24. 2. 2017 | Věra Novotná

Tomáš Havlín: „Je to škoda, byl to vyrovnaný zápas.“

Sezona sice pro hokejisty Benátek nad Jizerou v předkole play-off skončila, ale za svůj výkon se středočeský celek rozhodně stydět nemusí. S týmem HC Frýdek-Místek odehráli svěřenci trenéra Čelanského skvělou partii a rovněž v posledním zápase předvedli hru hodnou vyřazovacích bojů. V zápase se třemi body skvěle uvedl Jan Hlaváč a dvěma brankami se blýskl rovněž kapitán benáteckého týmu Jan Plodek. Se stěžejními postavami duelu přineseme rozhovory v dalších dnech. Pátý duel předkola jsme hodnotili s Tomášem Havlínem, jenž byl u prvního gólu Středočechů.

Bezprostředně po zápase se slova hledala jen těžko. „Je to škoda. Měli jsme to na dosah, byl to vyrovnaný zápas,“ řekl na úvod Tomáš, který byl asistentem u úvodního gólu Jana Hlaváče. „To popravdě ani nevím. Dostal jsem to nahoru, vystřelil jsem, kluci si to pak nějak ťukli před bránou a dorazili. Spíš to byla náhoda,“ okomentoval úvodní branku domácích.

Spolupráci s ostříleným matadorem, jenž u Jizery vypomáhal i v minulé sezoně, si však nemohl vynachválit. Zatrénovat spolu ale nestihli. „Honza přijel vlastně až dneska na zápas. Je to neskutečný hráč, má velký přehled. Hraje se s ním opravdu skvěle,“ vyzdvihl Havlín přednosti svého dnešního nového spoluhráče.

Druhá třetina přinesla rychlý gól Benáteckých z hole kapitána Jana Plodka, jenž zařídil vyrovnání na 2:2. Z tribun to vypadalo, že má Honza na zakončení spoustu času. Tam bylo času dost,“ potvrdil naši domněnku Plodek. „Puk se odrazil, já jsem si počkal, potáhnul to do forhendu a pověsil,“ popsal svou akci.

Během následujících pěti minut však Slezané odskočili o dvě branky a Benátečtí tak museli znovu dotahovat. U třetí branky Středočechů byl opět Jan Plodek, tentokrát to však byla rychlá a trochu šťastná akce. „Já jsem stál zády, vůbec jsem nevěděl, kde je puk. Najednou jsem ho uviděl, tak jsem do něj bekhendem praštil a trefil jsem to.“ V polovině prostřední části zařídil čtvrtou branku domácích Kryštof Hrabík a vše tak musela rozhodnout poslední dvacetiminutovka.

Třetí třetina zůstávala dlouho nerozhodnou. V posledních čtyřech minutách se však s góly roztrhl pytel. Pátý gól přidali jako první hosté, podle Havlína nebyla tato branka zlomovým momentem, ale sebrala poslední zbytky sil. „My jsme si to ztížili už na začátku, kdy se soupeř dostal do vedení. Dotáhnout ho nám sebralo spoustu sil, měli jsme hodně vyloučených hráčů. Postupně měl soupeř celý zápas velký tlak, spoustu šancí v přesilovkách. Ten pátý gól nás už asi nejspíš zlomil,“ připustil mladý obránce.

Benátečtí dokázali znovu vyrovnat, na následující branku již ale odpověď nenašli. „Ten náš pátý gól nás nakopnul. Byla to škoda, power-play se nám nepovedla a soupeř to zvládnul. Zblokovali výborně dvě, tři střely a už si ten závěr pohlídali,“ shrnul poslední minuty zápasu Havlín.

Kladné stránky dnešního zápasu našel Tomáš bez problémů. „Dneska to byla určitě obrovská bojovnost. Blokovali jsme střely, hlavně v oslabení, což bylo to, co nás zdobilo celou sezonu. Bojovali jsme jeden za druhého.“ Na celkové zhodnocení předkola je ale ještě příliš brzy. „Nyní se předkolo hrozně těžce hodnotí, na to je brzy. Zápas u nich, kdy jsme dostali 1:7, byla skoro ostuda. Na druhou stranu, je to play-off. Jeden den člověk prohraje 1:7, druhý den 2:0 vyhraje. Budeme si to muset nechat projít hlavou, než budeme moci nějakým způsobem hodnotit výsledek. Myslím si, že některé zápasy jsme nehráli špatně, ale v těch rozhodujících chvílích, hlavně dneska, nám chybělo štěstíčko. To už je ale play-off,“ uzavřel rozhovor Havlín.

FOTO: Zdeněk Langšádl – PPNA.cz

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 43 121:96 73
10. PRO Prostějov 45 146:140 69
11. FRM Frýdek-Místek 42 142:117 68
12. TRE Třebíč 43 118:123 64
13. BEN Benátky n/J 43 115:147 52
14. UNL Ústí n/L 45 121:185 39
15. KAD Kadaň 44 97:180 33
16. SOK Sokolov 45 118:187 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
23.01.2020

Na soupisce Měchura

Na benáteckou soupisku přibylo jméno šestnáctiletého útočníka Adama Měchury. Ten v letošní sezóně nastupoval v libereckém dorostu (6 zápasů, 8 kanadských bodů, 5+3). Více utkání sehrál v liberekém juniorském týmu (17 zápasů, 7 kanadských bodů, 5+2). Je mládežnickým reprezentantem do 17 let. V tomto výběru letos odehrál 16 zápasů a získal 6 kanadských bodů (1+5).


20.01.2020

Nový brankář

Na soupisku byl dopsán šestnáctiletý brankář Daniel Král z juniorského týmu extraligového Liberce. Český reprezentant do 17 let odchytal letos v liberecké juniorce 7 zápasů (3,93, 89,50%), 16 startů poté přidal za liberecký dorost (3,09, 90,70%).


17.01.2020

Změna termínu

Benátečtí hokejisté se v pondělí 20. ledna nepředstaví na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 24. ledna 2020.