10. 11. 2016 | Martina Nová

Skvěle jsme blokovali střely, hodnotí výhru 4:1 Dominik Hrníčko

Benátky zvládly třetí domácí utkání v řadě na výbornou, když od začátku byli aktivnější a nebezpečnější, navíc přestáli všechna oslabení díky značné obětavosti a ze zadní pozice vše jistil brankář Lukáš Hosnedl. Dvěma body se zapsal do statistik útočník Dominik Hrníčko, když nahrával na obě dvě trefy Adama Dlouhého. „Myslím si, že je to hodně ubojovaný zápas. Měli jsme mnoho ubráněných oslabení, skvěle jsme blokovali střely,“ říká k vítězství 4:1 nad Přerovem mladý forvard.

Kromě týmového výkonu a obětavé obraně se Benáteckým zadařilo rovněž střelecky a celý pozitivní dojem dokresloval pozorný Hosnedl v bráně. „Dali jsme z brejků góly. Výborně chytal Hosi (Lukáš Hosnedl), který tady aktuální sezonu chytal poprvé, podržel nás,“ přiznává Dominik.

„Je to hodně o našich zblokovaných střelách v oslabení a Hosi, když puk náhodou prošel, tak výborně zaskočil. Je to jeho práce, ale předvedl výborný výkon,“ hledá hlavní body úspěšného zápasu proti Přerovu, kdy se domácí z 32 střel prosadili čtyřikrát, naopak hosté z 28 pokusů proměnili jen jediný.

Benátky měly utkání pod kontrolou od první třetiny, kdy svůj tým poslal do vedení Jan Víšek. Ve druhém dějství na 2:0 zvýšil Adam Chlapík a ve třetí části se dvěma trefami blýskl Adam Dlouhý po nahrávkách právě Dominika Hrníčka. „Obě situace byly z brejků. Při prvním jsem jel okolo obránce, naznačil jsem mu, naštěstí mi nehrál do těla, tak jsem ho obhodil,“ přibližuje gól na 3:0.

„Dal jsem mu to mezi nohy, stáhl se na mě druhý hráč a Čahy (Adam Dlouhý) byl sám před bránou, tak to hezky zakončil,“ popisuje Hrníčko. Mezi třetí a čtvrtou brankou Benáteckých ještě Hosnedl kapituloval, nicméně dvě minuty před koncem v přečíslení pojistili Středočeši své tři body čtvrtým pokořením Horčičky.„Při druhém gólu nás Ploďák (Jan Plodek) krásně vyslal dva na jednoho. Potom už hraje roli štěstí, jestli to tam spadne, nebo ne,“ připouští Hrníčko.

Díky dalším třem bodům Benátky získaly v trojici domácích duelů celkem sedm bodů a patří jim sedmá příčka se shodným počtem 35 bodů jako má šestý Přerov. „Je to super. Myslím si, že domácí zápasy je dobré zvládat, když přivezeme i venkovní body, tak to bude skvělé. Držíme se ve středu tabulky, jen tak dál pokračovat,“ hecuje tým do dalších klání.

V sobotu zavítají modrobílí na led prostějovských Jestřábů. „Prostějov má skvělé fanoušky, chodí hodně lidí. Myslím si, že bude důležité ustát první třetinu, první střídání, abychom nedostali hloupý gól. A pak my nějaké dáme, snad,“ vyhlíží příští kolo WSM ligy.

Následně již v pondělí hrají Benátečtí opět doma, tentokrát s houževnatým českobudějovickým Motorem. Přijďte kluky od 17:30 podpořit! „Když je tu hodně diváků, hraje se suprově. Je to atraktivní soupeř pro lidi, tak snad někdo dorazí,“ zakončuje Dominik.

FOTO: Zdeněk Langšádl / PPNA.cz

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 9 31:18 16
2. JIH Jihlava 7 24:17 16
3. SLA Slavia 8 22:16 16
4. BEN Benátky n/J 9 30:29 16
5. SOK Sokolov 8 32:22 15
6. KLA Kladno 8 30:22 15
7. VSE Vsetín 7 23:16 14
8. PRO Prostějov 10 37:33 13
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
09.10.2020

Čtyři zápasy odloženy

Z důvodu nařízení vlády budou domácí utkání proti Vrchlabí a Přerovu a venkovní zápasy na Kladně a ve Vsetíně odloženy. Termíny jejich konání by měly být známy během nadcházejícího týdne.


05.10.2020

Změna utkání

Ve středu 7.10.2020 se neuskuteční domácí utkání proti týmu HC Baník Sokolov z důvodu zdravotní indispozice několik hráčů sokolovského týmu. V Benátkách nad Jizerou se v derby utkání představí tým SC Kolín. Zápas bude bohužel bez přítomnosti diváků.


24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.