1. 9. 2017 | Věra Novotná

Vratislav Kunst: Soupeř byl fyzicky velmi nepříjemný

Přípravu před nadcházejícím ročníkem uzavřeli Benátečtí soubojem s Trhači z Kadaně, se kterými již jednou síly poměřili a zvítězili. Nyní se odveta odehrála u Jizery a Trhači měli hned čtyřikrát nakročeno k tomu, aby vyrovnali vzájemnou minisérii. Domácí však ukázali svou bojovnost a ve všech případech srovnali krok. O první vyrovnávací branku se postaral obránce Vratislav Kunst.

Druhý vítězný zápas proti Kadani měl podle mladého beka jak světlé, tak stinné stránky. „Hráli jsme výborně směrem dopředu, v defenzivě už to bylo trošku horší, ale zvládli jsme to lépe, než soupeř. Jsme rádi za to, že jsme vyhráli,“ připustil hráč s číslem 20 na zádech, jenž ve 4. minutě srovnával stav na 1:1. „Chrťas to výborně vybojoval za brankou a našel mě před ní. Já jsem poprvé trefil gólmana, puk se se štěstím odrazil zpátky ke mně, tak jsem to znovu poslal do kasy. Trošku se štěstím, ale jsem rád, že to tam padlo,“ okomentoval svou trefu, která otevřela střelecký účet Benátek.

V závěru třetiny měli Středočeši první ze dvou přesilových her v poměru 5na3, ani jednu však nedokázali využít. „Nevyužité přesilovky nás mrzí hodně. Naštěstí se u nás nepotvrdilo rčení, že kdo nepromění přesilovku 5na3, prohraje zápas. Obě přesilovky byly docela krátké, ale naštěstí to zápas nerozhodlo,“ řekl Kunst. Po první dvacetiminutovce tak oba týmy odešly do kabin smírně za stavu 2:2. Přesto však mohlo být i lépe. „Tak vždycky ta třetina může být lepší, ale byli jsme v tu chvíli spokojení. Poslední zápasy jsme stále pouze dotahovali, takže jsme byli rádi, že třetina skončila remízou.“

Trhači se čtyřikrát dostali do sedla, čtyřikrát svému soupeři odskočili, ale nikdy ne natolik, aby Středočechy zlomili. „Sebralo to obrovské množství sil, to je jasné. My jsme ale fyzicky dobře připravení, takže dotáhnout ztrátu nebyl zas až takový problém,“ přiznává mladý bek.

Z tribun se zdálo, že Trhači mají na ledě výškovou převahu, Kunst si ale ničeho takového na ledě nevšiml. „Z mého pohledu určitě ne, nevím, jak u ostatních. Ale neřekl bych, že by měl soupeř fyzicky navrch,“ vyvrátil domněnku Vratislav, podle nějž se zápas příliš nelišil od prvního vzájemného duelu. „Nemyslím si. Soupeř byl velmi zarputilý, velmi fyzicky nepříjemný. Zápas to byl podobný jako v Kadani.“

V závěru třetí třetiny se Trhači mnohokrát dostali do samostatných úniků, Kořenář ale vše zachraňoval a držel Středočechy ve hře... „To vyplynulo z našich chyb, kdy se puk přidržel místo toho, aby se poslal dolů. To jsou ale individuální chyby,“ vysvětlil.

Příprava je tedy nenávratně u konce, myšlenky všech se proto soustředí na mistrovské zápasy. Benátečtí na ně jsou dle Kunsta dobře připravení. „Příprava byla slušná, co se týká odehraných zápasů. Některé jsme vyhráli, některé prohráli...z těch se musíme poučit. Příprava ale byla hodně povedená.“

Foto: Martin Kurfiřt

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).


01.05.2020

Půček do Vsetína

V nadcházející sezóně nebude oblékat benátecký dres dvacetiletý útočník Roman Půček. Ten vinou zranění odehrál v uplynulé sezóně 7 mistrovských zápasů a získal 3 kanadské body (1+2). Půček odchází do prvoligového klubu VHK ROBE Vsetín, jehož je odchovancem.


04.03.2020

Dále bez Schwarze

Benátecký dres již v této sezóně neoblékne třiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, ten bude působit už jen v extraligovém Liberci. Schwarz letos v Benátkách odchytal 14 utkání.