4. 2. 2016 | Martina Nová

Škoda, že jsme jeden bod ztratili, hodnotil zápas s Litoměřicemi ostřílený Jan Hlaváč

Přestože dvojnásobný mistr světa a bývalý hráč NHL, kde odehrál přes 400 utkání, Jan Hlaváč, v letošní sezóně neokusil ostré zápasové tempo, proti litoměřickému Stadionu hned dvakrát skóroval. Výpomoc figurující zároveň na soupisce extraligové Sparty však přiznala, že i přes gólový příspěvek to nebylo optimální. „Dlouho jsem nehrál a ještě to není ono.“ V útoku nastoupil shodou okolností se samými Jany – Plodkem, Ordošem a ke konci také Víškem. „Myslím, že jsme tam měli nějaký šance, dobré věci a že to bylo v pohodě,“ hodnotil spolupráci v lajně Hlaváč, jenž v loňské sezóně oblékal dres jiného prvoligového celku, kladenských Rytířů.

Jak byste ohodnotil dvoubodovou výhru po samostatných nájezdech proti Litoměřicím?

Těžko se mi to hodnotí, protože nevím, jak kluci hráli, ale tuším, že měli čtyři zápasy po sobě vyhraný. Je škoda, že jsme ten jeden bod ztratili, dvě minuty před koncem jsme ještě vedli. Pak si myslím, že tam byl takový sporný zákrok, ale to se nedá nic dělat. Přišli jsme o bod, mohly být ty tři.

Jak jste se cítil na ledě po dlouhé pauze?

No, nic moc. Dlouho jsem nehrál a ještě to není ono. Cítím, že nemám ty nohy, výbušnost, ale čím víc budu hrát, tím to bude lepší, to už mám vyzkoušený.

Přesto jste vstřelil dva góly. Ten první padl při skončení přesilovky…

Tam to bylo moc hezky sehraný. Povedli se nám tam dvě křižné přihrávky a pro gólmana je to těžký, když se to dá dobře. Mně se ta střela povedla, sedlo mi to.

Při té druhé brance obránce Plutnar zavedl z obranného pásma puk až do útočného, a vy jste pak dorážel…

Nádherně to udělal a jak se říká, před bránou padají góly. Sjel jsem si před branku, tam se to odrazilo a se štěstím ze vzduchu jsem to srazil do brány.

Jel jste i nájezd na gólmana Pavelku, proč tam to nevyšlo?

Tam mi to uteklo, chtěl jsem tam něco udělat, ale v posledním momentu, kdy jsem chtěl naznačit tu střelu, tak mi trošku utekl puk, a pak už to nešlo. Špatně jsem to provedl.

Mohl byste nějak okomentovat výkon rozhodčích v tomto zápase?

Ne, nebudu to hodnotit. (pousmání)

Nastoupil jste v lajně s Janem Plodkem a a Janem Ordošem, kterého ke konci zápasu vystřídal další Jan – Víšek. Jak byste zhodnotil souhru na ledě?

V Benátkách je to těžké, protože se moc netrénuje pohromadě, vždycky sem někdo přijede. Když mají ti hráči alespoň trošku to hokejové myšlení, tak se to dá dohromady rychle. Myslím, že jsme tam měli nějaký šance, dobré věci a že to bylo v pohodě.

Kdy jste se domlouval na působení ve Spartě a následně zde v Benátkách?

Je to dlouho. Se Spartou jsem byl dohodnutý od léta. Pak se řešilo, kde budu hrát, chvilku to vypadalo na Kladno, nakonec se to domluvilo tady a jsem za to rád.

Když jste hrál na Kladně, potkal jste se tam s trenérem Čelanským. Věděl jste tak, co očekávat?

My už jsme byli dokonce i spolu na večeři, myslím, že to bylo v úterý, a tam jsme se vlastně dohodli. Popovídali jsme si o taktice a tak, takže v pohodě.

A jak se Vám tady líbí? Třeba kabina?

Mně to je úplně jedno, já bych se klidně převlíkal i venku. (smích) Hlavně, že si můžu zahrát.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 42 121:94 73
10. PRO Prostějov 44 140:138 66
11. FRM Frýdek-Místek 40 130:112 62
12. TRE Třebíč 41 111:117 60
13. BEN Benátky n/J 41 109:140 50
14. UNL Ústí n/L 44 118:180 39
15. KAD Kadaň 43 95:180 30
16. SOK Sokolov 43 114:174 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
20.01.2020

Nový brankář

Na soupisku byl dopsán šestnáctiletý brankář Daniel Král z juniorského týmu extraligového Liberce. Český reprezentant do 17 let odchytal letos v liberecké juniorce 7 zápasů (3,93, 89,50%), 16 startů poté přidal za liberecký dorost (3,09, 90,70%).


17.01.2020

Změna termínu

Benátečtí hokejisté se v pondělí 20. ledna nepředstaví na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 24. ledna 2020.


14.01.2020

Foto proti Sokolovu

Foto z domácího utkání proti Sokolovu naleznete zde.