23. 12. 2018 | Věra Novotná

Vánoční rozhovor: útočníci


Vánoční svátky se kvapem blíží a proto jsme se rozhodli vyzpovídat benátecké hráče právě ohledem tohoto tématu. Nejrpve tu máme trio útočníků. Jaké zvyky dodržují Jiří Průžek, Honza Šír nebo Kuba Rychlovský? Bez jaké pohádky si Vánoce nedovedou představit? To a mnohem více se dozvíte níže!

Jiří Průžek který v duelu proti Havířovu zaznamenal dvě branky, má vskutku zajímavý zvyk, se kterým se ztotožní asi většina z nás. “Určité zvyky nemám, ale ještě ráno 24. jdu vždycinky koupit ještě nějaký dárek.” No, není čemu se divit, hokejisté opravdu mnoho volna nemají. “Poté většinou koukám doma na pohádky a těším se na štědrovečerní večeři,” dodal. Co dle svého najde pod stromečkem letos? “Nevím, co mi Ježíšek přinese, ale snad jsem byl hodný,” doufá. Speciální přání ale na seznamu neměl. “Mým přáním je, aby moje rodina a nejbližší byli zdaví a mohli si plnit všechna přání a sny.”

Mezi cukrovím vyhledává Jirka nejčastěji vanilkové rohlíčky a když běží pohádka S čerty nejsou žerty, určitě neunikne Jirkově pozornosti. To ale není jediný pořad, který je pravidelně u Průžků na programu. “Bez čeho se neobejdu čtyřiadvacátého, to jsou Pelíšky,” vzpomněl Jirka českou klasiku. V paměti musel trošku zapátrat, když jsme se ho zeptali i na nejhezčí hokejový dárek. “Asi jako malý, když jsem dostal hokejku,” řekl. Ježíšek obvykle neopomene navštívit ani benáteckou kabinu, což Jirka potvrdil. “Určitě chodí, dárky se v kabině dostávají. Uvidím, co dostanu letos.”

Také Jan Šír obvykle tráví volné vánoční chvilky s nejbližšími, na což se dle svých vlastních slov těší vždycky nejvíce. “Rád se koukám s rodinou na vánoční pohádky,” řekl ke svým zvyklostem. A které pohádky tedy nevynechá? “Mám rád spoustu pohádek, ale myslím, že bych si Vánoce neuměl představit bez Grinche.”

Stejně jako Průžek, ani Šír prozatím nemá tušení, co pod stromečkem nalezne. “To těžko říct, Ježíšek přece chodí až na Štědrý den.” O nejlepším hokejovém dárku který dostal měl ale jasno. “Nejhezčím dárkem byly hokejové brusle, ale to už je tak pět let zpátky.” Jan Šír je v letošní sezoně mezi benáteckými hokejisty poprvé, svou první nadílku v kabině ale bohužel zmešká. “Kluci plánují setkání i letos, jen tam bohužel asi nebudu. Co ale vím, všichni se tam vždycky hrozně pobaví…


Třetím do party útočníků, kteří se zapojili do vánočního rozhovoru je Jakub Rychlovský, který má na Vánoce přesně vymyšlený jídelníček. “Na Štědrý den si dám vždycky vánočku ke snídani a kapra k večeři,” prozradil. “Co mi Ježíšek přinese, to nevím, ale doufám, že jsem byl hodný a přinese mi hodně dárků.” V minulosti byl Ježíšek na Jakuba hodný, protože přesně věděl, co se mu, jako hokejistovi, nejvíce hodí. “Když jsem byl malý, tak jsem pravidelně dostával každé Vánoce hokejky.”

Co se týče televizního programu, k němuž si Rychlovský dá nejčastěji linecké nebo perníčky, má rád klasiku. “Vánoce si nedovedu představit bez Mrazíka a Třech oříšků pro Popelku.”

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 41 116:94 70
10. PRO Prostějov 43 134:137 63
11. FRM Frýdek-Místek 40 130:112 62
12. TRE Třebíč 40 109:114 59
13. BEN Benátky n/J 41 109:140 50
14. UNL Ústí n/L 43 117:174 39
15. KAD Kadaň 42 92:178 28
16. SOK Sokolov 42 114:169 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
20.01.2020

Nový brankář

Na soupisku byl dopsán šestnáctiletý brankář Daniel Král z juniorského týmu extraligového Liberce. Český reprezentant do 17 let odchytal letos v liberecké juniorce 7 zápasů (3,93, 89,50%), 16 startů poté přidal za liberecký dorost (3,09, 90,70%).


17.01.2020

Změna termínu

Benátečtí hokejisté se v pondělí 20. ledna nepředstaví na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 24. ledna 2020.


14.01.2020

Foto proti Sokolovu

Foto z domácího utkání proti Sokolovu naleznete zde.