17. 11. 2016 | Věra Novotná

”Snad nám to štěstí chvíli vydrží,” doufá Jakub Husa

Jakub Husa patří ke stabilním pilířům obraných řad Benátek nad Jizerou. Jeho defenzivní úkoly jej nepředurčují ke sběru kanadských bodů. Jakubovým úkolem je bránit soupeřícím hráčům v průniku do útočného pásma a musíme uznat, že to se 194cm vysokému obránci daří. Přesvědčili se o tom také hráči Litoměřic, kteří si z Benátek odvezli bod za prohru 2:1 v prodloužení. Právě toto utkání zhodnotil devatenáctiletý bek.

Úvodní dvacetiminutovka byla od obou celků opatrná, ani jeden z týmů se nepouštěl do bezhlavého útočení. „Říkali jsme si, že budeme mít hráče nahoře a budeme hrát výborně odzadu, což se nám dařilo. Byla to nakonec taková oťukávaná, protože i soupeř hrál ze zabezpečené obrany,“ přiblížil Husa úvodní dějství, v němž se diváci gólu nedočkali, ačkoliv oba týmy šance měly. Během prvních deseti minut vylučovali rozhodčí hned třikrát, z toho ve dvou případech na straně Litoměřic. Benátečtí však svou nízkou produktivitu v přesilovkách prozatím nevylepšili. „Těžko říct. I soupeř měl dnes přesilové hry, které nevyužil. Dneska to bylo z obou stran v početních výhodách nepřesné.“

Závěrečné minuty první i druhé třetiny přinesly nejen několik šancí Litoměřic, ale také nejeden úlevný výdech benáteckých příznivců poté, kdy se obrana, v čele s brankářem Novotným dostala ze svízelné situace. „Nechtěl bych říct, že začneme zmatkovat, ale v závěru třetin vždy vypadneme ze systému, který po nás trenéři chtějí. Měli bychom to plnit až do konce třetiny, abychom se nedostávali pod tlak,“ okomentoval Jakub těžké momenty středočeského celku.

Právě prostřední část hry přinesla první změnu stavu. Ve 47. minutě se trefil litoměřický Kalla a pět minut před koncem poslední sirény vyrovnával v přesilové hře Jan Víšek. „Říkali jsme si, že kdo první dá, může vyhrát. Bohužel, první gól daly Litoměřice, ale my jsme to ještě zvládli srovnat,“ hodnotil mladý bek průběh utkání.

Středočechy tak čekalo desáté prodloužení v sezóně. Dnes poprvé se sladkou tečkou v podobě bodu navíc, o nějž se postaral kapitán Jan Plodek. „Je to tak. Věděli jsme o tom, měli jsme to v hlavách. Už dlouho jsme to nezlomili, vždycky se štěstí naklonilo k soupeři. Konečně se to podařilo. Snad to štěstíčko teď zůstane u nás,“ doufá devatenáctiletý obránce. A jaké klady našel Jakub Husa v utkání 25. kola? „Hodně nás podržel a výborně v bráně zachytal Filip Novotný. Dobře jsme zvládli konec utkání. Je důležité, že bereme dva body,“ řekl bek s číslem 3.

V sobotu vyjedou hokejisté Benátek nad Jizerou na led Havířova. I tam věří Husa v další body. „Bude to dlouhá cesta. Musíme se na to dobře připravit a vyspat. Doufám, že to tam zvládneme a prodloužíme bodovou sérii.“

Foto v článku: Zdeněk Langšádl - PPNA.cz