21. 3. 2021 | Ondřej Nejedlo

V uplynulé sezóně nastoupila za Benátky pětadvacítka hráčů mládežnického věku

Dvaadvacet juniorů a tři dorostenci v prvoligové sezóně 2020/21 oblékli prvoligový benátecký dres. Nejvíce zápasů odehrál obránce Filip Kovář, který vynechal pouze jedno mistrovské utkání. Nejproduktivnějším juniorem se s 18 kanadskými body stal Vojtěch Jiruš, který napříč všemi týmy obsadil třetí příčku v bodování hráčů mladších dvaceti let. Čtyři hráči benáteckého kádru se zúčastnili MS hráčů do 20 let, stejný počet pak figuruje v širší nominaci na MS hráčů do 18 let.

Mezi mladými brankáři dostával nejvíce prostoru mezi tyčemi benátecké branky sedmnáctiletý Daniel Král. Havlíčkobrodský odchovanec nastupoval po odchodu zkušenějšího kolegy Lukáše Paříka do zámoří v druhé polovině prvoligové soutěže. V benáteckých barvách odchytal dobrá utkání. Zmiňme zápas na ledě vedoucí Jihlavy, kde se velkou měrou podílel na dvoubodovém zisku, když si připsal dvaapadesát úspěšných zákroků. Výborný výkon předvedl také v domácím prostředí proti Prostějovu. Král figuruje v širší nominaci na MS hráčů do 18 let. Celkem odchytal 11 zápasů (3,58g/zápas, 88,99% úspěšnost zákroků). O dva a půl roků staršího Lukáše Paříka se týkala první polovina sezóny. Pařík se v Benátkách rozchytával před MS hráčů do 20 let, kterého se zúčastnil a do dvou zápasů také nastoupil. V Benátkách nad Jizerou nastoupil do 10 zápasů (3,28g/zápas, 89,78% úspěšnost zásahů), z nichž v pouze třech utkáních benátečtí hráči nebodovali. Talentovaný brankář, draftovaný Los Angeles Kings, do svých statistik zapsal také start v seniorské reprezentaci. Zachytal si na finské Karjale v zápase proti Rusku. Po návratu do zámoří působí v týmu Dubuque Fighting Saints (USHL). V posledním prvoligovém kole na slávistickém ledě naskočil do benátecké branky teprve šestnáctiletý Štěpán Vopravil. Odchovanec liberecké líhně si v něm připsal 8 úspěšných zákroků, čtyřikrát inkasoval (7,50g/zápas, 66,67%), avšak i on potvrdil, že v budoucnu může být velice kvalitním brankářem, který má celou svoji kariéru teprve před sebou.

Jak již bylo zmíněno, nejvíce zápasů mezi benáteckými obránci sehrál osmnáctiletý Filip Kovář. V Benátkách nad Jizerou již nastoupil do třetí sezóny. V té uplynulé si připsal dva kanadské body za stejný počet asistencí a také jeho porce času, stráveném na ledě, se oproti minulým ročníkům určitě zvedla. Kovář je v širším kádru reprezentace do dvaceti let. O deset utkání méně absolvoval o rok mladší Jakub Šedivý. Ten si v uplynulém ročníku připsal také první branku mezi seniory, k ní přidal dvě asistence. V účasti na ledě +/- byl mezi benáteckými beky na druhém místě za Petrem Krejčím. Není tak divu, že Šedivý se připravuje pod dohledem trenéra Petra v kádru reprezentační osmnáctky, která se chystá na světový šampionát do USA. Společně se Šedivým by se této vrcholné akce osmnáctiletých hráčů mohl zúčastnit také o tři měsíce starší prachatický rodák Martin Böhm. Ten v letošní sezóně sehrál v Benátkách nad Jizerou 17 zápasů a zapsal 2 kanadské body za dvě branky. V druhé polovině letošní sezóně nastupoval v Benátkách nad Jizerou také osmnáctiletý Jan Hampl. Hampl měl aktuální sezónu strávit v zámořském týmu Saint John Sea Dogs, nakonec ale zůstal v České republice. Kolínský odchovanec odehrál za Benátky 11 zápasů, v nichž nebodoval. I on je v širším kádru reprezentace do dvaceti let.

