6. 5. 2024 | Tomáš Nejedlo

V závěru dubna proběhla tradiční valná hromada klubu

Valnou hromadu, konanou v klubových prostorách benáteckého zimního stadionu, zahájil a celým programem vedl předseda klubu Karel Krinwald, který přivítal všechny přítomné členy klubu, hráče, ostatní příznivce a v neposlední řadě hosty, zejména pak tajemníka města Benátky nad Jizerou pana Marka Maříka a člena zastupitelstva města Benátky nad Jizerou pana Jiřího Jandu (ti svou účastí zastoupili starostu města pana Karla Bendla, který se kvůli své pracovní zaneprázdněnosti musel tentokrát omluvit).

K jednotlivým bodům programu:

  • Zpráva o činnosti klubu:

Úvodní zprávu přednesl prezident klubu Karel Krinwald a ve své řeči poděkoval všem členům klubu za jejich práci, kdy ocenil zejména všechny trenéry klubu za jejich trpělivou práci, která je dle jeho slov na stoupající tendenci. Dále informoval o chystané celodenní akci u příležitosti 90. výročí založení klubu – ta je naplánována na sobotu 7. září a jejím vyvrcholením bude utkání bývalých hráčů HC Benátky s reprezentačním výběrem veteránů České republiky. Prezident klubu se v krátkosti zastavil i u ekonomické stránky klubu (podrobněji informoval Radek Dostál v dalším z bodů programu) s tím, že v dalším období si klub dává za cíl více šetřit, nikoliv však u trenérů ani u mládeže obecně! Speciální poděkování pak vyslovil trenéru „A“ mužstva Martinu Novákovi, který se týmu ujal po bezúspěšném hledání trenéra a při svých dalších pracovních činnostech si se svými asistenty vedl zdárně.

O členských příspěvcích na nadcházející sezónu informoval člen VV klubu Michal Fornůsek. Jejich předpis je stanoven v Klubovém informačním systému klubu („dále KIS“), který velmi dobře funguje už od uplynulé sezóny. Systém KIS usnadňuje komunikaci mezi trenéry a hráči (rodiči) napříč všemi kategoriemi klubu, přehledně zaznamenává platby příspěvků, udržuje aktuální informace v kalendářích atd. Kromě komunikace prostřednictvím KISu Michal Fornůsek kvitoval také videopřenosy ze všech domácích zápasů klubu díky Czech Ice hockey TV, na které se dá podívat i zpětně ze záznamů.

O provozu zimního stadionu a novinkách informoval ředitel Správy sportovních zařízení města Benátky Martin Novák, zároveň člen VV HC Benátky. V roce 2023 byly po dvaceti letech kompletně vyměněny mantinely a plexiskla, což dalo stadionu opět modernější kabát. Chystaná je letní výměna chlazení, kdy to původní je z roku 1992. To nové by mělo být mnohem úspornější a účinnější, což by mělo být letošní největší investicí. Dále v dřevěné boudě u tenisu nad zimním stadionu bude vybudován „skatemill“ - hokejový trenažér na bruslení pro naši mládež. Samozřejmostí je běžný celkový úklid stadionu, včetně výmalby prostor i tribuny.

O mládežnických kategoriích se podrobně rozpovídal svazový trenér mládeže HC Benátky Václav Haspeklo. Zhodnotil fungování všech družstev – od juniorů až po nejmenší přípravku. Všichni hráči úspěšně reprezentovali klub ve svých soutěžích. Velmi potěšující je 27 nových dětí do náboru nejmenších, kdy se letos osvědčila i spolupráce se školami i okolními obcemi.

Fungování dospělého „A“ mužstva má na starosti sportovní ředitel Jan Stehlík. Po loňské sezóně, kdy se stavěl zcela nový tým, se letos pod vedením trenérské trojice Novák, Škaloud a Vorel podařilo nakonec skončit na celkovém sedmém místě, což je pro benátecký hokej úspěchem. Podařilo se v předkole play-off přejít přes Ústí nad Labem a v osmifinále potrápit pozdějšího semifinalistu Tábor. Pro další sezónu bude cílem toto minimálně zopakovat, ne-li vylepšit. „B“ mužstvo přebírá Petr Vorel s cílem stabilizovat tým a zlepšit jeho fungování v rámci krajské soutěže mužů.

  • Zpráva o hospodaření klubu:

Ekonomickou zprávu o hospodaření ve svém podrobném projevu přednesl Radek Dostál, kdy seznámil VH o dotačních a ostatních příjmech klubu, stejně jako o výdajích – trenéři, doprava na zápasy, rozhodčí, odměny atd. Klub v uplynulém roce 2023 hospodařil s drobnou ztrátou s tím, že byla dopředu nakoupena výstroj, hokejky apod, tudíž sezónu klub s mínusem začínat nebude. Co se týče návrhu rozpočtu na další rok – příjem by měl být lehce vyšší než v uplynulém období, nicméně i přes výdaje, s nimiž se počítá, by rozpočet měl být vyrovnaný.

  • Diskuze:

V rámci diskuze poděkoval prezident klubu fanklubu za jeho podporu klubu. Fanoušci se v sezóně účastnili i řady výjezdů na venkovní utkání, včetně zápasů play-off, za to jim patří poděkování. Jinak v rámci diskuze nikdo jiný podnět neměl, a tak se mohlo plynule přejít k dalšímu bodu programu.

  • Usnesení:

Usnesení z VH bylo všemi přítomnými schváleno.

  • Závěr:

Na závěr předseda klubu Karel Krinwald všem poděkoval za účast a zejména za podporu klubu, dále za činnost pro klub a popřál všem hodně zdraví a úspěchů ve společné práci pro klub HC Benátky nad Jizerou.

Další články

TABULKA LIGY nadstavba sk. B
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Benátky n.J. 12 62
2. HC Kobra Praha 12 58
3. HC Stadion Cheb 12 48
4. HK Kralupy n.Vltavou 12 44
5. HC Wikov Hronov 12 41
6. IHC Králové Písek 12 38
7. TJ HC Řisuty 12 24
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
21.05.2024

Výroční zpráva 2023

Výroční zpráva HC Benátky nad Jizerou 2023


11.04.2024

Valná hromada

Klub HC Benátky nad Jizerou zve všechny své členy a příznivce na valnou hromadu, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna od 18:00 hodin v prostorách VIP na zimním stadionu v Benátkách.


27.03.2024

Velikonoční memoriály

Ve velikonočním čase se na ZS v Benátkách budou konat dva tradiční turnaje mládeže. Ve čtvrtek 28. března od 8:00 Memoriál Tomáše Hraběte kategorie U10 a o den později - v pátek 29. března od 8:00 hodin také od 8:00 Memoriál PhDr. Bohumila Bartoně kategorie U12. Tak přijďte fandit!