27. 5. 2018 | Věra Novotná

Veselého benátecká premiéra i čekání na gól Kryštofa Hrabíka

V partě Benátek nad Jizerou se našli i hráči, kteří si na svůj premiérový gól museli nějakou tu chvíli počkat. Byli jimi i Kryštof Hrabík a Radek Veselý. Oba nejprve sbírali přesné přihrávky a premiérový gól zaznamenali až v desátém, respektive patnáctém kole. Poté se však nastartovali a oba zakončili sezonu s dvoucifernou číslicí v kolonce kanadských bodů...

Osmnáctiletý útočník Kryštof Hrabík odehrál v ročníku 2017/2018 rovných 50 duelů. V dresu týmu Benátek nad Jizerou zaznamenal 34 startů, což je o dva méně než v sezoně minulé. Sedmkrát vypomohl juniorské kategorii Bílých Tygrů a devětkrát naskočil v libereckém „áčku“. Dva duely stihl odehrát i v dresu benáteckého soupeře v rámci WSM ligy – v Litoměřicích.

Ve své druhé sezoně za Benátky nasbíral Kryštof 15 kanadských bodů za pět branek a deset asistencí. Jak již bylo řečeno výše, od začátku ročníku sbíral Hrabík spíše gólové přihrávky a na svou první branku si musel počkat až do 15. kola, kdy se Benátečtí představili na ledě Trhačů Kadaň. Kryštofova přesná střela zapadla do branky symbolicky v patnácté minutě zápasu.

Také Kryštof Hrabík patřil ke skupině hokejistů, kteří si do svých statistik mohli zapsat zápas, v rámci něhož získali dva a více bodů. Kryštofovi se to povedlo hned ve třech duelech. Jako první v souboji proti Prostějovu, kdy zaznamenal dvě přesné nahrávky. Stejný bodový příděl přišel i na ledě Kadaně a jednou brankou spolu s jednou asistencí uzavřel Hrabík sezonu v 52. kole proti Slavii Praha. Dvě branky zaznamenal Kryštof v početních výhodách a hned třikrát byl střelcem první branky benáteckého celku v zápase.

V srpnu bude Kryštofu Hrabíkovi 19 let, již v minulém ročníku si ale vedl velmi dobře v porovnání s útočníky do 20 let. Díky svým 16 bodům si rozdělil pátou příčku v tabulce produktivity a na bronzovou příčku se poté vyšplhal ve statistice vyhraných vhazování, kterých bylo hned 142. Nejvíce času strávil Hrabík na ledě při vyrovnaném počtu hráčů. Okolo 73 minut ve hře poté strávil jak v přesilovkách, tak při hře v oslabení. Za zápas stihl 25 střídání, přičemž při jednom strávil na ledové ploše průměrně 40 sekund. Díky svým výkonům si vysloužil pozvánku na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v americkém Buffalu.

Čtyři otázky pro Kryštofa Hrabíka

Na kterého brankáře se v loňské sezoně nejhůře hledal recept?
Nejhůře asi na brankáře, kteří chodili z extraligy, přece jen ten rozdíl byl znát. Myslím si, že ani na naše brankáře se nehledal recept snadno, občas jsem se o tom přesvědčil na tréninku.

V čem ses podle Tebe v letošní sezoně nejvíc zlepšil?
Stále se snažím pracovat úplně na všem, tak snad jsem se zlepšil. Kdybych měl vybrat jednu věc, tak to bude čas na ledě, který jsme v Benátkách jako mladí dostávali. Myslím, že nám všem narostlo sebevědomí, což je jedna z nejdůležitějších věcí.

Práskni kluky – kdo nerad chodí na rozhovory?
Těžko říct, myslím, že na rozhovory vždycky chodíme rádi. Někdo mluví více, někdo mluví méně, ale rozhovory nám problém nedělají.

Jaké by byly tři věci, které by sis vzal na pustý ostrov a proč právě tyto?
Určitě brusle, hokejku a puk, přece jen hraju hokej :)

______________________________

Druhým z dnešní dvojice útočníků je dvaadvacetiletý Radek Veselý, který do Benátek zavítal poprvé ve své kariéře. Do sestavy naskočil ve 44 zápasech a zaznamenal sedmnáct kanadských bodů (7+10). Jeho výkonnost mu přinesla umístění v TOP10 v rámci produktivity benáteckého celku a to konkrétně šesté místo. Čtyři z těchto jedenácti bodů (2+2) nasbíral při hře v početní výhodě.

Veselého spojuje s Hrabíkem nejen stejný počet asistencí, ale také dobrá bilance při vhazováních, kterých Radek vyhrál hned 126, což mu zařídilo bronzovou příčku mezi benáteckými hráči v této disciplíně. Nejen to ale spojuje dnešní aktéry benátecké kroniky…

Stejně jako Hrabík si i Veselý musel chvíli počkat na svůj první gól v benáteckém dresu. Jeho premiérová trefa přišla v desátém kole minulého ročníku, kdy svou ranou hráč číslo 96 otevřel benátecký střelecký účet proti Frýdku-Místku.

Asi nejlepší zápas minulé sezony zažil Radek Veselý v rámci 44. kola, kdy Benátečtí hostili na svém ledě favorizované Karlovy Vary. Benátečtí si tehdy připsali neočekávané vítězství v poměru 2:0. V duelu zazářil čistým kontem nejen Matěj Žajdlík, ale i Radek Veselý spolu s Ondřejem Chrtkem, kteří se podíleli na obou benáteckých gólech. I zápas proti Kadani se Veselému vydařil. Na ledě soupeře zaznamenal dvě branky a navrch přidal jednu přesnou přihrávku.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
26.06.2020

Zápas proti Salzburgu

Do přípravných zápasů přibylo utkání proti rakouskému týmu EC Salzburg, hrajícího mezinárodní soutěž EBEL. Hrát se bude v pátek 14.8.2020 od 12,30 hodin v Liberci.


18.06.2020

Chrtek opouští Benátky

V Benátkách nad Jizerou již nebude dále působit jedenadvacetiletý útočník Ondřej Chrtek, jenž vyslyšel vábení prvoligového nováčka HC Vrchlabí. Chrtek v loňské sezóně odehrál v Benátkách 56 utkání, ve kterých získal 24 kanadských bodů (10+14).


01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).