6. 7. 2017 | Věra Novotná

Týmové ”hračičky”

Dnešní díl kroniky je o hokejistech, o kterých nejeden člověk na ochozech pronesl, že jsou to „hračičky“. Samozřejmě, v tom dobrém slova smyslu. Od každého z nich jsme viděli nejednu pěknou kličku, případně velmi povedený pas. I oni patřili minulý rok do skvělé party, kterou benátečtí hokejisté dokázali vytvořit, ať už byli v jakémkoliv složení. Aktéry osmnáctého dílu jsou Jan Havel, Adam Chlapík, Daniel Špaček a Adam Dlouhý.

Dvacetiletý sparťanský útočník Jan Havel, který za „A“ tým pražského „S“ stihl tři duely, nastoupil pod trenérem Čelanským k sedmatřiceti zápasům, v nichž zaznamenal deset kanadských bodů (5+5). V minulém ročníku WSM ligy se Honza objevil poprvé u řeky Jizery v kole pátém, na svůj první kanadský bod si však musel počkat až do kola následujícího.

V tolikrát vzpomínaném utkání proti celku SK Trhači Kadaň, v němž benátečtí hokejisté svého soupeře přehráli vysoko 8:3, byl Jan Havel u dvou branek z osmi. Tento zápas lze tak zařadit jako jeho nejpovedenější, co se produktivity týče.

Třiadvacetiletý útočník Adam Chlapík, který má za sebou i angažmá v USHL (United States Hockey League), tedy v americké lize juniorů, se poprvé v dresu Benátek objevil na ledě Havířova, kde asistoval na gól Jana Havla. Mladému útočníkovi, který působil na pozici pravého křídla, se ale dařilo i dál. Mezi 21. – 25. kolem nasbíral šest kanadských bodů (3+3). Hned dva duely, konkrétně proti Ústí nad Labem a Prostějovu, byly pro Chlapíka dvoubodové.

Ve středu 16. listopadu, v domácím utkání proti Litoměřicím, se Chlapík objevil naposledy. O dva měsíce později se na benáteckém webu objevilo oznámení, že Adam Chlapík kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům ukončil hokejovou kariéru. Ani ze svého posledního zápasu však neodešel bez zápisu svého jména do statistik. V 55. minutě poprvé otevřel střelecký účet benáteckých a díky této brance tak vyrovnal stav na 1:1. Středočeši poté dokonali obrat v prodloužení.

Zkušeným matadorem je v benátecké kabině Daniel Špaček, jenž u řeky Jizery působí již devět sezon a je jisté, že i v té další bude středočeský klub jeho působištěm. Uplynulý ročník patřil bodově k těm slabším, avšak v čem Daniel vynikal, to byla schopnost motivovat své spoluhráče v rozhodujících chvílích, čehož jsme mohli být několikrát svědky.

Špaček své síly rozdělil, stejně jako v sezonách minulých, mezi „A“ tým Bílých tygrů a benátecký klub. V součtu odehrál 46 zápasů. Duelů v dresu Benátek nad Jizerou bylo rovných dvacet. Kanadských bodů poté 8 (6+2). I Špaček se zařadil mezi ty hráče, kteří zažili vícebodový večer. V rámci 19. kole se Benátečtí opět střetli s Kadaní, která jim vrátila předchozí porážku. V konečném součtu Středočeši padli 2:4, u obou gólů Benáteckých byl tehdy právě Daniel Špaček. V šesté minutě nejprve sám skóroval, a na konci utkání ještě korigoval skóre přihrávkou na kapitána Plodka.

Pro liberecké levé křídlo Adama Dlouhého byl loňský ročník tím třetím, v němž oblékl dres s benáteckým znakem. Nutno dodat, že statistiky hráče s číslem 11 se rok od roku zlepšují. V sezoně 2016/2017 se jeho bodový příděl zastavil na čísle 18 (8+10). Celkem Dlouhý naskočil ke 48 zápasům.

I Adam si uměl za zápas připsat více než 1 bod a to celkem čtyřikrát. Poprvé se mu to povedlo v zápase proti Havířovu (0+2), poté na domácím ledě v souboji s Ústím nad Labem (1+1) a rovněž v následujícím zápase před domácím publikem, v němž se Benátky postavily Přerovu (2+0). Poslední dvoubodový zápas přišel opět v benátecké aréně, tentokrát proti Kadani, kde byl Dlouhého zápis do statistik opět 2+0.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 9 31:18 16
2. JIH Jihlava 7 24:17 16
3. SLA Slavia 8 22:16 16
4. BEN Benátky n/J 9 30:29 16
5. SOK Sokolov 8 32:22 15
6. KLA Kladno 8 30:22 15
7. VSE Vsetín 7 23:16 14
8. PRO Prostějov 10 37:33 13
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
09.10.2020

Čtyři zápasy odloženy

Z důvodu nařízení vlády budou domácí utkání proti Vrchlabí a Přerovu a venkovní zápasy na Kladně a ve Vsetíně odloženy. Termíny jejich konání by měly být známy během nadcházejícího týdne.


05.10.2020

Změna utkání

Ve středu 7.10.2020 se neuskuteční domácí utkání proti týmu HC Baník Sokolov z důvodu zdravotní indispozice několik hráčů sokolovského týmu. V Benátkách nad Jizerou se v derby utkání představí tým SC Kolín. Zápas bude bohužel bez přítomnosti diváků.


24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.