Šestnáctiletý Tomáš Cibulka je věkem ještě dorostenec. V Benátkách nad Jizerou sehrál 10 zápasů a připsal si 2 kanadské body za asistence. Cibulka především ohromil cizelérsky proměněným rozhodujícím samostatným nájezdem na jihlavském ledě, díky němuž se zviditelnil v očích nejednoho hokejového fanouška. Stejný počet utkání odehrál o dva roky starší Tomáš Kollert. Ten v závěru prvoligového ročníku nastupoval dokonce v útoku, kanadský bod však nezískal. V šesti případech nastoupil za Benátky polský mládežnický reprezentant Szymon Bieniek. Ani on do statistik žádný kanadský bod nezískal. Před mistrovstvím světa hráčů do 20 let se v Benátkách nad Jizerou dostával do herní pohody dvacetiletý Martin Hugo Haš. Hráč, jehož si v roce 2019 vybral v draftu tým Washington Capitals, sehrál v druhé nejvyšší české hokejové soutěži 4 utkání a získal bod za asistenci. Světový šampionát byl pro Haše již čtvrtým, jehož se zúčastnil. Dvakrát startoval na osmnáctkách, nyní byl již podruhé na dvacítkách.

Mezi útočníky odehrál nejvíce zápasů devatenáctiletý Vojtěch Jiruš. Ve 29 mistrovských zápasech získal 18 kanadských bodů (10+8). Nejenže se tak stal lídrem benáteckých statistik, vstřelil také nejvíce branek. V kanadském bodování juniorů napříč druhou nejvyšší hokejovou soutěží mu patří třetí místo za jedenadvacetibodovými sokolovskými útočníky Michalem Gutem a Patrikem Prymulou. Společně s Gutem pak vstřelil nejvíce branek. I Jiruš je členem širšího kádru nově tvořící se reprezentační dvacítky. O pět zápasů méně sehrál v Benátkách osmnáctiletý Filip Jansa. Získal v nich 10 kanadských bodů (3+7) a v bodování juniorů skončil na dvanáctém místě. Hráč, který nikdy neprošel mládežnickými reprezentačními výběry, by mohl prvně naskočit v nejstarší kategorii, jelikož ve výběru reprezentačního trenéra do dvaceti let Karla Mlejnka, figuruje mezi náhradníky. Sedmnáctiletý Petr Gajda naopak bojuje o nominaci na MS hráčů do 18 let. V Benátkách nad Jizerou letos sehrál 16 mistrovských zápasů a získal 3 kanadské body za stejný počet branek. Nejlépe jistě bude vzpomínat na zápas na ústeckém ledě, kde svého reprezentačního kolegu Šatného, překonal hned dvakrát a výrazně se podílel na zisku jednoho bodu. O jeden zápas méně sehrála za Benátky dvojice Adam Měchura a David Putz. Oba jsou odchovanci z jihu Čech. Prvně jmenovaný, písecký rodák, získal jeden kanadský bod za asistenci, Putz vyšel bodově naprázdno. Měchuru vyřadilo z boje o konečnou nominaci na MS hráčů do 18 let nepříjemné zranění.

Ve 14 utkáních nastoupil dorostenec Jakub Hujer. Při svém prvním kontaktu se seniorským hokejem získal 5 kanadských bodů (1+4). Trefil se do sítě zkušeného bývalého lotyšského reprezentanta Ervinse Muštukovse v domácím zápase proti Porubě. Vyhrál tak kanadské bodování dorostenců v Chance lize. Stejný počet kanadských bodů zaznamenal také vrchlabský František Formánek, ten ovšem sehrál o osm zápasů více. Jedenáct zápasů odehrál za Benátky osmnáctiletý Vojtěch Strnad. Zaznamenal v nich 4 kanadské body (1+3). Nejlepší zápas odehrál liberecký odchovanec na litoměřickém ledě, kde jeho útok s Šafařovským a Křepelkou vstřelil obě branky.

