19. 11. 2021 | Tomáš Nejedlo

V sobotu do Benátek dorazí nebezpečný Baník Sokolov

Dvaadvacáté pokračování letošního ročníku Chance ligy mezi sebe svede mimo jiných také celky Benátek a Sokolova. U řeky Jizery se tak střetne aktuálně čtrnáctý a šestý tým tabulky tuzemské druhé nejvyšší hokejové soutěže a Benátečtí prahnou po dalších velmi důležitých bodech, neboť situace v tabulce je značně vyrovnaná. Benátky po výhře nad Slavií bohužel na ledě lídra z Třebíče padli jednoznačným výsledkem 0:5, avšak takové zápasy musí Jirušova družina hodit za hlavu a soustředit se na duely nejbližší. Právě ten s Baníkem bude velmi těžký, vždyť Sokolov v listopadu drží sérii čtyř výher ze čtyř zápasů a to je velkým varováním. Vzájemný duel bude sehrán v sobotu 20. listopadu se začátkem v 17:00 hodin a jeho průběh přiblíží také tradiční textový on-line přenos!

Oba týmy ve 21. kole Chance ligy

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Bittner (Tureček, Dočekal), 16. Gajarský (Zabloudil, Vodný), 18. Dočekal, 51. Bittner (Vodný, Hunkes), 59. Bittner (Střondala, Hunkes). Rozhodčí: Cabák, Sýkora - Gančarčík, Jindra. Vyloučení: 5:6, navíc Klapka (BEN) trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 947. Střely na branku: 30:23.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (21. Král) - Žůrek, Aubrecht, Kunst, Šedivý, Bukač, Hampl, Patzelt - Šír, Dušek, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Klapka, Jansa, Wiencek - Křepelka, Kalaj, Čermák. Trenéři: Jiruš, Nečas a Stejskal.

HC Baník Sokolov - HC Frýdek-Místek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Šmerha (J. Pohl), 28. Kuťák (Jurčík), 59. Jiskra (Pořízek, Jurčík). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Sedláček, Baxa. Vyloučení: 3:6, navíc Šmerha 5 minut – Tomi 5 minut a do konce utkání, Christov 5 minut. Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0. Diváci: 562. Střely na branku: 40:25.

Sestava HC Baník Sokolov: A. Beran – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Vodička, Mrowiec – Jurčík, Jiskra, Tomi – D. Přibyl, Kverka, Kružík – Pořízek, T. Rohan, Šmerha – Křemen, Kuťák, M. Sloboda. Trenéři: Štrba, Holejšovský, Šik a Fečo.