ledního hokeje v Mostě byl založen v roce 1946. Oddíl provozoval svou činnost vedle staré průmyslové školy v Mostě. V té době neprobíhaly soutěže jednotlivých mužstev, ale byla hrána řada přátelských utkání se sousedním Chomutovem, Litvínovem aj. V té době bylo v oddíle jedno mužstvo žáků a mužů. Mužstvo mužů hrálo 1. A třídu, dnešní krajský přebor.

Novodobá historie oddílu ledního hokeje se dá shrnout do posledních deseti let. V roce 1996 výkonný výbor založil společnost s ručením omezením (HC Most spol. s r.o.), která měla svou činností vytvářet podmínky pro další rozvoj ledního hokeje v Mostě. Tuto společnost založili čtyři jednatelé, Jan Severini, Pavel Měska, Petr Ponert, a ing. Eliška Povová. Společnost vznikla ještě na starém zimním stadionu. V tomto roce se zastupitelstvo města Mostu rozhodlo o dostavbě nového zimního stadiónu.

V roce 1998 se celý oddíl přestěhoval do nového hokejového chrámu a začal psát zatím své nejlepší roky. Zlepšené podmínky přinesli své ovoce, družstvo mužů se po roce 2000 čtyřikrát pokoušelo projít neúspěšně baráží a postoupit do I. ligy ČR. Junioři a dorostenci postupují do I. ligy ČR. Oddíl zakládá oficiální hokejovou školu.

V roce 2006 oslavil klub 60. výročí svého založení a součastně i 10. výročí vzniku HC Most spol. s r.o. Největší dárek k výročí dali klubu muži "A" mužstva svým postupem do I. ligy ČR. Mostečtí se do první hokejové ligy vrátili po dvou sezónách strávených ve druhé lize. V pětičlenné baráži o druhou nejvyšší soutěž však Most možná trochu překvapivě předčil prvoligisty Písek s Chrudimí a spolu se Šumperkem se tak mohl radovat z postupu.

Rozhodčí

Utkání 16. kola bude jako hlavní rozhodčí řídit Zbyněk Kubičík z Nového Jičína. Na čarách mu budou asistovat Radim Adamec z Nového Jičína a Marian Poruba z Kopřivnice.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 4 21:7 11
2. JIH Jihlava 4 14:9 9
3. SLA Slavia 4 12:7 8
4. KLA Kladno 4 17:10 7
5. SOK Sokolov 4 18:12 7
6. BEN Benátky n/J 3 10:6 6
7. UNL Ústí n/L 4 12:14 6
8. KOL Kolín 4 11:14 6
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.


23.09.2020

Novicem Pekař

V utkání proti Frýdku-Místku poprvé přetáhne benátecký dres přes hlavu dvacetiletý útočník Matěj Pekař. Pekař v loňské sezóně působil v zámořské OHL, kde hrál nejprve za tým Barrie Colts. Zde ve 26 zápasech získal 29 kanadských bodů (14+15). Posléze působil v téže soutěži v týmu Sudbury Wolves, za něž odehrál 25 utkání se ziskem 34 kanadských bodů (12+22). V roce 2018 byl ve čtvrtém kole draftován týmem NHL Buffalo Sabres jako 94. v pořadí. Vloni se také zúčastnil MS hráčů do 20 let v Ostravě a Třinci. V pěti zápasech získal bod za asistenci. V českých mládežnických reprezentacích sehrál celkem 56 utkání.


23.09.2020

Do branky Pavelka

Na benáteckou soupisku byl dopsán sedmadvacetiletý brankář Jaroslav Pavelka, jenž má vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Pavelka vloni, vinou zranění, odchytal pouze 1 mistrovské utkání, ke kterému nastoupil v barvách prvoligového týmu HC Baník Sokolov (3,16, 90%). Byl brankářem extraligové Plzně, v níž se ale v extralize nepředstavil. V minulosti odchytal za Hradec Králové 50 extraligových utkání (2,23, 91,60%).