Právě Jan Křepelka sehrál v Benátkách o jeden zápas méně a také si připsal o bod méně než Strnad (1+2). Svoji jedinou branku vstřelil Křepelka v Havířově, kde pomohl po šedesáti minutách k cennému remízovému stavu. V 8 případech nastoupil v benáteckém dresu Benjamin Vomáčka. Toho vyřadilo ze závěrečných bojů zranění. Přesto dokázal v osmi případech dvakrát skórovat. Vstřelit branku se mu podařilo hned ve svém letošním prvním zápase v Kladně, poté skóroval také při těsné domácí výhře 3:2 s Prostějovem. Sedm zápasů sehráli za Benátky nad Jizerou letošní účastníci mistrovství světa hráčů do 20 let Jakub Rychlovský a Adam Najman. Oba sehráli v Benátkách nezanedbatelnou roli a s nimi v sestavě získával benátecký tým důležité výhry. Kdoví, možná pokud by se v důležitém období sezóny častěji objevovali v benáteckých barvách, mohli by Středočeši zaútočit i na vyřazovací část. Prvně jmenovaný získal 9 kanadských bodů (2+7), Najman pak o tři body méně (2+4). Oba hráči jsou také nedílnou součásti liberecké sestavy v právě probíhajícím extraligovém play-off. Pětkrát nastoupil za Benátky slovenský mládežnický reprezentant Michael Drábek. Kanadský bod v nich nezískal a před koncem přestupního období se vrátil do své vlasti. Nejprve nastupoval v druhé nejvyšší soutěž v Levicích, nyní bojuje v extraligové Nitře, kde již dvakrát skóroval. Na začátku sezóny nastoupil do 4 utkání také Jan Cikhart. Ani on si v nich kanadský bod nepřipsal a z benátecké sestavy se tiše vytratil. Angažovala jej pražská Sparta, kvůli epidemii koronaviru se ale zastavily mládežnické soutěže. Cikhart si tak na ostrý zápas musel počkat až do závěru sezóny, kdy jedenkrát nastoupil za prvoligový Sokolov. Dvě utkání sehrál za Benátky německý mládežnický reprezentant Bennet Rossmy. Rodák ze Žitavy si v nich připsal bod za asistenci. Brzy ale opustil česká kolbiště a zamířil do Německa, kde momentálně nastupuje v druhé nejvyšší soutěži v barvách lužických lišek (Lausitzer Füchse). Zaznamenal tu již 12 kanadských bodů a v klubové produktivitě je devátý.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 3 19:1 9
2. CHM Chomutov 3 17:6 9
3. LET Letňany 3 16:6 9
4. MOL Most 3 12:6 9
5. UNL Ústí nad Labem 3 9:4 9
6. TAB Tábor 3 12:10 6
7. BEN Benátky n/J 3 6:7 5
8. HRO Hronov 3 4:12 4
9. DEC Děčín 3 12:10 3
10. JBL Jablonec 3 11:11 3
11. RIS Řisuty 3 10:13 3
12. KLT Klatovy 3 9:12 3
13. CHB Cheb 3 5:11 0
14. KOB Kobra Praha 3 4:12 0
15. PIS Písek 3 6:17 0
16. VRC Vrchlabí 3 2:16 0
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
15.09.2022

Permanentky v prodeji

Klub HC Benátky informuje, že jsou k prodeji permanentky na utkání 2. hokejové ligy v sezóně 2022/23, a to na pokladně při zápasech "A" mužstva nebo na sekretariátu klubu po dohodě na e-mailu: hokej@benatky.cz nebo tel. čísle 326 316 500 - p. Nejedlo. Cena celosezónní vstupenky činí 750,- Kč.


29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.