11. 12. 2016 | Martina Nová

Vánoce se blíží, jak se na ně těší Benátečtí?

Již necelé dva týdny zbývají do vánočních svátků, přesto však jejich atmosféra se již rozprostírá okolo nás. Benátečtí hokejisté budou mít zápasovou přestávku během Vánoc, tudíž si budou moci odpočinout a nabrat nové síly během tohoto kouzelného času. V následujících řádcích se dozvíte, jak se na svátky těší Lukáš Volf nebo Ivan Ďurač, co za film nebo pohádku si rádi pustí Josef Mikyska a Jakub Husa nebo jaké cukroví preferuje Ondřej Mikliš a Dominik Hrníčko.

Čas rodiny, odpočinku, dobrého jídla a pohádek

Vánoce jsou obdobím klidu, odpočinku a lásky, přestože to tak mnohdy nevypadá. Nicméně benátečtí hokejisté se právě těší na vánoční relaxaci a možnost nabrat novou sílu do zbytku sezony. “Těším se, máme tam i nějaké volno. Těším se na odpočinek s rodinou, určitě si to užiju, odpočinu si. Po Vánocích zpátky do práce a zpátky makat,“ říká JAKUB HUSA.

Na vánoční čas se těší také ONDŘEJ MIKLIŠ, který po letech s reprezentačními povinnostmi koncem prosince bude moci trávit čas opět v kruhu rodiny. “Na Vánoce se hrozně moc těším každý rok, i když v posledních pár letech jsem je strávil na reprezentačních akcích, takže jsem si je s rodinou moc neužil, ale líbí se mi vánoční atmosféra.“

Pro LUKÁŠE VOLFA je, podobně jako pro Ondřeje, největším lákadlem možnost být s rodinou. “Nejvíce se těším na rodinu a kamarády, a také na těch pár volných dní.“ Jak to má IVAN ĎURAČ? “Na Vánoce se těším hodně, hlavně na to jídlo, pohodu a klid.“ Na výborné sváteční pokrmy nezapomíná ani DOMINIK HRNÍČKO. “Nejvíce se určitě těším na kapra a řízek se salátem a takovou tu rodinnou sešlost a shledání a také na filmy a pohádky.“

Bramborový salát, rohlíčky nebo vosí hnízda?

Symbolem Vánoc je pochopitelně i řada výtečných pokrmů a cukroví. Které cukroví má rád ONDŘEJ MIKLIŠ? “Na cukroví nějak moc nejsem, spíše se těším na večeři, to se vždy přecpu, ale když už nějaké cukroví mam říct, tak jsou to vosí hnízda,“ uznává s úsměvem mladý bek. Ani IVAN ĎURAČ není velkým zastáncem sladkého, avšak i on nachází případnou variantu. “Cukroví moc nemusím, a když už, tak jen rohlíčky.“

Rohlíčky nepohrdne ani obránce JAKUB HUSA. “Cukroví určitě od mamky a od babičky, to si vždycky dám, nějaké rohlíčky a tak. Patří to k Vánocům a těším se na to.“ LUKÁŠ VOLF naopak preferuje cukroví, které krouží okolo rumu. “Mám rád rumové kuličky a vosí hnízda.“ Škálu druhů cukroví ještě rozšířil DOMINIK HRNÍČKO. “Brabanstké dortíčky a banánky.“ A co by za svůj nejoblíbenější pokrm označil forvard JOSEF MIKYSKA? “Bramborový salát a řízek,“ říká jednoznačně.

Petr Máchal, Ivánek a Griswoldovi

Někdo má raději tradiční pohádky, někdo se raději podívá na vánoční filmovou klasiku. JAKUB HUSA zastává pohádkovou čertovskou tradici. “Určitě S čerty nejsou žerty, ta je asi moje nejoblíbenější, ale i spousta dalších. Když bude čas, určitě si nějakou pustím.“. Oblíbenou pohádkou LUKÁŠE VOLFA je Mrazík, obdobně je na tom i IVAN ĎURAČ. “Mám rád Mrazíka, je tam totiž také Ivan,“ směje se mladý útočník.

DOMINIK HRNÍČKO se pak těší na svůj oblíbený vánoční film. “Nejoblíbenější je pro mě rodina Griswoldů, takže film Vánoční prázdniny.“ Podobný názor má i ONDŘEJ MIKLIŠ. “Z filmů mám rád Vánoční prázdniny a klasiku Sám doma. Jinak z českých filmů mam rád Pelíšky a S čerty nejsou žerty,“ popisuje. JOSEF MIKYSKA z nabídky filmů a pohádek upřednostňuje Pelíšky.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 9 31:18 16
2. JIH Jihlava 7 24:17 16
3. SLA Slavia 8 22:16 16
4. BEN Benátky n/J 9 30:29 16
5. SOK Sokolov 8 32:22 15
6. KLA Kladno 8 30:22 15
7. VSE Vsetín 7 23:16 14
8. PRO Prostějov 10 37:33 13
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
09.10.2020

Čtyři zápasy odloženy

Z důvodu nařízení vlády budou domácí utkání proti Vrchlabí a Přerovu a venkovní zápasy na Kladně a ve Vsetíně odloženy. Termíny jejich konání by měly být známy během nadcházejícího týdne.


05.10.2020

Změna utkání

Ve středu 7.10.2020 se neuskuteční domácí utkání proti týmu HC Baník Sokolov z důvodu zdravotní indispozice několik hráčů sokolovského týmu. V Benátkách nad Jizerou se v derby utkání představí tým SC Kolín. Zápas bude bohužel bez přítomnosti diváků.


24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.